СЕНИОРИ – XIX СП 2018.
Мушка сениорска репрезентација Србије отпутоваће сутра (понедељак, 10. септембар) у Бари, где ће играти на XIX СП 2018, које ће се одиграти 9 – 30. септембра у Бугарској и Италији. Утакмице са СП у Италији и Бугарској директно ће преносити ТВ Спорт Клуб. Никола Грбић, први тренер сениора Србије, одредио је састав тима који ће играти на Светском првенству.
На списку су:
ТЕХНИЧАРИ: НИКОЛА ЈОВОВИЋ (ЗИРАТБАНК АНКАРА, ТУРСКА) И ИВАН КОСТИЋ (ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ, НОВИ САД).
ТЕХНИЧАРИ: НИКОЛА ЈОВОВИЋ (ЗИРАТБАНК АНКАРА, ТУРСКА) И ИВАН КОСТИЋ (ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ, НОВИ САД).
КОРЕКТОРИ: АЛЕКСАНДАР АТАНАСИЈЕВИЋ (ПЕРУЂА, ИТАЛИЈА) И ДРАЖЕН ЛУБУРИЋ (ХАЛКБАНК АНКАРА, ТУРСКА).
ЛИБЕРА: НИКОЛА РОСИЋ (КРАЈОВА, РУМУНИЈА) И НЕВЕН МАЈСТОРОВИЋ (КРАЈОВА, РУМУНИЈА).
БЛОКЕРИ: МАРКО ПОДРАШЧАНИН (ПЕРУЂА, ИТАЛИЈА), СРЕЋКО ЛИСИНАЦ (ТРЕНТИНО, ИТАЛИЈА), ПЕТАР КРСМАНОВИЋ (ГАЗПРОМ ЈУГРА СУРГУТ, РУСИЈА) И АЛЕКСАНДАР ОКОЛИЋ (ПАОК СОЛУН, ГРЧКА).
ПРИМАЧИ: НЕМАЊА ПЕТРИЋ (БЕЛОГОРЈЕ БЕЛГОРОД, РУСИЈА), УРОШ КОВАЧЕВИЋ (ТРЕНТИНО, ИТАЛИЈА), МАРКО ИВОВИЋ (ЛОКОМОТИВА НОВОСИБИРСК, РУСИЈА) И МИЛАН КАТИЋ (БЕЛХАТОВ, ПОЉСКА).
Сениори Србије ће први меч у Ц групи XIX СП 2018. у Барију одиграти против САД, у среду, 12. септембра од 20.30 часова. Србија ће други меч одиграти у четвртак, 13. септембра од 20.30 часова против Камеруна. Након слободног дана, Србија ће у суботу, 15. септембра играти против Туниса од 17.00 часова, а у недељу, 16. септембра протвив Аустралије од 20.30 часова. После другог слободног дана (понедељак), Србија ће последњи меч у Барију одиграти у уторак, 18. сепембра од 20.30 часова против Русије.
Утакмице у Барију ће судити Фабрицио Пасквали из Италије, Ђанг Лију из Кине, Скот Меклин из Канаде, Ектор Ортис из Порторика, Хамид Мохамед Алруси из Уједињених Арапских Емирата и Марио Бернаола Санчес из Шпаније.
Пласман у II фазу избориће 4 селекције.
За разлику од претходних СП, у Италији и Бугарској ће од велике важности бити исходи свих 5 мечева прве фазе, јер се сви освојени бодови из такмичења по групама преносе у II фазу такмичења.
Конкретно, мушка сениорска репрезентација Србије играће у Ц групи у Барију са САД, Русијом, Аустралијом, Камеруном и Тунисом и у II фазу такмичења ће пренети освојене бодове против свих 5 селекција из групе, без обзира на чињеницу да ће такмичење наставити само 4 најбоље екипе.
Такође, пласман у III фазу избориће победници 4 групе II фазе, као и 2 најбоље другопласиране селекције из све 4 групе.
Систем такмичења на Светском првенству одбојкаша је такав да се до последњег меча I фазе неће знати састави група II фазе. Србија може у II фази да игра у Милану, Болоњи, Софији или Варни ! Уколико Србија буде првопласирана, играће у Г групи, у Софији. Уколико освоји друго место путоваће у Х групу у Варну, у Бугарску. Освајањем трећег места, Србија ће обезбедити место у Е групи у Милану, у Италији, а уколико буде четврта, у II фази ће играти у Ф групи у Болоњи, у Италији.
