Стрељаштво: Дупли триjумфи Ање Кнежевић и Алексе Ракоњца

НИШ, 23. фебруар (ССС)  - Сериjа фебруарских такмичења у новоj стрељани у Нишу завршена jе данас другим колом Купа Стрељачког савеза Србиjе у „Б“ програму (пионирски, кадетски, млађеjуниорски узраст). 

Наjвише успеха имали су млади стрелци Панчева 1813 коjи су освоjили четири златне медаље, а од поjединаца истакли су се Ања Кнежевић и Алекса Ракоњац.

 Anja-Knezevic-min.JPG

Ања Кнежевић (Нови Београд-Ушће) jе стандардном ваздушном пушком погодила одличних 397 кругова , а оваj резултат jоj jе донео два прва места – била jе наjпрецизниjа како међу кадеткињама , тако и у врло изjедначеном надметању млађих jуниорки.

 Aleksa_Rakonjac-min.jpg

Алекса Ракоњац jе са две златне медаље наjвише допринео успешном дану Панчева 1813. Ракоњац jе, попут Кнежевићеве, стандардном ваздушном пушком триjумфовао и у кадетскоj и у конкуренциjи млађих jуниора, погодивши 589 кругова. Ракоњац jе поновио успех са првог кола, одржаног у Новом Саду, када jе такође освоjио два злата.

 

Наjуспешниjа пионирка сериjском ваздушном пушком била jе Алексина сестра Ива Ракоњац, такође чланица Панчева, а злато код пионира освоjио jе Стефан Терек (Кикинда).

 

У такмичењима пиштољем наjсjаjниjим одличjима окитили су се – кадеткиње: Диjана Jанковић („Алекса Деjовић“), млађе jуниорке: Станислава Попов (Сова, Кикинда), кадети: Стефан Кешишjан (Панчево 1813) , млађи jуниори: Дамjан Миладиновић (Jагодина 92).

 

Треће коло биће одржано у марту у Београду 14/15. марта, а финале две седмице касниjе у Смедереву.

 

Сериjска ваздушна пушка

Пионири: 1. Стефан Терек  188, 2. Димитриjе Стефановић 182 (обоjица Кикинда),3. Давид Аћимовић („Драган Jевтић Шкепо“) 181.. 

Пионирке: 1. Ива Ракоњац (Панчево 1813) 188, 2. Милица Станоjевић (Jагодина 92) 183, 3. Сандра Стевић („Живко Релић Зуц“) 183...

 

Стандардни ваздушни пиштољ

Кадеткиње: 1. Диjана Jанковић („Алекса Деjовић“) 366, 2. Елеонора Радуловић („Д.J. Шкепо“) 362, 3. Мариjа Смиљанић („Алекса Деjовић“) 359...

Млађе jуниорке: 1. Станислава Попов (Сова) 376, 2. Анђела Стоjановић (Црвена звезда) 370, 3. Диjана Jанковић („Алекса Деjовић“) 366...

Кадети: 1. Стефан Кешишjан (Панчево 1813) 534, 2. Ненад Петровић („Филип Кљаjић“) 527, 3. Марко Нинковић (Панчево 1813) 521...

Млађи jуниори: 1. Дамjан Миладиновић (Jагодина 92) 540, 2. Стефан Кешишjан (Панчево 1813) 534, 3. Стефан Срећковић („Филип Кљаjић“) 534...

 

Стандардна ваздушна пушка

Кадеткиње: 1. Ања Кнежевић (Нови Београд-Ушће) 397, 2. Анђела Радоjичић (Смедерево) 396, 3. Љиљана Цветковић (Ниш 1881) 391...

Млађе jуниорке: 1. Ања Кнежевић (Нови Београд-Ушће) 397, 2. Анђела Радоjичић (Смедерево) 396, 3. Милица Ристић („Чика Мата“) 396...

Кадети: 1. Алекса Ракоњац (Панчево 1813) 589, 2. Урош Алексић („Чика Мата“) 580, 3. Димитриjе Стефановић (Кикинда) 576...

Млађи jуниори: 1. Алекса Ракоњац (Панчево 1813) 589, 2. Светомир Jончић („Милан Манчић Лукањац“) 586, 3. Вељко Михаjловић (Младост) 583...

Tagovi

Komentari (0)