СНП: РЕПЕРТОАР ЗА НОВЕМБАР 2018.

СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ

РЕПЕРТОАР ЗАНОВЕМБАР 2018.

 

 

 

                              ДРАМА

     ЧЕТВРТАК  1.     ВОЈВОЂАНСКА  РАПСОДИЈА Вашарска панорама,мјузикл                              „Јован Ђорђевић“  20.00

Обавештавамо вас да се, због болести двеју глумице, отказује извођење представе „Војвођанска рапсодија“, која је требало да буде изведена у четвртак, 1. новембра 2018, на сцени „Јован Ђорђевић“, с почетком у 20 часова.

 IMG_7454a_resize.JPG

 

Улазнице купљене за ово извођење могу да се врате на Билетарницу СНП-а, у року од 15 дана.

 

                                                                                                                                                                                

           ПЕТАК  2.     ГОСПОЂА  МИНИСТАРКА комедија,  Б. Нушић                                           „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

           ПЕТАК  9.     ВЕШТИЦЕ ИЗ САЛЕМА  Артур Милер     премијера                              „Пера Добриновић“  19.30

                              Режија и адаптација: Никита Миливојевић

                              Српско народно позориште и Центар за развој визуелне културе, Нови Сад

                                                                                                                                                                                

      СУБОТА  10.     ВЕШТИЦЕ ИЗ САЛЕМА  Артур Милер     премијера                              „Пера Добриновић“  19.30

                              Режија и адаптација: Никита Миливојевић

                              Српско народно позориште и Центар за развој визуелне културе, Нови Сад

                                                                                                                                                                                

       УТОРАК  13.     ДОПЛЕР  Е. Лу                                                                                        „Пера Добриновић“  19.30

                         

                              ИЛУСТРОВАНА ЕНЦИКЛОПЕДИЈА НЕСТАЈАЊА   Б. Кнежевић                                  Камерна  21.00

                                                                                                                                                                                

         СРЕДА  14.     ПУТ ОКО СВЕТА ЗА 60 СЕКУНДИ   В. Арсенијевић                                      „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

         ПЕТАК 16.     ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ   Џ. Стејн – Џ. Бок                                               „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

      СУБОТА  17.     ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ   Џ. Стејн – Џ. Бок                                               „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

ПОНЕДЕЉАК  19.    ВЕШТИЦЕ ИЗ САЛЕМА  А. Милер                                                             „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

         СРЕДА  21.     МОЋНИ РЕНЏЕРИ НЕ ПЛАЧУ   Т. Грумић                                                                  Камерна  21.00

                                                                                                                                                                                

   ЧЕТВРТАК 22.     ПРЕСРЕЋНИ ЉУДИ  Режија и концепт: П. Штрбац                                                      Камерна  21.30

                                                                                                                                                                                

         ПЕТАК  23.     ТРИ ЛИЦА САМОЋЕ   Ж. Јовановић                                                                          Камерна  21.30

                                                                                                                                                                                

      НЕДЕЉА  25.     СВЕТОЗАР  Милован Витезовић    премијера у СНП-у                      „Пера Добриновић“  19.30

                              Режија: Југ Радивојевић    Драматизација и адаптација: Спасоје Ж. Миловановић

                                                                                                                                                                                

ПОНЕДЕЉАК 26.    АНИКА И ЊЕНА ВРЕМЕНА   А. Ђорђевић                                                   „Пера Добриновић“  19.30

 

                              ПОЖАР. ЛАУНЏ / КОНТРАСТ или ТАМО ГДЕ СМО ОСТАЛИ                                        Камерна  21.00

                              М. Кнежевић и М. Миљковић

                                                                                                                                                                                

       УТОРАК  27.     ПУТ ОКО СВЕТА ЗА 60 СЕКУНДИ   В. Арсенијевић                                      „Пера Добриновић“  19.30

 

                               ОТПОР  Л. Мекдугал                                                                                                Камерна  21.00

                                                                                                                                                                                

         СРЕДА  28.     ЧАС АНАТОМИЈЕ   по мотивима дела Д. Киша                                          „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

   ЧЕТВРТАК  29.     КРВАВЕ  СВАДБЕ  Ф. Г. Лорка                                                                  „Пера Добриновић“  19.30

                                                                                                                                                                                

         ПЕТАК 30.     КРВАВЕ  СВАДБЕ  Ф. Г. Лорка                                                                  „Пера Добриновић“  19.30

