ОДБОЈКА - Други триjумф Србиjе

ПИОНИРИ – IV ЕП 2023.

 

Мушка пионирска репрезентациjа Србиjе (до 17 година, 2007. и млађи) забележила jе другу победу на турниру Зонске, I рунде квалификациjа за IV ЕП 2023. у Бугарскоj. Србиjа jе данас у Софиjи, у 2. колу Б групе савладала Турску са 3:2, по сетовима 25:23, 18:25, 25:19, 16:25 и 15:8, после 120 минута игре.

 odbojka_pioniri2021.JPG

Изабраници Ивана Миленковића су заслужено савладали Турску после пет сетова, у мечу коjи jе само потврдио квалитет пионира Србиjе. Играли су срчано, борбено и стигли на корак од пласмана у полуфинале. 

Турска jе у првом сету била у предности, да би Србиjа у завршници преокренула резултат и повела са 1:0. Уследио jе пад у игри у другом сету, што су Турци искористили и изjедначили на 1:1. Поново jе Србиjа подигла ниво игре и повела са 2:1, да би Турци поново поравнали резултат (2:2).

Србиjа jе у петом сету повела са 4:0, па 6:1 и 8:4. Турска jе смањила на 8:6, а Србиjа сериjом 5:0 стигла до 13:6. На краjу jе било 15:8 за коначних 3:2 за Србиjу. 

Пионири Србиjе ће сутра, у последњем, 3. колу Б групе играти против Енглеске од 16.30 часова по нашем времену.

 

ПИОНИРИ – IV ЕП 2023. – ЗОНСКА, И РУНДА КВАЛИФИКАЦИJА – СОФИJА (ДВОРАНА ЛЕВСКИ), БУГАРСКА (18 – 22. JАНУАР):

Б ГРУПА:

  1. КОЛО – СРЕДА, 18. JАНУАР:

СРБИJА – ГРЧКА                3:1 (25:22, 26:24, 21:25, 25:19)

ТУРСКА – ЕНГЛЕСКА       3:0 (25:21, 25:14, 25:7)

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 19. JАНУАР:

СРБИJА – ТУРСКА                             3:2 (25:23, 18:25, 25:19, 16:25, 15:8)

ГРЧКА – ЕНГЛЕСКА         17.30 (16.30)

ТАБЕЛА:

  1. СРБ                   2             2             0             6:3                        5
  2. ТУР                   2             1             1             5:3                        4
  3. ГРЕ                   1             0             1             1:3                        0
  4. ЕНГ                   1             0             1             0:3                        0

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 20. JАНУАР:

СРБИJА – ЕНГЛЕСКА         17.30 (16.30)

ГРЧКА – ТУРСКА                            15.00 (14.00)

 

А ГРУПА:

  1. КОЛО – СРЕДА, 18. JАНУАР:

БУГАРСКА – ФИНСКА       3:0 (25:16, 25:18, 25:20)

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 19. JАНУАР:

РУМУНИJА – ФИНСКА       20.00 (19.00)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 20. JАНУАР:

БУГАРСКА – РУМУНИJА               20.00 (19.00)

 

СУБОТА, 21. JАНУАР:

ПОЛУФИНАЛЕ:

Б 1 – А 2                             17.30 (16.30)

А 1 – Б 2                             20.00 (19.00)

 

РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН ОД 5. ДО 7. МЕСТА:

А 3 – Б 4                             15.00 (14.00)

 

НЕДЕЉА, 22. JАНУАР:

ФИНАЛЕ:                                                             20.00 (19.00)

МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:                  17.30 (16.30)

 

МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО:

Б 3 – ПОБЕДНИК МЕЧА А 3 – Б 4 15.00 (14.00)

 

Tagovi

Komentari (0)