СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ЗА МЛАДЕ У СПОРТСКОМ РИБОЛОВУ У БЕЛОЈ ЦРКВИ

Од 5. до 10. августа 2024. године на каналу ДТД Кајтасово у Белој Цркви одржано је Светско првенство за младе у спортском риболову. Домаћин овог светског првенства је био Савез спортских риболоваца Србије. Светско првенство је одржано за три категорије: Кадети У-15, Јуниори У-20 и Јуниори У-25. 
IMG-e609b13bef04f79fc66ad79133f60ab6-V.jpg
 
У најмлађој категорији кадети У-15 ОСР „Смуђ“ је имао два представника Павла Крстића и Вељка Јовановића, поред њих двојице репрезентацију су чинили и Вук Митровски из СРД „Дунавац“ Костолац, Анђела Стојановић УСР „Турбина“ Вреоци и Михајло Илић ООСР „Млава“ из Петровца на Mлави. 
 
Кадетска репрезентација У-15 је освојила 5. место, што је најбољи резултат у задњих 5 година, док су појединачно остварени одлични резултати Павле Крстић 9. на свету, Вељко Јовановић 16. Анђела Стојановић 24. и Вук Митровски 25. на свету.
 
IMG-225fdc9167b6f01aef5766150b43bb5a-V.jpg
Имајући у виду тешке услове пецања, да је ове године канал био у дане такмичења затрављен сочивицом. Другог дана и после великог труда организатора да очисти стазу, такмичење је прекинуто након једног сата пецања. Резултати су били валидни од првог дана. Ово је велики успех наших младих такмичара. Овај резултат младим такмичарима ОСР „Смуђ“ је подстрек за нове резултате у наредном периоду.
Поред наших такмичара све време је био и наш тренер Лепомир Ђорђевић али у својству једног од судија у категорији У20. Лепо је за наш клуб имати таквог једног свестраног судију који је учествовао као судија на више Светских првенства. Самим његовим присуством наши клинци су били много опуштенији и осећали су се сигурније кроз тренинге, са селектором репрезентације Дејаном Арсићем и тренером Драганом Антонићем, који су нашим клицима урадили добру доприпрему за наступајуће СП. Хвала им на свестраности и максималној помоћи нашим клинцима.
 
И наравно велика помоћ и хвала родитељима такмичара који су били целе недеље на такмичарској стази са својом децом. А млади такмичари ОСР "Смуђ" су бодрили репрезентацију оба такмичарска дана и овом приликом учили и добијали нова искуства за такмичења.
 
Овим поводом користимо прилику да се захвалим градским оцима и ССГП, што су нам помогли да припремимо и опремимо наше младе такмичаре за овако велико и значајно првенство за све нас!
 
БИСТРО!

Tagovi

Komentari (0)