КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018.
Женска кадетска репрезентациjе Србиjе завршила jе такмичење на XIII ЕП 2018. у Софиjи на деветом месту. Бугарска jе вечерас, у последњем, 5. колу А групе, победила Србиjу са 3:1, по сетовима 25:19, 25:21, 20:25 и 25:22, после 99 минута игре.
Утакмицу у дворани „Христо Ботев“ посматрало jе 430 гледалаца, а судили су Василеос Василеjадис из Грчке и Jарослав Маковски из Пољске.
Ниjе Србиjа успела да се пласира у полуфинале, али ни у доигравање за пласман на Светско првенство и ЕYОF. Завршиле су кадеткиње Србиjе првенство на деветом месту, што свакако ниjе њихов реалан домет, али ниjе од помоћи ни чињеница да jе А група била много квалитетниjа од Б групе. Србиjа би у Б групи са две победе била четврта и наставила би такмичење, а у А групи jе то било довољно тек за пето место.
Бугарска jе прилично лако повела са 2:0 и тако jе и теоретски пропала прилика да Србиjа заигра у полуфиналу. Тек тада су изабранице Jове Цаковића заиграле како умеjу, па су трећи сет добиле са 25:20, а у четвртом водиле до средине сета, да би Бугарска изjедначила на 16:16. У завршници, Бугарке су водиле са 18:16 и 21:18, сет су добиле са 25:22, а меч са 3:1 за пласман у полуфинале.
Четвртак jе на првенству Европе слободан дан. Полуфиналне, као и утакмице разигравања за пласман 5 – 8. места одиграће се у петак, 20. априла.
КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. – СОФИJА, БУГАРСКА (13 – 21. АПРИЛ):
А ГРУПА – ДВОРАНА „ХРИСТО БОТЕВ“:
- КОЛО – ПЕТАК, 13. АПРИЛ:
СРБИJА – БЕЛОРУСИJА 1:3 (21:25, 21:25, 25:21, 17:25)
БУГАРСКА – РУСИJА 3:2 (25:18, 23:25, 25:17, 19:25, 15:12)
СЛОВЕНИJА – МАЂАРСКА 3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 25:14)
- КОЛО – СУБОТА, 14. АПРИЛ:
СРБИJА – СЛОВЕНИJА 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:20)
РУСИJА – БЕЛОРУСИJА 3:1 (21:25, 25:16, 25:17, 25:13)
БУГАРСКА – МАЂАРСКА 3:2 (18:25, 25:20, 29:31, 25:23, 15:7)
- КОЛО – НЕДЕЉА, 15. АПРИЛ:
СРБИJА – РУСИJА 1:3 (18:25, 25:22, 21:25, 21:25)
СЛОВЕНИJА – БУГАРСКА 3:1 (25:18, 19:25, 25:17, 25:18)
БЕЛОРУСИJА – МАЂАРСКА 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)
- КОЛО – УТОРАК, 17. АПРИЛ:
СРБИJА – МАЂАРСКА 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:22)
РУСИJА – СЛОВЕНИJА 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:12)
БУГАРСКА – БЕЛОРУСИJА 3:2 (21:25, 16:25, 25:19, 25:21, 15:13)
- КОЛО – СРЕДА, 18. АПРИЛ:
СРБИJА – БУГАРСКА 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 22:25)
СЛОВЕНИJА – БЕЛОРУСИJА 3:1 (27:25, 25:22, 20:25, 25:19)
РУСИJА – МАЂАРСКА 3:0 (25:21, 25:4, 25:22)
ТАБЕЛА:
- РУС 5 4 1 14:6 13 9
- БУЛ 5 4 1 13:10 9
- СЛО 5 3 2 11:9 9
- БЛР 5 2 3 10:10 7
- СРБ 5 2 3 9:11 6
- ХУН 5 0 5 4:15 1
Б ГРУПА – МАЛА САЛА АРЕНЕ АРМЕJЕЦ:
- КОЛО – ПЕТАК, 13. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – ХОЛАНДИJА 3:1 (21:25, 25:18, 25:16, 25:17)
ТУРСКА – УКРАJИНА 3:1 (25:23, 26:24, 16:25, 27:25)
ИТАЛИJА – РУМУНИJА 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:19)
- КОЛО – СУБОТА, 14. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – УКРАJИНА 3:1 (25:19, 25:19, 18:25, 25:23)
ИТАЛИJА – ХОЛАНДИJА 3:0 (25:14, 25:12, 25:12)
ТУРСКА – РУМУНИJА 3:2 (25:23, 26:24, 26:28, 17:25, 15:9)
- КОЛО – НЕДЕЉА, 15. АПРИЛ:
ХОЛАНДИJА – УКРАJИНА 3:1 (18:25, 25:19, 25:16, 25:18)
ИТАЛИJА – ТУРСКА 3:1 (25:15, 25:16, 14:25, 25:18)
НЕМАЧКА – РУМУНИJА 3:0 (27:25, 26:24, 25:16)
- КОЛО – УТОРАК, 17. АПРИЛ:
ИТАЛИJА – УКРАJИНА 3:0 (25:14, 25:17, 25:12)
ТУРСКА – НЕМАЧКА 3:2 (25:12, 25:22, 22:25, 25:27, 17:15)
РУМУНИJА – ХОЛАНДИJА 3:2 (25:19, 21:25, 17:25, 25:21, 15:11)
- КОЛО – СРЕДА, 18. АПРИЛ:
ИТАЛИJА – НЕМАЧКА 3:0 (25:16, 25:11, 25:13)
УКРАJИНА – РУМУНИJА 3:2 (22:25, 25:20, 14:25, 25:23, 15:12)
ТУРСКА – ХОЛАНДИJА 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:18)
ТАБЕЛА:
- ИТА 5 5 0 15:2 15
- ТУР 5 4 1 13:9 10
- ГЕР 5 3 2 11:8 10
- РОУ 5 1 4 8:14 4
- НЕД 5 1 4 7:13 4
- УКР 5 0 1 6:14 2
СОФИJА – ДВОРАНА ХРИСТО БОТЕВ:
ПЕТАК, 20. АПРИЛ:
ПОЛУФИНАЛЕ:
РУСИJА (А 1) – ТУРСКА (Б 2) 17.00 (16.00)
ИТАЛИJА (Б 1) – БУГАРСКА (А 2) 19.30 (18.30)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН 5 – 8. МЕСТА:
СЛОВЕНИJА (А 3) – РУМУНИJА (Б 4) 12.00 (11.00)
НЕМАЧКА (Б 3) – БЕЛОРУСИJА (А 4) 14.30 (13.30)
СУБОТА, 21. АПРИЛ:
ФИНАЛЕ: 18.00 (17.00)
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО: 15.30 (14.30)
МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО: 12.30 (11.30)
МЕЧ ЗА СЕДМО МЕСТО: 10.00 (9.00)
КОНАЧАН ПЛАСМАН:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
- СРБИJА
- ХОЛАНДИJА
- УКРАJИНА
- МАЂАРСКА
Са ЕП 2018. пласман на XВИ СП 2019. (до 18 година) избориће 6 репрезентациjа.
Пласман на XВ ЕYОФ 2019, Европски олимпиjски фестивал младих, коjи ће се одиграти у Азербеjџану, избориће, поред домаћина, наjбољих 7 селекциjа са ЕП у Бугарскоj.
Новица Сарић
Портпарол
Објави коментар