Ватерполо: Јуниори шести

Поразом у сусрету за пето место јуниори Србије су завршили такмичење на Европском првенству у у Минску. Италија је била боља 8:4 (2:2, 1:1, 4:1, 1:0)

IMG_6520.JPG

Србија је играла у саставу: Поповић, Смиљевић, Бараћ, Нешић, Кикалеишвили, Васин, Вучинић 3, Томић, Вићковић 1, Вујовић, Андрин, Тимотијевић, Булајић. Савезни тренер: Милош Ћирић.

У првој четвртини два вођства Италијана анулирао је Вучинић. У другој четвртини по један погодак на обе стране, поново је Вучинић био стрелац. Пад Србије је почео у трећем делу. Узастопна четири гола Италијана за убедљиво вођство 7:3. Вићковић је зауставио тај налет. Завршних осам минута је протекло у чувању резултата Италијана који су средином тог дела игре поставили коначан резултат 8:4.