ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019.
Женска пионирска репрезентациjа Србиjе забележила jе максималну победу у 1. колу турнира А групе II рунде квалификациjа за II ЕП 2019, коjи jе данас почео у дворани Уб у Убу. Србиjа jе савладала Кипар са 3:0, по сетовима 25:10, 25:11 и 25:8, после 55 минута игре.
Меч између Србиjе и Кипра jе заправо била неравноправна борба великих одбоjкашких приjатеља. Србиjа jе потврдила да jе jедан од фаворита за прво место и пласман на ЕП, што показуjе и резултат по сетовима. У духу фер - плеjа, обе репрезентациjе су се заjеднички фотографисале пре почетка меча у Убу.
ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019. – ИИ РУНДА КВАЛИФИКАЦИJА (24 – 28. АПРИЛ):
А ГРУПА – УБ (ДВОРАНА УБ), СРБИJА (25 – 27. април):
Супервизор ЦЕВ: Игор Долиншек (Словениjа). Судиjски делегат: Умит Сокулу (Турска). Судиjе: Фернандо Серато Гонсалес (Шпаниjа), Тиран Шаино (Израел), Ирина Сакс (Естониjа), Борислав Jорданов (Бугарска).
- КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:
СРБИJА – КИПАР 3:0 (25:10, 25:11, 25:8)
ГРЧКА – МАЂАРСКА 3:1 (21:25, 25:10, 25:15, 25:15)
ТАБЕЛА:
- СРБ 1 1 0 3:0 3
- ГРЕ 1 1 0 3:1 3
- ХУН 1 0 1 1:3 0
- ЦYП 1 0 1 0:3 0
- КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:
СРБИJА – ГРЧКА 19.00
МАЂАРСКА – КИПАР 16.30
- КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:
СРБИJА – МАЂАРСКА 19.00
ГРЧКА – КИПАР 16.30
Б ГРУПА – ТВАРДОГОРА, ПОЉСКА (26 – 28. април):
Судиjе: Томислав Поповић (Србиjа), Максим Бердников (Русиjа), Николаос Фрагакис (Грчка), Симеон Иванов (Бугарска).
- КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:
ШПАНИJА – НЕМАЧКА 16.00
ПОЉСКА – ШВЕДСКА 18.30
- КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – ШВЕДСКА 16.00
ПОЉСКА – ШПАНИJА 18.30
- КОЛО – НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:
ШПАНИJА – ШВЕДСКА 16.00
ПОЉСКА – НЕМАЧКА 18.30
Ц ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИJА (24 – 27. април):
СРЕДА, 24. АПРИЛ:
РУМУНИJА – ЛЕТОНИJА 3:1 (25:10, 25:12, 23:25, 25:19)
ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:
СЛОВАЧКА – ЛЕТОНИJА 3:0 (25:11, 25:12, 25:14)
РУМУНИJА – ЧЕШКА 3:2 (25:18, 15:25, 19:25, 25:22, 15:10)
ТАБЕЛА:
- РОУ 2 2 0 6:3 5
- СВК 1 1 0 3:0 3
- ЦЗЕ 1 0 1 2:3 1
- ЛАТ 2 0 2 1:6 0
ПЕТАК, 26. АПРИЛ:
ЧЕШКА – СЛОВАЧКА 15.00 (14.00)
СУБОТА, 27. АПРИЛ:
ЧЕШКА – ЛЕТОНИJА 15.00 (14.00)
РУМУНИJА – СЛОВАЧКА 17.30 (16.30)
Д ГРУПА – ЗАПОРОЖJЕ, УКРАJИНА (25 – 28. април):
Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка). Судиjски делегат: проф. др Владимир Ћук (Србиjа).
ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:
УКРАJИНА – ЕСТОНИJА 3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 25:16, 15:13)
ПЕТАК, 26. АПРИЛ:
ЕСТОНИJА – АУСТРИJА 15.00 (14.00)
УКРАJИНА – ФРАНЦУСКА 17.30 (16.30)
СУБОТА, 27. АПРИЛ:
ФРАНЦУСКА – АУСТРИJА 15.00 (14.00)
НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:
ФРАНЦУСКА – ЕСТОНИJА 15.00 (14.00)
УКРАJИНА – АУСТРИJА 17.30 (16.30)
Е ГРУПА – СОФИJА, БУГАРСКА (25 – 27. април):
Супервизор ЦЕВ: Слободан Милошевић (Србиjа).
- КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:
ХОЛАНДИJА – БЕЛОРУСИJА 3:0 (25:18, 25:14, 25:18)
БУГАРСКА – ДАНСКА 3:1 (25:12, 25:!3, 19:25, 25:11)
ТАБЕЛА:
- НЕД 1 1 0 3:0 3
- БУЛ 1 1 0 3:1 3
- ДЕН 1 0 1 1:3 0
- БЛР 1 0 1 0:3 0
- КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:
БЕЛОРУСИJА – ДАНСКА 15.30 (14.30)
БУГАРСКА – ХОЛАНДИJА 18.30 (17.30)
- КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:
ХОЛАНДИJА – ДАНСКА 15.00 (14.00)
БУГАРСКА – БЕЛОРУСИJА 17.30 (16.30)
Пласман на ЕП избориће победници група.
Новица Сарић
Објави коментар