СЕНИОРИ – V ЛИГА НАЦИJА 2023.
Светска одбоjкашка федерациjа, ФИВБ, обjавила jе распоред и сатницу утакмица V Лиге нациjа 2023. у конкуренциjи одбоjкаша. Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе играће у V Лиги нациjа 2023. у Нагоjи, Ротердаму и Анахаjму.
Србиjа ће у Нагоjи играти против Словениjе, Кине, Jапана и Пољске. У Jапану ће играти и Француска, Бугарска и Иран.
У Ротердаму, Србиjа ће играти против САД, Немачке, Италиjе и Холандиjе. У Холандиjи ће играти и Пољска, Иран и Кина.
Србиjа ће у Анахаjму играти против Аргентине, Кубе, Француске и Бугарске. У САД ће, поред домаћина играти и Иран и Немачка.
Сениори Србиjе у овогодишњоj Лиги нациjа, у такмичењу по групама, неће играти против Бразила, Ирана и Канаде.
Одбоjкаши ће такмичење по групама одиграти од 6. jуна до 9. jула.
Финални турнир V Лиге нациjа 2023. у конкуренциjи одбоjкаша одиграће се од 19. до 23. jула у Гдањску, у Пољскоj.
Системом такмичења Лиге нациjа предвиђено jе да се за сваку седмицу такмичења формираjу по 2 групе са по 8 селекциjа, као и да такмичење у оквиру jедне седмице траjе 6 дана, од уторка до недеље.
Свака репрезентациjа ће одиграти по 12 утакмица током 3 седмице, односно 4 меча за 6 дана током jедне седмице.
На Финалним турнирима ће играти по 8 репрезентациjа, а такмичење почиње од четвртфинала.
СЕНИОРИ – V ЛИГА НАЦИJА 2023.
I СЕДМИЦА (6 – 11. JУН):
НАГОJА, JАПАН:
УТОРАК, 6. JУН:
БУГАРСКА – КИНА 16.10 (9.10)
JАПАН – ИРАН 19.40 (12.40)
СРЕДА, 7. JУН:
СРБИJА – СЛОВЕНИJА 15.00 (8.00)
ПОЉСКА – ФРАНЦУСКА 18.00 (11.00)
ЧЕТВРТАК, 8. JУН:
СРБИJА – КИНА 15.00 (8.00)
СЛОВЕНИJА – БУГАРСКА 12.00 (5.00)
ПОЉСКА – ИРАН 18.00 (11.00)
ПЕТАК, 9. JУН:
СРБИJА – JАПАН 19.40 (12.40)
ФРАНЦУСКА – КИНА 13.10 (6.10)
ПОЉСКА – БУГАРСКА 16.10 (9.10)
СУБОТА, 10. JУН:
ФРАНЦУСКА – СЛОВЕНИJА 12.40 (5.40)
ИРАН – КИНА 15.40 (8.40)
JАПАН – БУГАРСКА 19.10 (12.10)
НЕДЕЉА, 11. JУН:
СРБИJА – ПОЉСКА 15.40 (8.40)
СЛОВЕНИJА – ИРАН 12.40 (5.40)
ФРАНЦУСКА – JАПАН 19.10 (12.10)
ОТАВА, КАНАДА:
УТОРАК, 6. JУН:
ИТАЛИJА – АРГЕНТИНА 16.30 (22.30)
КАНАДА – КУБА 20.00 (СРЕДА У 2.00)
СРЕДА, 7. JУН:
САД – ХОЛАНДИJА 16.30 (22.30)
БРАЗИЛ – НЕМАЧКА 20.00 (ЧЕТВРТАК У 2.00)
ЧЕТВРТАК, 8. JУН:
ХОЛАНДИJА – КУБА 11.00 (17.00)
ИТАЛИJА – САД 16.30 (22.30)
АРГЕНТИНА – БРАЗИЛ 20.00 (ПЕТАК У 2.00)
ПЕТАК, 9. JУН:
ХОЛАНДИJА – НЕМАЧКА 11.00 (17.00)
ИТАЛИJА – КУБА 16.30 (22.30)
КАНАДА – АРГЕНТИНА 20.00 (СУБОТА У 2.00)
СУБОТА, 10. JУН:
ИТАЛИJА – НЕМАЧКА 13.00 (19.00)
БРАЗИЛ – КУБА 16.30 (22.30)
КАНАДА – САД 20.00 (НЕДЕЉА У 2.00)
НЕДЕЉА, 11. JУН:
АРГЕНТИНА – ХОЛАНДИJА 11.00 (17.00)
САД – БРАЗИЛ 14.30 (20.30)
КАНАДА – НЕМАЧКА 18.00 (0.00)
II СЕДМИЦА (20 – 25. JУН):
РОТЕРДАМ, ХОЛАНДИJА:
УТОРАК, 20. JУН:
