ОДБОЈКА - Колаковић изабрао тим за Париз

СЕНИОРИ – XXXIII ОЛИМПИJСКЕ ИГРЕ 2024.

Игор Колаковић, први тренер мушке сениорске репрезентациjе Србиjе, саопштио jе списак играча за XXXIII Олимпиjске игре у Паризу 2024. године. 

 oi.jpg

На списку су:

ТЕХНИЧАРИ: ВУК ТОДОРОВИЋ И НИКОЛА JОВОВИЋ.

КОРЕКТОРИ: АЛЕКСАНДАР АТАНАСИJЕВИЋ И ДРАЖЕН ЛУБУРИЋ.

ЛИБЕРО: МИЛОРАД КАПУР.

БЛОКЕРИ: МАРКО ПОДРАШЧАНИН, ПЕТАР КРСМАНОВИЋ И АЛЕКСАНДАР НЕДЕЉКОВИЋ.

ПРИМАЧИ: УРОШ КОВАЧЕВИЋ, МАРКО ИВОВИЋ, МИРАН КУJУНЏИЋ И ПАВЛЕ ПЕРИЋ.

РЕЗЕРВНИ ИГРАЧ: НЕМАЊА МАШУЛОВИЋ

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе играће на ОИ 2024. у Паризу у А групи са Француском, Канадом и Словениjом, а први меч у дворани „Jужни Париз 1“ одиграће против олимпиjских шампиона, Француза у недељу, 28. jула од 17.00 часова. Србиjа ће у 2. колу, у уторак, 30. jула од 17.00 часова играти против Словениjе, а у последњем, 3. колу, против Канаде у среду, 3. августа од 21.00 час.

У Б групи ће играти Пољска, Египат, Бразил и Италиjа, а у Ц групи Jапан, Немачка, Аргентина и САД.

Такмичења у одбоjци на Олимпиjским играма ће се одиграти у дворани „Jужни Париз 1“ у париском 15. арондисману.

Одбоjкашки турнир на XXXИИИ Олимпиjским играма 2024. у Паризу у конкуренциjи одбоjкаша одиграће се од 27. jула до 10. августа.

 

СЕНИОРИ – XXXIII ОЛИМПИJСКЕ ИГРЕ 2024. – ПАРИЗ (ДВОРАНА „JУЖНИ ПАРИЗ 1“), ФРАНЦУСКА (27. JУЛ – 10. АВГУСТ):

А ГРУПА:

1. КОЛО – НЕДЕЉА, 28. JУЛ:

СРБИJА – ФРАНЦУСКА  17.00

СЛОВЕНИJА – КАНАДА  21.00

2. КОЛО – УТОРАК, 30. JУЛ:

СРБИJА – СЛОВЕНИJА         17.00

ФРАНЦУСКА – КАНАДА      21.00

3. КОЛО:

ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

ФРАНЦУСКА – СЛОВЕНИJА  17.00

СУБОТА, 3. АВГУСТ:

СРБИJА – КАНАДА             21.00

 

Б ГРУПА:

1. КОЛО – СУБОТА, 27. JУЛ:

ИТАЛИJА – БРАЗИЛ        13.00

ПОЉСКА – ЕГИПАТ      17.00

2. КОЛО:

УТОРАК, 30. JУЛ:

ИТАЛИJА – ЕГИПАТ        9.00

СРЕДА, 31. JУЛ:

ПОЉСКА – БРАЗИЛ      9.00

3. КОЛО:

ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – ЕГИПАТ        13.00

СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ПОЉСКА – ИТАЛИJА      17.00

 

Ц ГРУПА:

1. КОЛО – СУБОТА, 27. JУЛ:

JАПАН – НЕМАЧКА      9.00

САД – АРГЕНТИНА      21.00

2. КОЛО:

УТОРАК, 30. JУЛ:

САД – НЕМАЧКА         13.00

СРЕДА, 31. JУЛ:

JАПАН – АРГЕНТИНА    13.00

3. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

АРГЕНТИНА – НЕМАЧКА     9.00

JАПАН – САД                    21.00

 

Пласман у четвртфинале избориће по 2 првопласиране репрезентациjе из 3 групе, као и 2 наjбоље трећепласиране селекциjе.

По завршетку такмичења по групама, направиће се табела 8 селекциjа коjе су се пласирале у четвртфинале, на основу резултата у групама, да би се добио распоред четвртфиналних утакмица, односно проjектованог полуфинала. Приликом одређивања табеле, прва три места ће припасти победницима група на основу њихових резултата, па затим 3 другопласиране репрезентациjе по истим критериjумима, и на краjу две наjбоље трећепласиране селекциjе.

На основу табеле, у четвртфиналу ће играти наjуспешниjи победник групе и друга наjбоља трећепласирана селекциjа и тако редом.

 

Tagovi

Komentari (0)