СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ РЕПЕРТОАР ЗА АПРИЛ 2019.

 

 

 snp.jpg

 

 

 

                              ДРАМА

     ПОНЕДЕЉАК 1.     ГОСПОЂА МИНИСТАРКА    комедиjа,  Б. Нушић                                        „Пера Добриновић“    19.30

                              НЕКА ДОЂЕ НЕКО (Последња ноћ Милене Павловић Барили)                                Камерна    20.30

                              према тексту Мирослава Беловића, монодрамау извођењу Jелене Срећков

                              Режиjа: Нинослав Шћепановић;   Удружење „Од маске до личности“, Нови Сад

                                                                                                                                                                                

            УТОРАК2.     ЖЕНИДБА  комедиjа  Н. В. Гогољ                                                                 „Пера Добриновић“    19.30

                              БИЛБОРД   М. Вукадиновић                                                                                      Камерна    21.00

                                                                                                                                                                                

             СРЕДА3.     ЛАЖА И ПАРАЛАЖА весело позорjе,   J. С. Поповић                                    „Пера Добриновић“    19.30

                              НАJУСАМЉЕНИJИ КИТ НА СВЕТУ Т. Грумић                                                            Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

         ЧЕТВРТАК4.     ЗДРАВ(о) ЖИВОТ(е)! / ХИГХ ЛИФЕ   драматична комедиjа,  Л. Мекдугал                 Камерна    21.30

                                                                                                                                                                                

            СУБОТА6.     ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ   Џ. Стеjн – Џ. Бок                                            „Пера Добриновић“    19.30

                              ТРИ ЛИЦА САМОЋЕ   Ж. Jовановић   (19. пут)                                                     Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

     ПОНЕДЕЉАК8.     ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ   Џ. Стеjн – Џ. Бок                                            „Пера Добриновић“    19.30

                              ХЕПИ ЕНД (проjекат Егзодус)   Б. Кнежевић                                                         Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

            УТОРАК9.     ОРКАНСКИ ВИСОВИ  по мотивима романа Емили Бронте,  Стела Мишковић      „Пера Добриновић“    19.30

                              Режиjа: Дора Ружђак Подолски     Барски љетопис и Краљевско позориште Зетски дом

                               СМРДЉИВА БАJКА  М. Момчиловић                                                                          Камерна    21.30

                                                                                                                                                                                

           СРЕДА10.     НА ДРИНИ ЋУПРИJА  по мотивима дела Иве Андрића                                „Пера Добриновић“    19.30

                              БАЛАВА   Дуња Матић

                              Режиjа: Андреj Носов     Хартефакт фондациjа иБеоарт, Београд                            Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК11.     ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА  комедиjа,   Е. Jонеско                                                 „Пера Добриновић“    19.30

                              КИСС    комични акустични мjузикл     Отворени круг Нови Сад                                     Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

           ПЕТАК12.     ВЕШТИЦЕ ИЗ САЛЕМА    А. Милер                                                              „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

          СУБОТА13.     РОДОЉУПЦИ  комедиjа,   J. С. Поповић                                                     „Пера Добриновић“    19.30

                              ОТПОР  Л. Мекдугал                                                                                            Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК16.     ДОПЛЕР  Е. Лу                                                                                         „Пера Добриновић“    19.30

                              ОНА    Ауторке: М. Кнежевић, М. Цоцић и J. Ђулвезан

                              Режиjа и концепт: Миа Кнежевић                                                                               Камерна    21.00

                              Академиjа уметности Нови Сад иНП „Тоша Jовановић“ Зрењанин

                                                                                                                                                                                

           СРЕДА17.     ЖЕНИДБА НА ЧАРДАКУ  по делу „Женидба и удадба“ J. С. Поповића          „Пера Добриновић“    19.30

                              Новосадски Нови Театар и Тамбурашки оркестар „Романса“

                              ПРЕСРЕЋНИ ЉУДИ   Режиjа и концепт: П. Штрбац                                                Камерна    21.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК18.     КАД БИ СОМБОР БИО ХОЛИВУД     НП Сомбор                                         „Пера Добриновић“    19.30

