СТРЕЉАШТВО: Хавранова наjпрецизниjа

СМЕДЕРЕВО, 27.март (ССС) – Трећим колом, одржаним данас у Смедереву, завршене су квалификациjе за Куп Стрељачког савеза Србиjе у Б програму (млађеjуниорска, кадетска и пионирска категориjа).

По десет наjбољих у свакоj дисциплини на основу бодова у сва три кола, учествоваће на финалу Купа, коjе ће, већ у недељу, бити одржано такође  у Смедереву.

 Havran.jpg

У такмичењима ваздушном пушком данас се истакла Александра Хавран (Jединство), коjа jе победила у конкуренциjи млађих jуниорки са 398 кругова, два мање од апсолутних 400. Код млађих jуниора овим оружjем убедљив триjумф остварио jе Алекса Ракоњац (Панчево 1813). Погодио jе 593 круга.

PistoljSmederevo.jpg 

Надметања пиштољем обележио jе 15-годишњи Лука Милошевић (Академац), коjи jе победио у све три категориjе – пионирскоj, кадетскоj и у категориjи млађих jуниора.

У женскоj конкуренциjи пиштољем, наjпрецизниjа jе била Новосађанка Катарина Галантић, коjа jе у конкуренциjи млађих jуниорки триjумфовала са 367 кругова.

 

Пиштољ

Пионири: 1. Лука Милошевић (Академац) 186, 2. Андреj Аничић (Сава Месарци) 181, 3. Марко Нинковић (Панчево 1813) 180...

Пионирке: 1. Jана Шопаловић („Алекса Деjовић“) 180, 2. Нађа Мартиновић (Партизан) 175, 3. Jелена Jовановић (Уљма) 174...

Млађи jуниори: 1. Лука Милошевић (Академац) 547, 2. Иван Мирић (Ваљево 1880) 545, 3. Душан Боjић (Смедерево) 544...

Кадети:  1. Лука Милошевић (Академац) 547, 2. Марко Нинковић (Панчево 1813) 543, 3. Филип Костић (Сава) 528...

Млађе jуниорке: 1. Катарина Галантић (Нови Сад 1790) 367, 2. Нађа Мартиновић (Партизан) 365, 3. Тамара Саватовић (Партизан) 364...

Кадеткиње: 1. Нађа Мартиновић 365, 2. Тамара Саватовић 364 (обе Партизан), 3. Милица Срећковић („Филип Кљаjић“) 363...

 

Пушка

Пионири: 1. Михаjло Кресоjевић (Младост) 184, 2. Михаjло Адамовић (Jединство) 181, 3. Лука Jашић (Црвена звезда) 181...

Пионирке: 1. Ива Ракоњац (Панчево 1813) 185, 2. Jелена Стоjанац (Jединство) 182, 3. Анастасиjа Живковић (Гатос) 182...

Кадети: 1.Никола Симоновић („Чика Мата“) 571, 2. Стефан Аговић („Драган Jевтић Шкепо“) 570, 3. Урош Алексић („Чика Мата“) 568...

Млађи jуниори: 1. Алекса Ракоњац (Панчево 1813) 593, 2. Милош Миличић (Нови Сад 1790) 586, 3. Димитриjе Фатић (Нови Београд-Ушће) 584...

Млађе jуниорке: 1. Александра Хавран (Jединство) 398, 2. Емилиjа Поњавић („Драган Jевтић Шкепо“) 394, 3. Љиљана Цветковић (Ниш 1881) 394...

Кадеткиње: 1. Љиљана Цветковић (Ниш 1881) 394, 2. Лана Џонић (Младост) 394, 3. Анђела Радоjичић (Смедерево) 392

Tagovi

Komentari (0)