 

                               БИЛБОРД  М. Вукадиновић                                                                                       Камерна  20.30

                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

                       ОПЕРА

        СУБОТА 3.     КАРМИНА БУРАНА    сценска кантата,  К. Орф                                          „Јован Ђорђевић“  20.00

                                                                                                                                                                                

         УТОРАК  6.     ПЕПЕЉУГА    комична опера,  Ђ. Росини                                                     „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

     ЧЕТВРТАК  8.     ПЕПЕЉУГА    комична опера,  Ђ. Росини                                                     „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

         СРЕДА 14.     ТРАВИЈАТА  опера,  Ђ. Верди                                                                     „Јован Ђорђевић“  19.00  

                                                                                                                                                                                

 

 

                       БАЛЕТ

      СУБОТА  10.     ЖИЗЕЛА  балет, Адолф Адам                                                                    „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

       УТОРАК  20.     ПИНОКИО  балет,   Нодар В. Чанба                                                             „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

   ЧЕТВРТАК  29.     КРЦКО ОРАШЧИЋ   балет,  П. И. Чајковски                                                  „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

         ПЕТАК  30.     КРЦКО ОРАШЧИЋ   балет,  П. И. Чајковски                                                  „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

 

 

 

                       У СНП-у...

      НЕДЕЉА  4.     ДРЖАВНИ ПОСАО – ВЕЛИКА РЕФОРМА                                                     „Јован Ђорђевић“  20.00                           Премијера нове представе

                                                                                                                                                                                

           СРЕДА  7.     ДРЖАВНИ ПОСАО – ВЕЛИКА РЕФОРМА                                                     „Јован Ђорђевић“  20.00  

                                                                                                                                                                                

       НЕДЕЉА 11.     ЦАРСТВО   солистички концерт  АЛЕКСАНДРЕ РАДОВИЋ                                                 „Јован Ђорђевић“  20.00

                                                                                                                                                                                

   ЧЕТВРТАК  15.     20. Новосадски ЈАZZFESTIVAL                                                                 „Јован Ђорђевић“  20.00

                                                                                                                                                                                

         ПЕТАК 16.     20. Новосадски ЈАZZFESTIVAL                                                                 „Јован Ђорђевић“  20.00

                                                                                                                                                                                

      СУБОТА 17.     20. Новосадски ЈАZZFESTIVAL                                                                 „Јован Ђорђевић“  20.00

                                                                                                                                                                                

      НЕДЕЉА 18.     4. ФЕСТИВАЛ ФОЛКЛОРА СРБА ИЗ КРАЈИНЕ, РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ и ФЕДЕРАЦИЈЕ БиХ  „Јован Ђорђевић“  19.00

                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРЕМИЈЕРА

 

 

петак, 9. и субота, 10. новембра, сцена „Пера Добриновић“, 19.30

Артур Милер

Вештице из Салема

СНП и Центар за развој визуелне културе, Нови Сад

Режија и адаптација: Никита Миливојевић

 

Драма инспирисана истинитим догађајима с краја 18. века у Салему, месту у Масачусетсу, које је постало познато управо по лову на вештице.

„Верујем да ће гледалац открити суштинску природу једног од најчуднијих и најгрознијих поглавља у људској повести. Судбина сваког лица је потпуно иста као судбина њихових историјских модела, те у овој драми нема никог ко није одиграо сличну, а у неким случајевима потпуно исту улогу у историји.“ Артур Милер

Реприза: 19. новембра

 

 

У ГОСТИМА

 

  1. новембра,Крваве свадбе 23. Југословенски позоришни фестивал, Ужице
  2. новембра,Рок опера Novosadski Big Bandи Хор и Оркестар Опере СНП-а, Центар „Сава“, Београд

 

ДОГАЂАЈИ

 

Догађаји у СНП-у поводом обележавања стогодишњице завршетка Великог рата и присаједињења Војводине Краљевини Србији, 1918-2018:

  1. новембра
    Сцена „Јован Ђорђевић“, 19.00

Новосадска премијера филма „Заспанка за војнике“ Предрага Антонијевића

  1. новембра
    Сцена „Пера Добриновић“, 19.00

Светозар, праизведба драме
Милован Витезовић
Режија: Југ Радивојевић
Драматизација и адаптација: Спасоје Ж. Миловановић

  1. новембра
    Сцена „Јован

Tagovi

Komentari (0)