СНП: РЕПЕРТОАР ЗА ОКТОБАР 2019.

 

СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ

 

РЕПЕРТОАР ЗА ОКТОБАР 2019.

 

 

                              ДРАМА

            УТОРАК 1.     СМЕДЕРЕВО 1941.   А. Ђорђевић                                                               „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

             СРЕДА 2.     КАТАР   О. Петковић                                                                                                Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

             ПЕТАК 4.     НАЈУСАМЉЕНИЈИ КИТ НА СВЕТУ  Т. Грумић                                                            Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

            УТОРАК 8.     НАЈУСАМЉЕНИЈИ КИТ НА СВЕТУ  Т. Грумић                                                            Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК 10.     БОГ МАСАКРА    комедија,   Ј. Реза      Плус театар, Нови Сад                                    Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

         СУБОТА 12.     ТРАВНИЧКА ХРОНИКА   Иво Андрић     премијера                                      „Пера Добриновић“    19.30

                               Режија, адаптација и драматизација: Никита Миливојевић;

                              СНП у сарадњи са НП Сомбор

                                                                                                                                                                                

   ПОНЕДЕЉАК 14.     ТРАВНИЧКА ХРОНИКА   Иво Андрић                                                          „Пера Добриновић“    19.30

                              ТРИ ЛИЦА САМОЋЕ   Ж. Јовановић                                                                         Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК 15.     ПРЕСРЕЋНИ ЉУДИ   П. Штрбац                                                                              Камерна    21.00

                                                                                                                                                                                

            СРЕДА 16.     ЖЕНИДБА  комедија  Н. В. Гогољ                                                                  „Пера Добриновић“    19.30

                               КАТАР   О. Петковић                                                                                                Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК 17.     ЖЕНИДБА  комедија  Н. В. Гогољ                                                                 „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

            ПЕТАК 18.     УЈЕЖ   комедија,  Б. Нушић                                                                        „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

         СУБОТА 19.     ГОСПОЂА МИНИСТАРКА    комедија,  Б. Нушић                                        „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

   ПОНЕДЕЉАК 21.     ТАРТИФ (Комично у класичном) И. В. Торбица                                             „Пера Добриновић“    19.30

                              по мотивима оригиналне Молијерове драме

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК 22.     ЖЕНИДБА НА ЧАРДАКУ  по делу „Женидба и удадба“ Ј. С. Поповића            „Пера Добриновић“    19.30

                              Новосадски Нови Театар и Тамбурашки оркестар „Романса“

                                                                                                                                                                                

            СРЕДА 23.     ДОПЛЕР  Е. Лу                                                                                         „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК 24.     НА ДРИНИ ЋУПРИЈА  по мотивима дела Иве Андрића                               „Пера Добриновић“    19.30

                                                                                                                                                                                

            ПЕТАК 25.     ЋЕЛАВА ПЕВАЧИЦА  комедија,   Е. Јонеско                                                 „Пера Добриновић“    19.30

                              ПРИКАЗ РАДИОНИЦА – ДЕЈВИД ГЛАС (Велика Британија)                                           Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

   ПОНЕДЕЉАК 28.     ЛАЖА И ПАРАЛАЖА  весело позорје,   Ј. С. Поповић                                    „Пера Добриновић“    19.30

                              ПРИКАЗ РАДИОНИЦА – ДЕЈВИД ГЛАС (Велика Британија)                                          Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК 29.     СМЕДЕРЕВО 1941.   А. Ђорђевић                                                               „Пера Добриновић“    19.30

                               АЈ, КАРМЕЛА     Хосе Санћис Синистера                                                                     Камерна    20.30

                              Режија: Душан Петровић      „Упалимо рефлекторе“ Нови Сад

                                                                                                                                                                                

            СРЕДА 30.     АНТИГОНА 1918.    по мотивима Софоклове драме   М. Тодоровић                 „Пера Добриновић“    19.30

                              KISS    комични акустични мјузикл     Отворени круг Нови Сад                                     Камерна    20.30

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК 31.     АНИКА И ЊЕНА ВРЕМЕНА   А. Ђорђевић                                                 „Пера Добриновић“    19.30

                              Е, МОЈ ТОДОРЕ   комична монодрама 

                              по роману Бојана Љубојевића „Србијо, Бог ти помог'о“                                                 Камерна    20.30

                               Адаптација, режија и глума: Јанко Радишић (Ужице)

 

 

 

                       ОПЕРА

            УТОРАК 1.     СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН   комична опера,  Ђоакино Росини                            „Јован Ђорђевић“    19.00

