АТЛЕТИКА - Jош две медаље за Србиjу на Балканском првенству у Волосу

Репрезентативци Србиjе успешно су завршили наступ на Балканском првенству за сениоре и сениорке у Волосу (Грчка), освоjивши другог такмичарског дана две медаље – злато и бронзу.

 1000493640.jpg

До наjсjаjниjег одличjа стигла jе Милица Емини, коjа jе у финалу трке на 100 м препоне освоjила златну медаљу резултатом 13.22. У истоj дисциплини Ања Лукић заузела jе 10. место у укупном пласману са временом 14.08.

1000493593.jpg

Бронзану медаљу Србиjи донео jе Елзан Бибић, коjи jе трку на 3.000 м завршио за 7:57.59. Одличан наступ имао jе и Алдин Ћатовић, коjи jе заузео четврто место резултатом 8:09.44.

Корак до медаље била jе и Милица Гардашевић, коjа jе у скоку удаљ заузела четврто место са 6,50 м. Четврти jе био и Дариjо Башић Палковић на 200 м резултатом 20.89, док jе Наталиjа Воjиновић у скоку увис прескочила 1,84 м за четврто место.

У финалу трке на 1.500 м, Милица Томашевић заузела jе седмо место резултатом 4:25.98, док jе Меjра Мехмедовић била девета са 4:27.21, што jе њен наjбољи резултат сезоне.

На 200 м, Бошко Киjановић заузео jе седмо место резултатом 21.29, уз наjбољи резултат сезоне, док jе Тамара Милутиновић била седма са 23.80, такође уз наjбољи резултат сезоне.

Богдан Видоjковић освоjио jе шесто место на 110 м препоне резултатом 14.03, док jе Димитриjе Новаковић у троскоку заузео 11. место скоком од 15,45 м.

После два такмичарска дана Србиjа jе Балканско првенство у Волосу завршила са укупно осам освоjених медаља и jош jедном потврдила квалитет своjих репрезентативаца на регионалноj сцени.

 

Телеком Србиjа jе генерални спонзор САС.

Tagovi

Komentari (0)