СЕНИОРКЕ – XIV СП КЛУБОВА 2021.
Светска одбоjкашка федерациjа, ФИВБ, саопштила jе да ће XIV СП клубова 2021. у конкуренциjи одбоjкашица одиграти у Анкари, у Турскоj од 15. до 19. децембра. На СП клубова играће 6 екипа: Имоко Конељано из Италиjе (победник Лиге шампиона 2021.), Вакифбанк Истанбул из Турске (вицешампион Лиге шампиона 2021.), Фенерабахче Опет Истанбул из Турске, представник земље домаћина, шампион и вицешампион Jужне Америке (ЦСВ) и шампион Азиjе (АВЦ).
Вакфибанк Истанбул из Турске jе 3 пута био победник Светског клупског првенства у конкуренциjи одбоjкашица. Езачибаши Витра Истанбул из Турске jе освоjио 2 титуле, а по 1 титулу су освоjили руски Динамо Казањ, азербеjџанска Рабита Баку, турски Фенербахче Истанбул, италиjански Ил Месађеро Равена и Имоко Волеj Конељано, као и бразилски Солис Нестле, Леите Мока Сао Пауло и Садиа Сао Пауло.
ДОСАДАШЊИ ПОБЕДНИЦИ:
ВАКИБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) 3
ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) 2
ДИНАМО КАЗАЊ (РУС) 1
СОЛИС НЕСТЛЕ (БРА) 1
РАБИТА БАКУ (АЗЕ) 1
ФЕНЕРБАХЧЕ ИСТАНБУЛ (ТУР) 1
ЛЕИТЕ МОКА САО ПАУЛО (БРА) 1
ИЛ МЕСАЂЕРО РАВЕНА (ИТА) 1
САДИА САО ПАУЛО (БРА) 1
ИМОКО ВОЛЕJ КОНЕЉАНО (ИТА) 1
НАJБОЉЕ ИГРАЧИЦЕ (МВП) СВЕТСКИХ КЛУПСКИХ ПРВЕНСТАВА ФИВБ:
1991 – Сао Пауло: Ида Алварес (БРА), Садиа Сао Пауло (БРА)
1992 – Jези: Ана Флавиа Санглард (БРА), Аква ди Фjори Бело Хоризонте (БРА)
1994 – Сао Пауло: Ана Мосер (БРА), Леите Мока Сорокаба (БРА)
2010 – Доха: Катарина Сковронска (ПОЛ), Фенербахче Истанбул (ТУР)
2011 – Доха: Наташа Осмокровић (ЦРО), Рабита Баку (АЗЕ)
2012 – Доха: Шеjла Кастро (БРА), Солис Нестле Осаско (БРА)
2013 – Цирих: Jована Бракоцевић (СРБ), Вакифбанк Истанбул (ТУР)
2014 – Цирих: Jекатерина Гамова (РУС), Динамо Казањ (РУС)
2015 – Цирих: Џордан Ларсон (УСА), Езачибаши Витра Истанбул (ТУР)
2016 – Манила: Тиjана Босковић (СРБ), Езачибаши Витра Истанбул (ТУР)
2017 – Кобе: Џу Тинг (ЦХН), Вакифбанк Истанбул (ТУР)
2018 – Шаоксинг: Џу Тинг (ЦХН), Вакифбанк Истанбул (ТУР)
2019 – Шаоксинг: Паола Егону (ИТА), Имоко Волеj Конељано (ИТА)
СЕНИОРКЕ – ФИВБ – СВЕТСКА КЛУПСКА ПРВЕНСТВА – ПЛАСМАНИ:
XIII СП 2019. – ШАОКСИНГ, КИНА (3 – 8. ДЕЦЕМБАР):
- ИМОКО КОНЕЉАНО (ИТА)
- ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ИГОР ГОРГОНЗОЛА НОВАРА (ИТА)
- ИТАМБЕ МИНАС (БРА)
- ДЕНТИЛ ПРАJА (БРА)
- ГУАНГДОНГ ЕВЕРГРАНДЕ (ЦХН)
- ТИJАНЂИН БОХАИ БАНК (ЦХН)
XII СП 2018. – ШАОКСИНГ, КИНА (4 – 9. ДЕЦЕМБАР):
- ВАКИБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА)
- ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ПРАJА КЛУБ (БРА)
- АЛТАJ (КАЗ)
- ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА)
- ЏЕЂАНГ (ЦХН)
- СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА)
