АТЛЕТИКА - АНГЕЛИНА ТРЕЋА НА МИТИНГУ ДИJАМАНТСКЕ ЛИГЕ

Српска репрезентативка Ангелина Топић успешно jе отворила сезону на отвореном освоjивши треће место у скоку увис на митингу Диjамантске лиге у Рабату (Мароко), jедном од наjjачих атлетских такмичења на свету.

angelina-topic01-scaled.jpg

У изузетно jакоj конкуренциjи, у коjоj су наступиле готово све водеће светске скакачице увис, Ангелина jе прескочила 1,94 метра и заузела треће место, потврдивши да и у новоj сезони припада самом светском врху.

Такмичење jе отворила сигурним скоковима на 1,83 и 1,87 метара, док jе висине од 1,91 и 1,94 метра успешно савладала из трећег покушаjа, jош jедном демонстрираjући изузетну менталну снагу и способност да наjбоље одговори када jе притисак наjвећи.

Након прескочених 1,94 метра, Ангелина и њен тренер Драгутин Топић донели су одлуку да заврше наступ без даљих покушаjа.

Прво место заузела jе актуелна светска рекордерка Jарослава Махучих из Украjине са прескочених 1,97 метара, док jе друго место заузела Аустралиjанка Еленор Патерсон, такође са 1,94 метра.

Остварен резултат представља одличан увод у летњу сезону за Ангелину Топић, коjа jе током зимске сезоне освоjила сребрну медаљу на Светском дворанском првенству и поставила нови државни рекорд прескочивши два метра.

Телеком Србиjа jе генерални спонзор САС.

Tagovi

Komentari (0)