КАДЕТКИЊЕ – XVII СП 2021.
Женска кадетска репрезентациjа Србиjе, играчице рођене 2004. и млађе, заузела jе прво место у А групи XVII СП 2021. у Дурангу, па ће у осмини финала играти против Перуа сутра (недеља) од 21.00 час по нашем времену, уз директан пренос на https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w Србиjа jе рано jутрос по нашем времену, у последњем, 5. колу А групе савладала Мексико са 3:0, по сетовима 25:14, 25:23 и 25:18, после 78 минута игре.
Изабранице Jове Цаковића су jош jедном квалитетном игром стигле до максималног учинка у А групи. Ривал у осмини финала jе Перу, а победник тог дуела ће у четвртфиналу играти са победником меча Бразил – Таjланд.
Све утакмице са XVII СП 2021. у Дурангу, у Мексику, можете гледати на:
https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w
КАДЕТКИЊЕ – XVII СП 2021. – ДУРАНГО, МЕКСИКО (20 – 29. СЕПТЕМБАР):
А ГРУПА (ДВОРАНА ФЕНАДУ, 3500):
- КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 20. СЕПТЕМБАР:
СРБИJА – ПОЉСКА 3:2 (22:25, 25:10, 23:25, 25:14, 15:6)
МЕКСИКО – КАМЕРУН 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
- КОЛО – УТОРАК, 21. СЕПТЕМБАР:
СРБИJА – КАМЕРУН 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
МЕКСИКО – КАНАДА 3:0 (25:18, 25:7, 25:22)
- КОЛО – СРЕДА, 22. СЕПТЕМБАР:
СРБИJА – КАНАДА 3:0 (25:11, 25:10, 25:22)
ПОЉСКА – КАМЕРУН 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
- КОЛО – ЧЕТВРТАК, 23. СЕПТЕМБАР:
СРБИJА СЛОБОДНА.
КАНАДА – КАМЕРУН 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
ПОЉСКА – МЕКСИКО 3:2 (21:25, 25:16, 21:25, 25:12, 15:13)
- КОЛО – ПЕТАК, 24. СЕПТЕМБАР:
СРБИJА – МЕКСИКО 3:0 (25:14, 25:23, 25:18)
ПОЉСКА – КАНАДА 3:0 (25:18, 25:18, 25:13)
ТАБЕЛА:
- СРБ 4 4 0 12:2 11
- ПОЛ 4 3 1 11:5 9
- МЕX 4 2 2 8:6 7
- ЦАН 4 1 3 3:9 3
- ЦМР 4 0 4 0:12 0
Пласман у осмину финала избориће 4 селекциjе.
Б ГРУПА (ГРАДСКА ДВОРАНА, 2000):
- КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 20. СЕПТЕМБАР:
ТУРСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:15, 25:21, 25:18)
ПЕРУ – ЕГИПАТ 3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22)
- КОЛО – УТОРАК, 21. СЕПТЕМБАР:
ИТАЛИJА – ЕГИПАТ 3:1 (22:25, 25:12, 25:10, 25:16)
ТУРСКА – ПЕРУ 3:0 (25:13, 25:21, 25:10)
- КОЛО – СРЕДА, 22. СЕПТЕМБАР:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – ПЕРУ 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:23)
ИТАЛИJА – ТУРСКА 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
- КОЛО – ЧЕТВРТАК, 23. СЕПТЕМБАР:
ТУРСКА – ЕГИПАТ 3:2 (25:18, 25:10, 21:25, 20:25, 15:10)
ИТАЛИJА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)
- КОЛО – ПЕТАК, 24. СЕПТЕМБАР:
ИТАЛИJА – ПЕРУ 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – ЕГИПАТ 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:13)
ТАБЕЛА:
- ИТА 4 4 0 12:1 12
- ТУР 4 3 1 9:5 8