XI СП 2017. – КОБЕ, JАПАН (9 – 14. МАJ):
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- РЕКСОНА СЕСК РИО ДЕ ЖАНЕИРО (БРА)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- ЕЗАЧИБАШИ ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ДИНАМО МОСКВА (РУС)
- ОСАСКО САО ПАУЛО (БРА)
- НЕЦ РЕД РОКЕТС КАВАСАКИ (JПН)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС КОБЕ (JПН)
X СП 2016. – МАНИЛА, ФИЛИПИНИ (18 – 23. ОКТОБАР):
- ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ПОМИ КАЗАЛМАЂОРЕ (ИТА)
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- РЕКСОНА СЕСК РИО (БРА)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС КОБЕ (JПН)
- БАНГКОК ГЛАС (ТХА)
- ПСЛ МАНИЛА (ПХИ)
IX СП 2015. – ЦИРИХ, ШВАJЦАРСКА (6 – 10. МАJ):
- ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ДИНАМО КРАСНОДАР (РУС)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- РЕКСОНА АДЕС (БРА)
- МИРАДОР (ДОМ)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС (JПН)
VIII СП 2014. – ЦИРИХ, ШВАJЦАРСКА (7 – 11. МАJ):
- ДИНАМО КАЗАЊ (РУС)
- МОЛИКО ОСАСКО (БРА)
- СЕСИ СП (БРА)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС (JПН)
- АЛЖИР ГСП (АЛГ)
VII СП 2013. – ЦИРИХ, ШВАJЦАРСКА (9 – 13. ОКТОБАР):
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- УНИЛЕВЕР ВОЛЕJ (БРА)
- ГУАНДОНГ ЕВЕРГРАНДЕ (ЦХН)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- АJОВА АJС (УСА)
- КЕНИJА ПРИЗОНС (КЕН)
VI СП 2012. – ДОХА, КАТАР (13 – 19. ОКТОБАР):
- СОЛИС НЕСТЛЕ (БРА)
- РАБИТА БАКУ (АЗЕ)
- ФЕНЕРБАХЧЕ ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ЛАНЧЕРАС ДЕ КАТАЊО (ПУР)
- БОХАИ БАНК (ЦХН)
- КЕНИJА ПРИЗОНС (КЕН)
V СП 2011. – ДОХА, КАТАР (8 – 14. ОКТОБАР):
- РАБИТА БАКУ (АЗЕ)
- ВАКИФБАНК ТТЕЛЕКОМ ИСТАБНУЛ (ТУР)
- СОЛИС НЕСТЛЕ ОСАСКО (БРА)
- МИРАДОР САНТО ДОМИНГО (ДОМ)
- КЕНИJА ПРИЗОНС НАJРОБИ (КЕН)
- ЧАНГ БАНГКОК (ТХА)
IV СП 2010. – ДОХА, КАТАР (15 – 21. ДЕЦЕМБАР):
- ФЕНЕРБАХЧЕ ИСТАНБУЛ (ТУР)
- СОЛИС ОСАСКО (БРА)
- ФОПАПЕДРЕТИ БЕРГАМО (ИТА)
- МИРАДОР (ДОМ)
- ФЕДЕРБАРАУ (ТХА)
- КЕНИJА ПРИЗОНС (КЕН)
III СП 1994. – САО ПАУЛО, БРАЗИЛ (22 – 27. НОВЕМБАР):
- ЛЕИТЕ МОКА САО ПАУЛО (БРА)
- ПАРМАЛАТ МАТЕРА (ИТА)
- БЦН ГУАРУЖА (БРА)
- УРАЛОЧКА СВЕРДЛОВСК (РУС)
- КАМАГУЕJ (ЦУБ)
- ЕКОКЛИР СУМИРАЂО (ИТА)
II СП 1992. – JЕЗИ, АНКОНА И ФАБРИJАНО, ИТАЛИJА (15 – 21. НОВЕМБАР):
- ИЛ МЕСАЂЕРО РАВЕНА (ИТА)
- АКВА ДИ ФJОРИ МИНАС (БРА)
- УРАЛОЧКА JЕКАТЕРИНБУРГ (РУС)
- БРУМЕЛ АНКОНА (ИТА)
- КОЛГЕJТ САО КАЕТАНО (БРА)
- ХИТАЧИ (JПН)
- КРАJСЛЕР КАЛИФОРНИJАС (УСА)
- ПОСТА (КЕН)
I СП 1991. – САО ПАУЛО, БРАЗИЛ (8 – 12. МАJ):
- САДИА САО ПАУЛО (БРА)
- КОЛГЕJТ САО КАЕТАНО (БРА)
- МЛАДОСТ ЗАГРЕБ (YУГ)
- ОКИ ВЕРДИ МОДЕНА (ИТА)
- ХИТАЧИ (JПН)
- JОГИ АНКОНА (ИТА)
- КРАJСЛЕР (УСА)
- ПОСТА (КЕН)
Новица Сарић
Објави коментар