                                                                                                                                                                                

         ЧЕТВРТАК 3.     КАРМИНА БУРАНА  сценска кантата,  Карл Орф                                         „Јован Ђорђевић“    20.00

                                                                                                                                                                                

           СУБОТА 5.     РИГОЛЕТО   опера,  Ђузепе Верди                                                               „Јован Ђорђевић“    19.00

                                                                                                                                                                                

           УТОРАК 15.     КАРМИНА БУРАНА  сценска кантата,  Карл Орф                                         „Јован Ђорђевић“    20.00

 

 

 

                       БАЛЕТ

         СУБОТА 12.     ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО   балет,  Петар И. Чајковски                                        „Јован Ђорђевић“    19.00 

                                                                                                                                                                                

         СУБОТА 19.     ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО   балет,  Петар И. Чајковски                                        „Јован Ђорђевић“    19.00 

 

 

 

 

                       У СНП-у...

           СУБОТА 5.     XII  МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ „БИСЕРНА ГРАНА“                                   „Пера Добриновић“    19.30

                              Ревија ношњи, накита и оглавља „ Бисерна грана“       КЦ „Младост“ Футог

                                                                                                                                                                                

          УТОРАК 15.     ТРОЈЕ ПЛУС МАЧАК  комедија; аутор песама: Јевгениј Шестаков                  „Пера Добриновић“    19.30

                              Режија: Денис Паршин   

                              Гостовање заслужних уметника из Белорусије

                                                                                                                                                                                

       ЧЕТВРТАК 17.     FIESTA LATINA  концерт,  Novosadski Big Band     диригент: Федор Вртачник       „Јован Ђорђевић“    20.00

                                                                                                                                                                                

         НЕДЕЉА 20.     ДРЖАВНИ ПОСАО – ВЕЛИКА РЕФОРМА                                                    „Јован Ђорђевић“    20.00

                                                                                                                                                                                

         СУБОТА 26.     ПОВРАТАК ОТКАЧЕНИХ                                                                             „Пера Добриновић“    19.30

                              Текст: Славица Љујић; режија

                              Сцена и избор музике: Моника Ромић    продукција MoniCart

                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

ПРЕМИЈЕРA

 

Субота, 12. октобра, сцена „Пера Добриновић“, 19.30

Иво Андрић

Травничка хроника

Режија, адаптација и драматизација: Никита Миливојевић

„Јер, зашто да моја мисао, добра и права, вреди мање од исте такве мисли која се рађа у Риму или Паризу? Стога што се родила у овој думачи која се зове Травник? И зар је могућно да се та мисао никако не бележи, нигде не књижи?“ - Иво Андрић, Травничка хроника

Играју: Марија Меденица, Југослав Крајнов, Тијана Марковић, Бранислав Јерковић, Александар Гајин, Душан Јакишић, Небојша Савић, Мирослав Фабри, Душан Вукашиновић, Нинослав Ђорђевић, Зоран Карајић, Марко Савковић, Владимир Милојевић, Соња Исаиловић, Иван Ђурић.

Реприза: 14. октобра

 

 

 

ГОСТИ У СНП-у

  1. октобра, сцена „Пера Добриновић“, 19.30

Белоруски заслужни уметници гостују у СНП-у са позоришним пројектом „ТриТформаТ“

Троје плус Мачак

Врцава комедија према комаду Јевгенија Шестакова, у режији Дениса Паршина.
У улогама чувени глумци „Театра-студија филмског глумца“ из Минска: А. Тимошкин, В. Пољакова,
А. Пухова, А. Давидович - у улози Мачка. (Представа за одрасле и децу од 12 година).

 

Ускоро:

Први пут у СНП-у гостоваће „Европа балет“ из Санкт Пелтена, балетска трупа из Аустрије, са спектаклом

Волфганг Амадеус

о животу музичког генија из Салцбурга, у режији и кореографији Рената Цанеле,
на музику Моцарта и Салијерија: 8. новембра!

 

 

СНП У ГОСТИМА

 

  1. октобра

Тартиф, 14. Позоришни фестивал, Младеновац

  1. октобра

Тартиф, 14. Јоакиминтерфест, Крагујевац

  1. октобра

Три лица самоће, Идвор

  1. октобра

Женидба,

  1. Фестивал победника фестивала, Раковица
  2. и 17. октобра

Травничка хроника, премијерно у НП Сомбор

  1. октобра

Тартиф, НП Сомбор

  1. октобра

Тартиф, 39. Борини п

Tagovi

Komentari (0)