СРБИJА – САД 16.30
ИРАН – НЕМАЧКА 13.00
ХОЛАНДИJА – КИНА 20.00
СРЕДА, 21. JУН:
ИРАН – ИТАЛИJА 13.00
САД – КИНА 16.30
ПОЉСКА – НЕМАЧКА 20.00
ЧЕТВРТАК, 22. JУН:
СРБИJА – НЕМАЧКА 16.30
ИТАЛИJА – КИНА 13.00
ПОЉСКА – ХОЛАНДИJА 20.00
ПЕТАК, 23. JУН:
СРБИJА – ИТАЛИJА 20.00
ИРАН – САД 16.30
СУБОТА, 24. JУН:
ПОЉСКА – САД 13.00
ХОЛАНДИJА – ИРАН 17.00
НЕМАЧКА – КИНА 20.30
НЕДЕЉА, 25. JУН:
СРБИJА – ХОЛАНДИJА 16.00
ИТАЛИJА – ПОЉСКА 12.30
ОРЛЕАН, ФРАНЦУСКА:
УТОРАК, 20. JУН:
JАПАН – КАНАДА 13.00
АРГЕНТИНА – СЛОВЕНИJА 17.00
БРАЗИЛ – БУГАРСКА 20.30
СРЕДА, 21. JУН:
КУБА – JАПАН 13.00
СЛОВЕНИJА – КАНАДА 17.00
ФРАНЦУСКА – АРГЕНТИНА 20.00
ЧЕТВРТАК, 22. JУН:
БРАЗИЛ – JАПАН 13.00
КАНАДА – БУГАРСКА 17.00
СЛОВЕНИJА – КУБА 20.30
ПЕТАК, 23. JУН:
АРГЕНТИНА – БУГАРСКА 16.30
ФРАНЦУСКА – КУБА 20.30
СУБОТА, 24. JУН:
JАПАН – АРГЕНТИНА 13.00
БРАЗИЛ – СЛОВЕНИJА 17.00
ФРАНЦУСКА – КАНАДА 20.30
НЕДЕЉА, 25. JУН:
БУГАРСКА – КУБА 13.00
ФРАНЦУСКА – БРАЗИЛ 17.00
III СЕДМИЦА (4 – 9. JУЛ:):
АНАХАJМ, САД:
УТОРАК, 4. JУЛ:
СРБИJА – АРГЕНТИНА 13.00 (20.00)
ИРАН – ФРАНЦУСКА 16.30 (23.30)
СРЕДА, 5. JУЛ:
НЕМАЧКА – БУГАРСКА 17.00 (0.00)
САД – КУБА 20.30 (ЧЕТВРТАК У 3.30)
ЧЕТВРТАК, 6. JУЛ:
СРБИJА – КУБА 17.00 (0.00)
АРГЕНТИНА – НЕМАЧКА 13.30 (20.30)
ИРАН – БУГАРСКА 20.30 (ПЕТАК У 3.30)
ПЕТАК, 7. JУЛ:
СРБИJА – ФРАНЦУСКА 13.30 (20.30)
КУБА – НЕМАЧКА 17.00 (0.00)
САД – АРГЕНТИНА 20.30 (СУБОТА У 3.30)
СУБОТА, 8. JУЛ:
СРБИJА – БУГАРСКА 13.30 (20.30)
АРГЕНТИНА – ИРАН 17.00 (0.00)
САД – ФРАНЦУСКА 20.30 (НЕДЕЉА У 3.30)
НЕДЕЉА, 9. JУЛ:
КУБА – ИРАН 13.30 (20.30)
ФРАНЦУСКА – НЕМАЧКА 17.00 (0.00)
САД – БУГАРСКА 20.30 (ПОНЕДЕЉАК У 3.30)
ПАСАJ СИТИ, ФИЛИПИНИ:
УТОРАК, 4. JУЛ:
БРАЗИЛ – ИТАЛИJА 11.00 (5.00)
JАПАН – КИНА 15.00 (9.00)
СРЕДА, 5. JУЛ:
КАНАДА – ХОЛАНДИJА 11.00 (5.00)
ПОЉСКА – СЛОВЕНИJА 15.00 (9.00)
ЧЕТВРТАК, 6. JУЛ:
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИJА 11.00 (5.00)
ИТАЛИJА – КАНАДА 15.00 (9.00)
СЛОВЕНИJА – КИНА 19.00 (13.00)
ПЕТАК, 7. JУЛ:
ПОЉСКА – БРАЗИЛ 11.00 (5.00)
СЛОВЕНИJА – ИТАЛИJА 15.00 (9.00)
JАПАН – ХОЛАНДИJА 19.00 (13.00)
СУБОТА, 8. JУЛ:
БРАЗИЛ – КИНА 11.00 (5.00)
ПОЉСКА – КАНАДА 15.00 (9.00)
ИТАЛИJА – JАПАН 19.00 (13.00)
НЕДЕЉА, 9. JУЛ:
КИНА – КАНАДА 11.00 (5.00)
СЛОВЕНИJА – ХОЛАНДИJА 15.00 (9.00)
ПОЉСКА – JАПАН 13.30 (20.30)
На Финалном турниру у Ерго арени у Гдањску, од 19. до 23. jула, играће 8 репрезентациjа, а такмичење почиње од четвртфинала.
ФИНАЛНИ ТУРНИР – ГДАЊСК, ПОЉСКА:
ЧЕТВРТФИНАЛЕ:
СРЕДА, 19. JУЛ:
ТЕРМИНИ СУ 17.00 И 20.30
ЧЕТВРТАК, 20. JУЛ:
ТЕРМИНИ СУ 17.00 И 20.30
ПОЛУФИНАЛЕ – СУБОТА, 22. JУЛ:
ТЕРМИНИ СУ 17.00 И 20.30
НЕДЕЉА, 23. JУЛ:
ФИНАЛЕ: 20.30
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО: 17.00
Новица Сарић
Објави коментар