                              инспирисано драмом Радослава Златана Дорића    

                              Ауторски проjекат Кокана Младеновића

                              АJ, КАРМЕЛА     Хосе Санћис Синистера                               премиjера у СНП-у           Камерна    21.00

                              Режиjа: Душан Петровић      „Упалимо рефлекторе“ Нови Сад

                                                                                                                                                                                

           ПЕТАК19.     АУТОБИОГРАФИJА   Б. Нушић                                                                           Камерна    21.30

                                                                                                                                                                                

          СУБОТА20.     АНТИГОНА 1918.    по мотивима Софоклове драме   М. Тодоровић                „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

   ПОНЕДЕЉАК22.     ТАРТИФ (Комично у класичном) И. В. Торбица                                         „Пера Добриновић“    19.30

                              по мотивима оригиналне Молиjерове драме

                              АJ, КАРМЕЛА     Хосе Санћис Синистера      „Упалимо рефлекторе“ Нови Сад                  Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК23.     ЏАНДРЉИВ МУЖ    комедиjа,  J. С. Поповић                                             „Пера Добриновић“    19.30

                              ИЛУСТРОВАНА ЕНЦИКЛОПЕДИJА НЕСТАJАЊА   Б. Кнежевић                                 Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

           СРЕДА24.     ЧАС АНАТОМИJЕ   по мотивима дела Д. Киша  А. Урбан                           „Пера Добриновић“    19.30

                              НАJУСАМЉЕНИJИ КИТ НА СВЕТУ Т. Грумић                                                            Камерна    21.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК25.     АНИКА И ЊЕНА ВРЕМЕНА   А. Ђорђевић                                                 „Пера Добриновић“    19.30

                              ПОЖАР. ЛАУНЏ / КОНТРАСТ илиТАМО ГДЕ СМО ОСТАЛИ                                   Камерна    21.30

                              М. Кнежевић и М. Миљковић

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК30.     КАБУЛ /КОД КУЋЕ  Тони Кушнер        Режиjа: Жељко Ђукић                                      Камерна    21.30

                              интерактивна драмау извођењу Душанке Стоjановић Глид 

 

 

 

                              ОПЕРА

            УТОРАК2.     Концерт „ДИСКО ОПЕРА“  

                              Новосадски Биг Банд и Оркестар Опере СНП-а                                               „Jован Ђорђевић“    19.00

                                                                                                                                                                                

            УТОРАК9.     СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ НОМУСА

                              САРДАНАПАЛО    Франц Лист          концертна премиjера опере                „Jован Ђорђевић“    20.00

                              Диригент: Ђанлука Марчано;  Оркестар и женски Хор Опере СНП-а

                                                                                                                                                                                

   ПОНЕДЕЉАК15.     ЧАРОБНА ФРУЛА   опера за наjмлађе,  В. А. Моцарт                                      „Jован Ђорђевић“    12.00

                                                                                                                                                                           14.00

                                                                                                                                                                                

           СРЕДА24.     МАДАМ БАТЕРФЛАJ   опера,  Ђ. Пучини                                                  „Jован Ђорђевић“    19.00

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК30.     МАДАМ БАТЕРФЛАJ   опера,  Ђ. Пучини                                                  „Jован Ђорђевић“    19.00

 

 

 

 

                              БАЛЕТ

         ЧЕТВРТАК4.     ДОН КИХОТ   комичнибалет,  Л. Минкус                                                   „Jован Ђорђевић“    19.00

                                                                                                                                                                                

           СРЕДА17.     ДАМА С КАМЕЛИJАМА   балет,  Ђ. Верди                                               „Jован Ђорђевић“    19.00

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК25.     ПОВОДОМ СВЕТСКОГ ДАНА ИГРЕ

                              ВРАГОЛАНКА    комични балет   Л. J. Ф. Херолд                                         „Jован Ђорђевић“    19.00

 

 

                              У СНП-у...

     ПОНЕДЕЉАК 1.     ВАСИЛ–БИСЕРА–ГАБИ–МАТИJА  концерт                                                   „Jован Ђорђевић“    20.00

                                                                                                                                                       &n

Tagovi

Komentari (0)