СЕНИОРИ – XX СП 2022.
Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе играће у осмини финала XX СП 2022. против Аргентине у Гљивицама у среду, 6. септембра. У граду удаљеном 30 километара од Катовица играће истог дана и Бразил – Иран, а победници ће играти у четвртфиналу. У недељу, 4. септембра у Гљивицама ће у осмини финала играти Пољска – Тунис и САД – Турска.
У Љубљани ће у суботу, 3. септембра у осмини финала играти Словениjа – Немачка и Холандиjа – Украjина, а у понедељак, 5. септембра Италиjа – Куба и Француска – Jапан.
СЕНИОРИ – XX СП 2022. – ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА И ГЉИВИЦЕ И КАТОВИЦЕ, ПОЉСКА (26. АВГУСТ – 11. СЕПТЕМБАР):
А ГРУПА – КАТОВИЦЕ (ДВОРАНА СПОДЕК):
- КОЛО – СУБОТА, 27. АВГУСТ:
СРБИJА – УКРАJИНА 3:0 (28:26, 25:21, 25:20)
ТУНИС – ПОРТОРИКО 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)
- КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 29. АВГУСТ:
СРБИJА – ПОРТОРИКО 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)
УКРАJИНА – ТУНИС 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)
- КОЛО – СРЕДА, 31. АВГУСТ:
СРБИJА – ТУНИС 3:0 (29:27, 25:15, 25:17)
УКРАJИНА – ПОРТОРИКО 3:1 (24:26, 25:19, 25:16, 25:19)
ТАБЕЛА:
- СРБ 3 3 0 9:0 9
- УКР 3 2 1 6:4 6
- ТУН 3 1 2 3:6 3
- ПУР 3 0 3 0:9 0
Ф ГРУПА – ЉУБЉАНА (ДВОРАНА СТОЖИЦЕ):
- КОЛО – СУБОТА, 27. АВГУСТ:
ХОЛАНДИJА – ЕГИПАТ 3:0 (25:17, 25:22, 25:16)
ИРАН – АРГЕНТИНА 3:2 (22:25, 30:28, 25:18, 32:34, 21:19)
- КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 29. АВГУСТ:
ХОЛАНДИJА – АРГЕНТИНА 3:2 (28:30, 20:25, 25:21, 27:25, 15:9)
ИРАН – ЕГИПАТ 3:1 (25:14, 25:19, 22:25, 26:24)
- КОЛО – СРЕДА, 31. АВГУСТ:
АРГЕНТИНА – ЕГИПАТ 3:2 (27:25, 26:28, 24:26, 25:17, 15:6)
ХОЛАНДИJА – ИРАН 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:18)
ТАБЕЛА:
- НЕД 3 3 0 9:3 8
- ИРИ 3 2 1 7:6 5
- АРГ 3 1 2 7:8 4
- ЕГY 3 0 3 3:9 2
Пласман у ИИ фазу избориће 16 екипа, по две првопласиране селекциjе из сваке групе и 4 наjбоље трећепласиране екипе, коjе ће играти у осмини финала по новоj формули. Наиме, уколико се пласираjу у осмину финала, Пољска и Словениjа ће заузети позициjе 1. и 2, док ће преостали тимови бити рангирани на основу постигнутих резултата од 3. до 16. места.
ТАБЕЛА ПРВИХ 16 СЕЛЕКЦИJА:
- ПОЛ 3 3 0 9:1 9 (248:188) 1.319
- СЛО 3 2 1 8:3 7 (260:237) 1.097
- ИТА 3 3 0 9:0 9 (239:166) 1.439
- СРБ 3 3 0 9:0 9 (233:187) 1.245
- БРА 3 3 0 9:2 8 (271:222) 1.220
- ФРА 3 3 0 9:2 8 (273:242) 1.128
- НЕД 3 3 0 9:3 8 (286:250) 1.144
- УСА 3 2 1 7:3 6 (237:215) 1.102
- ТУР 3 2 1 6:3 6 (210:186) 1.129
- УКР 3 2 1 6:4 6 (241:213) 1.131
- JПН 3 2 1 6:4 6 (226:205) 1.102
- ИРИ 3 2 1 7:6 5 (313:302) 1.036
- АРГ 3 1 2 7:8 4 (351:347) 1.011
- ЦУБ 3 1 2 6:7 4 (281:302) 0.930
- ГЕР 3 1 2 3:6 3 (207:215) 0.962
- ТУН 3 1 2 3:6 3 (189:210) 0.900
ОСМИНА ФИНАЛА:
ГЉИВИЦЕ:
НЕДЕЉА, 4. СЕПТЕМБАР:
(1) ПОЉСКА (1) – ТУНИС (16)
(2) САД (8) – ТУРСКА (9)
УТОРАК, 6. СЕПТЕМБАР:
(3) СРБИJА (4) – АРГЕНТИНА (13)
(4) БРАЗИЛ (5) – ИРАН (12)
ЉУБЉАНА:
СУБОТА, 3. СЕПТЕМБАР:
(5) СЛОВЕНИJА (2) – НЕМАЧКА (15)
(6) ХОЛАНДИJА (7) – УКРАJИНА (10)
ПОНЕДЕЉАК, 5. СЕПТЕМБАР:
(7) ИТАЛИJА (3) – КУБА (14)
(8) ФРАНЦУСКА (6) – JАПАН (11)
Утакмице осмине финала одиграће се 3. и 5. септембра у Љубљани, а 4. и 6. септембра у Гљивицама.
ЧЕТВРТФИНАЛЕ:
(1) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 1 И 2
(2) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 3 И 4
(3) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 5 И 6
(4) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 7 И 8
Четвртфиналне утакмице ће се одиграти 7. септембра у Љубљани и 8. септембра у Катовицама.
ПОЛУФИНАЛЕ:
(1) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 1 И 2
(2) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 3 И 4
Полуфинале jе заказано за 10. септембар у Катовицама, где ће се 11. септембра одиграти меч за треће место и финале.
Новица Сарић
Објави коментар