СЕНИОРКЕ – IV ЛИГА НАЦИJА 2022.
Женска сениорска репрезентациjа Србиjе забележила jе минималну победу у трећоj утакмици А групе II седмице IV Лиге нациjа 2022. у Бразилиjи. Србиjа jе вечерас по нашем времену савладала Турску са 3:2, по сетовима 25:19, 15:25, 20:25, 25:22 и 15:13, после 129 минута игре.
Важну победу су оствариле изабранице Даниjелеа Сантарелиjа против Турске, у мечу у коме jе Србиjа водила, а Турска преокренула резултат и чинило се била ближа победи. Ипак, нису се предавале сениорке Србиjе и захваљуjући борбености и храбрости успеле на краjу да дођу до минималне, али jако битне победе у борби за пласман на Финални турнир.
Србиjа ће четврти меч у Бразилиjи одиграти у недељу, 19. jуна против Бразила од 10.00 часова по локалном, односно 15.00 часова по нашем времену, уз директан пренос на ТВ Спорт Клуб 1.
Сениорке Србиjе у Лиги нациjа 2022. неће у групноj фази играти са Кином, Доминиканском Републиком и Пољском.
Све утакмице IV Лиге нациjа 2022. директно преноси ТВ Спорт Клуб.
На Финалном турниру ће играти 8 репрезентациjа, а такмичење почиње од утакмица четвртфинала.
Финални турнир у конкуренциjи одбоjкашица одиграти од 13. до 17. jула у Анкари, у Турскоj.
СЕНИОРКЕ – IV ЛИГА НАЦИJА 2022. (31. маj -17. jул):
I СЕДМИЦА (31. МАJ – 5. JУН):
Б ГРУПА – АНКАРА, ТУРСКА:
УТОРАК, 31. МАJ:
ТАJЛАНД – БУГАРСКА 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)
ТУРСКА – ИТАЛИJА 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)
СРЕДА, 1. JУН:
СРБИJА – БЕЛГИJА 3:1 (14:25, 25:16, 25:17, 25:22)
КИНА – ХОЛАНДИJА 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:23)
ЧЕТВРТАК, 2. JУН:
СРБИJА – ТАJЛАНД 2:3 (23:25, 27:25, 20:25, 25:20, 12:15)
БУГАРСКА – ХОЛАНДИJА 3:2 (25:15, 12:25, 19:25, 25:15, 15:7)
ИТАЛИJА – БЕЛГИJА 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:20)
ПЕТАК, 3. JУН:
СРБИJА – БУГАРСКА 3:0 (26:24, 25:15, 26:24)
ИТАЛИJА – ХОЛАНДИJА 3:0 (25:19, 25:15, 25:15)
КИНА – ТУРСКА 3:1 (25:16, 20:25, 25:16, 25:22)
СУБОТА, 4. JУН:
БЕЛГИJА – ТАJЛАНД 3:2 (25:22, 18:25, 23:25, 25:21, 15:13)
КИНА – ИТАЛИJА 3:1 (25:13, 20:25, 25:22, 25:18)
ТУРСКА – БУГАРСКА 3:0 (25:19, 25:21, 25:16)
НЕДЕЉА, 5. JУН:
СРБИJА – ХОЛАНДИJА 3:2 (27:25, 25:16, 17:25, 22:25, 15:13)
ТАJЛАНД – КИНА 3:2 (25:23, 13:25, 14:25, 25:23, 15:11)
ТУРСКА – БЕЛГИJА 3:1 (15:25, 25:21, 25:21, 25:15)
А ГРУПА – ШРИВПОРТ-БОСИJЕ (ЛУИЗИJАНА), САД:
УТОРАК, 31. МАJ:
БРАЗИЛ – НЕМАЧКА 3:1 (29:27, 23:25, 27:25, 25:21)
САД – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)
СРЕДА, 1. JУН:
ПОЉСКА – КАНАДА 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:20)
JАПАН – КОРЕJА 3:0 (25:17, 25:16, 25:11)
ЧЕТВРТАК, 2. JУН:
БРАЗИЛ – ПОЉСКА 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)
JАПАН – НЕМАЧКА 3:2 (25:27, 23:25, 25:20, 25:22, 15:12)
КАНАДА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:18, 25:15, 25:18)
ПЕТАК, 3. JУН:
НЕМАЧКА – КОРЕJА 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)
БРАЗИЛ – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:1 (25:9, 16:25, 25:18, 25:17)
САД – КАНАДА 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)
СУБОТА, 4. JУН:
ПОЉСКА – КОРЕJА 3:0 (25:9, 25:23, 25:11)
JАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:10)
САД – БРАЗИЛ 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)
НЕДЕЉА, 5. JУН:
ПОЉСКА – НЕМАЧКА 3:2 (27:25, 25:22, 14:25, 23:25, 15:7)
JАПАН – САД 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)
КАНАДА – КОРЕJА 3:0 (25:21, 25:13, 25:16)
II СЕДМИЦА (14 – 19. JУН):
А ГРУПА – БРАЗИЛИJА, БРАЗИЛ:
УТОРАК, 14. JУН:
СРБИJА – ИТАЛИJА 1:3 (25:21, 14:25, 15:25, 20:25)
НЕМАЧКА – ХОЛАНДИJА 3:1 (25:20, 25:19, 12:25, 25:22)
СРЕДА, 15. JУН:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – КОРЕJА 3:0 (25:21, 25:17, 25:13)
БРАЗИЛ – ТУРСКА 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 25:23)
ЧЕТВРТАК, 16. JУН:
СРБИJА – КОРЕJА 3:0 (40:38, 25:22, 25:22)
ИТАЛИJА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:2 (25:23, 20:25, 25:19, 16:25, 15:12)
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИJА 3:0 (25:16, 25:15, 25:23)
ПЕТАК, 17. JУН:
СРБИJА – ТУРСКА 3:2 (25:19, 15:25, 20:25, 25:22, 15:13)
ИТАЛИJА – НЕМАЧКА 3:0 (25:19, 25:22, 27:25)
ХОЛАНДИJА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 21.00 (субота, 2.00)
ТАБЕЛА:
- JПН 7 7 0 21:3 20
- ЦХН 6 5 1 17:7 16
- УСА 6 5 1 15:3 15
- БРА 6 5 1 15:6 15
- СРБ 7 5 2 18:11 14
- ИТА 7 5 2 16:10 14
- ТХА 7 4 3 16:13 12
- ПОЛ 7 4 3 12:14 10
- ТУР 6 3 3 13:10 10
- ЦАН 7 3 4 11:13 9
- ГЕР 6 2 4 11:13 8
- ДОМ 6 1 5 7:15 4
- БЕЛ 6 1 5 7:17 2
- БУЛ 6 1 5 3:17 2
- НЕД 6 0 6 6:18 2
- КОР 6 0 6 0:18 0
СУБОТА, 18. JУН:
БРАЗИЛ – ИТАЛИJА 15.00 (20.00)
ТУРСКА – НЕМАЧКА 18.00 (23.00)
ХОЛАНДИJА – КОРЕJА 21.00 (недеља, 2.00)
НЕДЕЉА, 19. JУН:
СРБИJА – БРАЗИЛ 10.00 (15.00)
НЕМАЧКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 13.00 (18.00)
ТУРСКА – КОРЕJА 16.00 (21.00)
Објави коментар