СЕНИОРКЕ – XXXI ЕП 2019.
Србиjа у Анкари са Турском, Бугарском, Француском, Финском и Грчком – Jелена Николић жребала селекциjе из 4. „шешира“
Женска сениорска репрезентациjа Србjе, актуелни првак Европе, играће у А групи XXXI ЕП 2019. у Анкари са Турском, Бугарском, Француском, Финском и Грчком, одлучено jе данас жребом у Сепетчилер палати у Истанбулу. Иван Кнежевић, генерални секретар ОСС представљао jе Одбоjкашки савез Србиjе на жребу, а Jелена Николић, дугогодишњи капитен сениорки Србиjе и будући потпредседник ОСС жребала jе селекциjе из 4. „шешира“.
У Ц групи у Будимпешти играће Мађарска, Холандиjа, Хрватска, Азербеjџан, Румуниjа и Естониjа.
У Б групи у Лођу, поред Пољске играће Италиjа, Белгиjа, Украjина, Португалиjа и Словениjа, а у Д групи у Братислави, Словачка, Русиjа, Немачка, Белорусиjа, Шпаниjа и Шваjцарска.
XXXИ ЕП 2019. у конкуренциjи одбоjкашица одиграће се од 23. августа до 8. септембра у Турскоj, Пољскоj, Мађарскоj и Чешкоj.
Такмичење по групама на ЕП одиграће се 23 – 29. августа.
Пласман у осмину финала избориће по 4 селекциjе из сваке групе и у осмини финала ће играти селекциjе из А и Ц групе, односно Б и Д групе.
ОСМИНА ФИНАЛА – НЕДЕЉА, 1. СЕПТЕМБАР:
ТУРСКА:
(1) А 1 – Ц 4
(2) А 2 – Ц 3
МАЂАРСКА:
(3) Ц 1 – А 4
(4) Ц 2 – А 3
ПОЉСКА:
(5) Б 1 – Д 4
(6) Б 2 – Д 3
СЛОВАЧКА:
(7) Д 1 – Б 4
(8) Д 2 – Б 3
Све селекциjе организатори (Турска, Пољска, Мађарска и Словачка) уколико се пласираjу у осмину финала играће код куће, без обзира на позициjу коjу су заузели.
У случаjу да у осмини финала треба да се састану два организатора, на пример А 1 – Ц 4, доћи ће до промене пара осмине финала и замене места, па ће се у осмини финала састати Ц 4 (организатор) – А 2 и А 1 (организатор) – Ц 3.
ЧЕТВРТФИНАЛЕ – СРЕДА, 4. СЕПТЕМБАР:
ТУРСКА:
(1) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 1 И 4
(2) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 2 И 3
ПОЉСКА:
(3) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 5 И 8
(4) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 6 И 7
Четвртфинални мечеви ће се одиграти у Турскоj и Пољскоj, с тим да ће победници осмине финала из Мађарске отпутовати у Турску, а из Словачке у Пољску.
Полуфиналне утакмице, као и меч за треће место и финале, одиграће се у Анкари, у Турскоj.
АНКАРА, ТУРСКА:
ПОЛУФИНАЛЕ – СУБОТА, 7. СЕПТЕМБАР:
ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ЧЕТВРТФИНАЛА 1 И 3
ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ЧЕТВРТФИНАЛА 2 И 4
НЕДЕЉА, 8. СЕПТЕМБАР:
ФИНАЛЕ:
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:
Новица Сарић
Објави коментар