СТРЕЉАШТВО - Тандем погодио по два злата у Смедереву

СМЕДЕРЕВО, 28.март (ССС) – Наjуспешниjи клуб финалног турнира Купа Србиjе у Б програму, одржаног у Смедереву, био jе организатор такмичења.

 Finale Kupa Srbije B program (1).jpg

Стрељачка дружина Смедерево jе освоjила три, ужички „Алекса Деjовић“ две, а седам клубова по jедно злато.

Од поjединаца наjвише се истакла Олга Стоjановић из „Алексе Деjовића“, коjа jе недавно представљала Србиjу на Европском jуниорском првенству у Хамару. Стоjановићева jе освоjила златне медаље у пионирскоj и кадетскоj конкуренциjи пиштољем, а у надметању млађих jуниорки jе била трећа.

 Finale Kupa Srbije B program (2).jpg

Два злата освоjио jе Смедеревац Алекса Николић, наjуспешниjи пионир и кадет пиштољем.Смедеревци су доминирали у тамичењу момака пиштољем, jер у конкуренциjи млађих jуниора jе триjумфовао такође стрелац домаћег клуба, Петар Костић.

 Pistolj-mladje-juniorke.jpg

Сем Стоjановићеве, jош троjе jуниорских репрезентативаца коjи су се пре неколико дана вратили из Хамара су се попели на победничко постоље у Смедереву – Алекса Ракоњац, Елеонора Радуловић и Александра Хавран.

Ракоњац (Панчево 1813), финалиста jуниорског ЕП пушком, jе убедљивим триjумфом дошао до злата у конкуренциjи млађих jуниора овим оружjем. Елеонора Радуловић („Драган Jевтић Шкепо“), jе победила у конкуренциjи млађих jуниорки пиштољем.  Александра Хавран (Jединство), коjа jе у Хамару освоjила две медаље (бронзу у миксу и екипно сребро пушком), jе била наjуспешниjа у квалификациjама такмичења млађих jуниорки пушком, али у финалу jе дошла до бронзе. Наjсjаjниjе одличjе отишло jе Елени Стевановић из Колубаре.

 Pistolj mladji juniori.jpg

Златне медаље сериjском ваздушном пушком припале су Мариjи Нешић (Топличанин) и Боривоjу Спасићу (Младост), а Куп Србиjе ваздушном пушком у кадетскоj конкуренциj освоjили су Љиљана Цветковић (Ниш 1881) и Вељко Jанковић (Jасеница).

 

Сериjска ваздушна пушка

Пионири: 1. Боривоj Спасић (Младост) 182, 2. Данило Павловић (Нови Сад 1790) 178, 3.Jанко Ивковић (Колубара) 177...

Пионирке: 1. Мариjа Нешић 184, 2. Ангелина Младеновић 183 (обе Топличанин 1887), 3. Николина Сретениjевић (Око соколово) 182...

 

Стандардни ваздушни пиштољ

Пионири: 1. Алекса Николић (Смедерево) 189, 2. Лука Квасневски (Земун-Центар) 187, 3. Вељко Митровић („Алекса Деjовић“) 185...

Пионирке: 1. Олга Стоjановић („Алекса Деjовић“) 185, 2. Jелена Jовановић (Уљма) 179, 3. Николина Глишић (Ваљево 1880) 171...

Млађи jуниори: 1. Петар Костић (Смедерево) 228,8, 2. Филип Костић (Сава Месарци) 225,4, 3. Марко Нинковић (Панчево 1813) 203,7... Квалификациjе: 1. Алекса Николић (Смедерево) 561...

Кадети: 1. Алекса Николић (Смедерево) 561, 2. Матеjа Трипковић („Алекса Деjовић“) 548, 3. Вук Николић (Полицаjац) 544...

Млађе jуниорке: 1. Елеонора Радуловић („Драган Jевтић Шкепо“) 229,6, 2. Нађа Мартиновић (Партизан) 224,8, 3. Олга Стоjановић („Алекса Деjовић“) 206,8... Квалификациjе: 1. Радуловић 373...

Кадеткиње: 1. Олга Стоjановић („Алекса Деjовић“) 362, 2. Нађа Мартиновић (Партизан) 361, 3. Наталиjа Маринковић (Кикинда) 358...

 

Стандардна ваздушна пушка

Млађи jуниори: 1. Алекса Ракоњац (Панчево 1813) 245,5, 2. Вељко Jанковић (Jасеница) 242,8, 3. Младен Ђорић (Нови Београд-Ушће) 219,0... Квалификациjе: 1. Ракоњац 620,6...

Кадети: 1. Вељко Jанковић (Jасеница) 612,4, 2. Jован Станковић („Чика Мата“) 611,0, 3. Давид Аћимовић („Драган Jевтић Шкепо“) 607,2...

Млађе jуниорке: 1. Елена Стевановић (Колубара) 248,7, 2. Љиљана Цветковић (Ниш 1881) 248,0, 3. Александра Хавран (Jединство) 227,4... Квалификациjе: 1. Хавран 416,7...

Кадеткиње: 1. Љиљана Цветковић (Ниш 1881) 413,6,2. Софиjа Адамовић (Jединство) 411,2, 3. Ива Ракоњац (Панчево 1813) 410,7...

Tagovi

Komentari (0)