- ДОМ 4 2 2 6:8 6
- ПЕР 4 1 3 4:10 3
- ЕГY 4 0 4 5:12 1
Ц ГРУПА (ДВОРАНА ФЕНАДУ, 3500):
- КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 20. СЕПТЕМБАР:
РУМУНИJА – ПОРТОРИКО 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)
ТАJЛАНД – НИГЕРИJА 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
- КОЛО – УТОРАК, 21. СЕПТЕМБАР:
САД – ТАJЛАНД 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)
РУМУНИJА – НИГЕРИJА 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
- КОЛО – СРЕДА, 22. СЕПТЕМБАР:
ПОРТОРИКО – НИГЕРИJА 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
САД – РУМУНИJА 3:1 (25:21, 25:11, 18:25, 25:16)
- КОЛО – ЧЕТВРТАК, 23. СЕПТЕМБАР:
САД – ПОРТОРИКО 3:0 (25:9, 25:15, 25:9)
РУМУНИJА – ТАJЛАНД 3:2 (25:15, 23:25, 22:25, 25:19, 15:10)
- КОЛО – ПЕТАК, 24. СЕПТЕМБАР:
САД – НИГЕРИJА 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
ТАJЛАНД – ПОРТОРИКО 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)
ТАБЕЛА:
- УСА 4 4 0 12:1 12
- РОУ 4 3 1 10:5 8
- ТХА 4 2 2 8:6 7
- ПУР 4 1 3 3:9 3
- НГР 4 0 4 0:12 0
Д ГРУПА (ГРАДСКА ДВОРАНА, 2000):
- КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 20. СЕПТЕМБАР:
РУСИJА – СЛОВАЧКА 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)
АРГЕНТИНА – БУГАРСКА 3:1 (24:26, 25:15, 25:19, 25:14)
- КОЛО – УТОРАК, 21. СЕПТЕМБАР:
БРАЗИЛ – АРГЕНТИНА 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)
РУСИJА – БУГАРСКА 3:0 (25:9, 25:13, 25:17)
- КОЛО – СРЕДА, 22. СЕПТЕМБАР:
СЛОВАЧКА – БУГАРСКА 3:1 (25:17, 25:19, 21:25, 25:14)
РУСИJА – БРАЗИЛ 3:2 (25:23, 16:25, 19:25, 25:14, 15:12)
- КОЛО – ЧЕТВРТАК, 23. СЕПТЕМБАР:
РУСИJА – АРГЕНТИНА 3:0 (25:12, 25:17, 25:20)
БРАЗИЛ – СЛОВАЧКА 3:1 (25:16, 25:16, 24:26, 25:22)
- КОЛО – ПЕТАК, 24. СЕПТЕМБАР:
БРАЗИЛ – БУГАРСКА 3:0 (25:14, 25:20, 25:17)
СЛОВАЧКА – АРГЕНТИНА 3:1 (21:25, 25:23, 25:13, 25:20)
ТАБЕЛА:
- РУС 4 4 0 12:2 12
- БРА 4 3 1 11:4 10
- СВК 4 2 2 7:8 6
- АРГ 4 1 3 4:10 3
- БУЛ 4 0 4 2:12 0
Пласман у осмину финала избориће по 4 селекциjе из све 4 групе, док ће петопласиране селекциjе оформити групу за пласман од 17. до 20. места.
Од осмине финала играће се елиминациони мечеви, па ће победници изборити пласман у четвртфинале, а поражени ће наставити такмичење у разигравању за пласман од 9. до 16. места.
НЕДЕЉА, 26. СЕПТЕМБАР:
ОСМИНА ФИНАЛА:
ГРАДСКА ДВОРАНА:
(8) СРБИJА (А 1) – ПЕРУ (Б 4) 14.00 (21.00)
(6) ПОЉСКА (А 2) – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА (Б 3) 11.00 (18.00)
(2) РУМУНИJА (Ц 2) – СЛОВАЧКА (Д 3) 17.00 (0.00)
(4) САД (Ц 1) – АРГЕНТИНА (Д 4) 20.00 (понедељак, 3.00)
ДВОРАНА ФЕНАДУ:
(5) РУСИJА (Д 1) – ПОРТОРИКО (Ц 4) 11.00 (18.00)
(7) БРАЗИЛ (Д 2) – ТАJЛАНД (Ц 3) 14.00 (21.00)
(1) ИТАЛИJА (Б 1) – КАНАДА (А 4) 17.00 (0.00)
(3) ТУРСКА (Б 2) – МЕКСИКО (А 3) 20.00 (понедеjак, 3.00)
ПОНЕДЕЉАК, 27. СЕПТЕМБАР:
ЧЕТВРТФИНАЛЕ – ДВОРАНА ФЕНАДУ:
(4) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА СРБИJА – ПЕРУ И БРАЗИЛ – ТАJЛАНД 20.00 (уторак, 3.00)
(1) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ИТАЛИJА – КАНАДА И РУМУНИJА – СЛОВАЧКА 12.30 (19.30)
(2) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ТУРСКА – МЕКСИКО И САД – АРГЕНТИНА 15.00 (22.00)
(3) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА РУСИJА – ПОРТОРИКО И ПОЉСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.30 (уторак, 0.30)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН ОД 9. ДО 16. МЕСТА – ГРАДСКА ДВОРАНА:
(1) ПОРАЖЕНИ ИЗ МЕЧЕВА ИТАЛИJА – КАНАДА И РУМУНИJА – СЛОВАЧКА 12.30 (19.30)
(2) ПОРАЖЕНИ ИЗ МЕЧЕВА ТУРСКА – МЕКСИКО И САД – АРГЕНТИНА 15.00 (22.00)
(3) ПОРАЖЕНИ ИЗ МЕЧЕВА РУСИJА – ПОРТОРИКО И ПОЉСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.30 (уторак, 0.30)
4) ПОРАЖЕНИ ИЗ МЕЧЕВА СРБИJА – ПЕРУ И БРАЗИЛ – ТАJЛАНД 20.00 (уторак, 3.00)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН ОД 17. Д0 20. МЕЧ ЗА 17. МЕСТО:
ДВОРАНА ФЕНАДУ:
БУГАРСКА – ЕГИПАТ 9.00 (16.00)
УТОРАК, 28. СЕПТЕМБАР:
ДВОРАНА ФЕНАДУ:
ПОЛУФИНАЛЕ:
ПОБЕДНИЦИ ЧЕТВРТФИНАЛНИХ МЕЧЕВА 3 И 4 17.30 (среда, 0.30)
ПОБЕДНИЦИ ЧЕТВРТФИНАЛНИХ МЕЧЕВА 1 И 2 20.00 (среда, 3.00)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН ОД 5. ДО 8. МЕСТА:
ПОРАЖЕНИ ИЗ ЧЕТВРТФИНАЛНИХ МЕЧЕВА 3 И 4 12.30 (19.30)
ПОРАЖЕНИ ИЗ ЧЕТВРТФИНАЛНИХ МЕЧЕВА 1 И 2 15.00 (22.00)
ГРАДСКА ДВОРАНА:
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН ОД 9. ДО 12. МЕСТА:
ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 3 И 4 17.30 (среда, 0.30)
ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА 1 И 2 20.00 (среда, 3.00)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН ОД 13. ДО 16. МЕСТА:
ПОРАЖЕНИ ИЗ МЕЧЕВА 3 И 4 12.30 (19.30)
ПОРАЖЕНИ ИЗ МЕЧЕВА 1 И 2 15.00 (22.00)
СРЕДА, 29. СЕПТЕМБАР:
ДВОРАНА ФЕНАДУ:
ФИНАЛЕ: 20.00 (четвртак, 3.00)
МЕЧ ЗА 3. МЕСТО: 17.00 (0.00)
МЕЧ ЗА 5. МЕСТО: 14.00 (21.00)
МЕЧ ЗА 7. МЕСТО: 11.00 (18.00)
ГРАДСКА ДВОРАНА:
МЕЧ ЗА 9. МЕСТО: 20.00 (четвртак, 3.00)
МЕЧ ЗА 11. МЕСТО: 17.00 (0.00)
МЕЧ ЗА 13. МЕСТО: 14.00 (21.00)
МЕЧ ЗА 15. МЕСТО: 11.00 (18.00)
Кадеткиње Србиjе (Србиjе и Црне Горе) играле су седам пута на до сада одиграних XV СП. На свом првом учешћу у Пољскоj 2003. године заузето jе девето место. У Мексику 2007, Србиjа jе била четврта, 2009. у Таjланду кадеткиње Србиjе су заузеле друго место и освоjиле сребрну медаљу, а 2011. у Турскоj су заузеле треће место и освоjиле бронзану медаљу. На СП 2013. одиграном у Таjланду, кадеткиње Србиjе су заузеле шесто место СП 2015. у Перуу пето место, а на СП 2017. у Аргентини 13. место. На седам одиграних шампионата одиграле су 52 утакмице и оствариле 35 победа, уз 17 пораза и сет количник 122:57, односно 67,31 одсто победа.
Новица Сарић
Објави коментар