Каjакашка репрезентациjа Србиjе ове недеље почиње сезону међународних такмичења. Сениорски тим Србиjе предолимпиjску сезону отвара учешћем на два Светска купа, у Познању и у Дуисбургу, паракаjакаши се такмиче на Европском првенству, док jуниори учествуjу на регати у Бранденбургу.
СЕНИОРИ
У Пољску jе на прво такмичење Светског купа отпутовало шеснаесторо такмичара коjи ће веслати у jеданаест дисциплина.
200м
К1-200 Марко Драгодављевић
К1-200 Страхиња Стефановић
К1-200 Милица Старовић
К1-200 Мариjа Достанић
500м
К1-500 Ервин Холперт
К1-500 Марко Томићевић
К1-500 Милица Старовић
К2-500 Стефан Векић, Владимир Торубаров
К2-500 Симо Болтић, Никола Расулић
К2 МИX – 500 Кристина Бедеч, Ервин Холперт
К4-500 Небоjша Груjић, Стефан Векић, Владимир Торубаров, Марко Драгосављевић
К4-500 Милица Старовић, Николина Молдован, Кристина Бедеч, Мариjа Достанић
1000м
К1-1000 Марко Томићевић
К1-1000 Миленко Зорић
К1-1000 Кристина Бедеч
К2-1000 Анђело Џомбета, Михаило Суботић
К2-1000 Симо Болтић, Никола Расулић
Са такмичарима су у Познањ отпутовали и селектор репрезентациjе Бора Сибинкић, као и тренери
Мирослав Родић, Урош Павловић и Милан Ђенадић.
Прелиминарну сатницу Светског купа у Познању можете пронаћи кликом ОВДЕ.
ПАРАКАJАК
С обзиром да ове године због одржавања Европских игара неће бити стандардног шампионата Старог континента, Европска каjакашка асоциjациjа договорила jе са организаторима Светског купа у Пољскоj да се у Познању одржи Првенство Европе у конкуренциjи паракаjакаша. Боjе Србиjе браниће троjица такмичара:
КЛ2 Вук Радовановић
КЛ3 Страхиња Буквић
КЛ3 Мирослав Ђорђевић
тренери: Миленко Нашагаћин и Небоjша Симић
Све трке у конкуренциjи паракаjакаша веслаjу се на деоници од 200 метара.
Стартне листе као и резултате трка на Европском првенству за паракаjакаше можете пронаћи кликом ОВДЕ.
JУНИОРИ
На jуниорску регату у Бранденбург отпутовало jе 17 такмичара и 6 тренера.
200м
К1-200 Михаjло Ристић
К1-200 Анастазиjа Баjук
К1-200 Жељана Петровић
Ц1-200 Душан Милошевић
500м
К1-500 Александар Перовић
К1-500 Оливера Михаjловић
К2-500 Анастазиjа Баjук, Оливера Михаjловић
К4-500 Вук Милетић, Бранко Лагунџић, Никола Перак, Воjин Рудовић
К4-500 Дуња Станоjев, Ања Дамjанов, Jована Младеновић, Милица Поповић
1000м
К1-1000 Димитриjе Новаковић
К2-1000 Андреj Нинковић, Жарко Jаковљевић
Ц1-1000 Душан Милошевић
Распоред трка и стартну листу регате у Бранденбургу можете пронаћи кликом ОВДЕ.
Објави коментар