Светско првенство ће отворити организатори утакмицама које ће се одиграти 9. септембра: Италија на Форо Италику у Риму против Јапана, и Бугарска у Дворцу културе и спорта у Варни против Ирана.
Светско првенство одбојкаша одиграће се 9 – 30. септембра у Софији, Варни и Русеу у Бугарској, и Барију, Болоњи, Фиренци, Милану и Торину у Италији.
СЕНИОРИ – XIX СП 2018. (9 – 30. СЕПТЕМБАР) – ТОРИНО, ФИРЕНЦА, БАРИ, БОЛОЊА, МИЛАНО (ИТАЛИЈА) И СОФИЈА, ВАРНА, РУСЕ (БУГАРСКА):
Ц ГРУПА – БАРИ (Палафлорио, 5080), ИТАЛИЈА:
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – САД 20.30
КАМЕРУН – ТУНИС 14.00
РУСИЈА – АУСТРАЛИЈА 17.00
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – КАМЕРУН 20.30
САД – АУСТРАЛИЈА 17.00
РУСИЈА И ТУНИС СЛОБОДНИ.
ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА И САД СЛОБОДНИ.
АУСТРАЛИЈА – КАМЕРУН 17.00
РУСИЈА – ТУНИС 20.30
СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – ТУНИС 17.00
РУСИЈА – САД 20.30
АУСТРАЛИЈА И КАМЕРУН СЛОБОДНИ.
НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – АУСТРАЛИЈА 20.30
САД – КАМЕРУН 17.00
РУСИЈА И ТУНИС СЛОБОДНИ.
ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА И САД СЛОБОДНИ.
РУСИЈА – КАМЕРУН 17.00
АУСТРАЛИЈА – ТУНИС 20.30
УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – РУСИЈА 20.30
САД – ТУНИС 17.00
АУСТРАЛИЈА И КАМЕРУН СЛОБОДНИ.
Пласман у II фазу избориће 4 селекције, уз преношење свих освојених бодова у групи.
А ГРУПА – ФИРЕНЦА (Нелсон Мандела форум, 7500), ИТАЛИЈА:
НЕДЕЉА, 9. СЕПТЕМБАР – РИМ (Форо Италико, 11 000):
ИТАЛИЈА – ЈАПАН 19.30
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
БЕЛГИЈА – АРГЕНТИНА 20.30
СЛОВЕНИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
БЕЛГИЈА – АРГЕНТИНА 20.30
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
ИТАЛИЈА – БЕЛГИЈА 21.15
АРГЕНТИНА И СЛОВЕНИЈА СЛОБОДНЕ.
ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – ЈАПАН 17.00
АРГЕНТИНА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 20.30
ИТАЛИЈА И БЕЛГИЈА СЛОБОДНЕ.
СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – БЕЛГИЈА 17.00
ИТАЛИЈА – АРГЕНТИНА 21.15
ЈАПАН И ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА СЛОБОДНИ.
НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – БЕЛГИЈА 17.00
ИТАЛИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 21.15
АРГЕНТИНА И СЛОВЕНИЈА СЛОБОДНЕ.
ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
БЕЛГИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
СЛОВЕНИЈА – АРГЕНТИНА 20.30
ЈАПАН И ИТАЛИЈА СЛОБОДНИ.
УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – АРГЕНТИНА 17.00
ИТАЛИЈА – СЛОВЕНИЈА 21.15
БЕЛГИЈА И ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА СЛОБОДНЕ.
Б ГРУПА – РУСЕ (Булстрад арена, 5100), БУГАРСКА:
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
ФРАНЦУСКА – КИНА 14.00 (13.00)
КАНАДА – ХОЛАНДИЈА 17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – ЕГИПАТ 20.30 (19.30)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – БРАЗИЛ 20.30 (19.30)
ХОЛАНДИЈА И КИНА СЛОБОДНЕ.
ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
ХОЛАНДИЈА – КИНА 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – ЕГИПАТ 20.30 (19.30)
БРАЗИЛ И КАНАДА СЛОБОДНИ.
СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – КИНА 17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИЈА 20.30 (19.30)
ФРАНЦУСКА И ЕГИПАТ СЛОБОДНИ.
НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
КИНА – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА 20.30 (19.30)
БРАЗИЛ И КАНАДА СЛОБОДНИ.
ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
ХОЛАНДИЈА – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – КАНАДА 20.30 (19.30)
КИНА И ФРАНЦУСКА СЛОБОДНЕ.
УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
БРАЗИЛ – КИНА 17.00 (16.00)
КАНАДА – ФРАНЦУСКА 20.30 (19.30)
ЕГИПАТ И ХОЛАНДИЈА СЛОБОДНИ.
Д ГРУПА – ВАРНА (Дворац спорта и културе, 6000), БУГАРСКА:
НЕДЕЉА, 9. СЕПТЕМБАР:
БУГАРСКА – ФИНСКА 20.30 (19.30)
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – КУБА 20.30 (19.30)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ПОЉСКА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ИРАН 20.30 (19.30)
КУБА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.
ИРАН – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – КУБА 20.30 (19.30)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ПОЉСКА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ИРАН 20.30 (19.30)
КУБА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.
ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
ФИНСКА – КУБА 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ПОРТОРИКО 20.30 (19.30)
ПОЉСКА И ИРАН СЛОБОДНИ.
СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – КУБА 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – ФИНСКА 20.30 (19.30)
БУГАРСКА И ПОРТОРИКО СЛОБОДНИ.
НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
ФИНСКА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – КУБА 20.30 (19.30)
ИРАН И ПОЉСКА СЛОБОДНИ.
ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
КУБА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – ИРАН 20.30 (19.30)
БУГАРСКА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.
УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – ФИНСКА 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ПОЉСКА 20.30 (19.30)
КУБА И ПОРТОРИКО СЛОБОДНИ.
После 6 одиграних кола, пласман у другу рунду избориће по 4 најбоље селекције из 4 групе, уз преношење свих освојених бодова у групи.
У II фази, 16 екипа биће подељено у 4 групе, по 2 у Италији и Бугарској и играће се поново по једнокружном бод систему (свако са сваким).
II ФАЗА (21 – 23. СЕПТЕМБАР):
Е ГРУПА – МИЛАНО (Форум ди Асађо, 12 657), ИТАЛИЈА:
А 1, Б 2, Ц 3, Д 4 – Термини су 17.00 и 20.30 часова.
Ф ГРУПА – БОЛОЊА (Унипол арена, 11 000), ИТАЛИЈА:
Б 1, А 2, А 3, Ц 4 – Термини су 17.00 и 20.30 часова.
Г ГРУПА – СОФИЈА (Арена Армејец, 12 000), БУГАРСКА:
Ц 1, Д 2, Д 3, Б 4 – Термини су 17.00 (16.00) и 20.30 (19.30) часова.
Х ГРУПА – ВАРНА (Дворац спорта и културе, 6000), БУГАРСКА:
Д 1, Ц 2, Б 3, А 4 – Термини су 17.00 (16.00) и 20.30 (19.30) часова.
Пласман у III фазу такмичења избориће победници 4 групе, као и 2 најбоље другопласиране селекције.
III ФАЗА (26 – 28. СЕПТЕМБАР) – ТОРИНО (ПалаАлпитур, 15 657):
Шест репрезентација биће жребом сврстане у 2 групе са по 3 тима и играће по једноструком бод систему.
И (и) ГРУПА (Утакмице у И (и) групи играће се од 17.00 часова):
Е 1/Ф 1, Г 1/Х 1, најбоља 2. селекција/друга најбоља 2. селекција
Ј ГРУПА (Утакмице у Ј групи играће се од 20.30 часова):
Е 1/Ф 1, Г 1/Х 1, најбоља 2. селекција/друга најбоља 2. селекција
Пласман у полуфинале избориће по 2 селекције из обе групе.
ТОРИНО (ПалаАлпитур, 15 657):
СУБОТА, 29. СЕПТЕМБАР – ПОЛУФИНАЛЕ:
И 1 – Ј 2 17.00
Ј 1 – И 2 20.30
НЕДЕЉА, 30. СЕПТЕМБАР:
ФИНАЛЕ: 20.30
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО: 17.00
Репрезентација Србије (Југославије, Србије и Црне Горе) играла је до сада девет пута на СП: 1956. у Паризу (десето место), 1962. у Москви (осмо место), 1966. у Прагу (осмо место), 1970. у Софији (десето место), 1998 у Токију (друго место, сребрна медаља), 2002. у Буенос Аиресу (четврто место), 2006. у Токију (четврто место), 2010. у Риму (треће место, бронзана медаља) и 2014. у Пољској (девето место). Наши репрезентативци су одиграли укупно 94 утакмице и остварили 55 победа, уз 39 пораза и сет количник 199:146.
Објави коментар