КОШАРКА: Србија – Француска 59:60

Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1998. године и млађи, није успела да се пласирала  у полуфинале  Европског првенства које се одржава у Хемницу (Немачка). Изабраници селектора Владе Јовановића пропустили су велику прилику да савладају селекцију Француске и боре се за једну од медаља, али се мора истаћи да су грубо оштећени од стране судија у самој завршници меча. Наш млади тим је лоше почео утакмицу, имао већ у првој четвртини заостатак од 14 поена, али је великом борбеношћу успео да се врати у утакмицу и у 36. минуту поведе са 59:52. Док краја сусрета српски репрезентативци нису на жалост успели да поентирају, што их је уз две судијске грешке у самом финишу коштало пораза: Србија У20 – Француска У20 59:60 (9:21, 19:16, 20:10, 11:13). Репрезентација Србије у наставку шампионата бориће се за пласман од 5. до 8. места, а следећи ривал у суботу (20:15) биће јој селекција Шпаније.

Почетак меча припао је селекцији Француске која је је наметнула жељени ритам и повела са 21:7 у финишу прве четвртине. Наш тим је имао великих проблема у организацији напада и шуту са дистанце. Много жешће кренула је Србија у другом периоду. Повећан је интензитет игре у одбрани, а после неколико одличних акција у нападу резултат је смањен на 26:22. Финиш је ипак припао ривалу, који је на крају првог полувремена поново успео да се резултатски одлепи – 37:28.

Алекса Раданов обележио је старт другог дела игре са 11 узастопних поена, после чега се наш млади тим дефинитивно серијом 14:4 вратио у утакмицу и прешао у вођство– 42:41. Србија је водила и са 48:44, али је неколико непрецизности у финишу треће четвртине условило да се ривал приближи на истеку 30. минутуа – 48:47. Дуго се после тога водила равноправна борба, играло кош за кош, да би Александар Аранитовић, Душан Беслаћ и Милош Глишић донели нашем тиму чинило се капиталну предност у 36. минуту 59:52. Међутим, српски репрезентативци скоро три минута низу успели да поентирају, што Французи користе да се са две тројке приближе на 59:58. Овај резултат био је на снази до секунд и по пре краја, кад арбитри свирају непостојећи фаул Раданова над Дијаваром који са линије слободних бацања погађа за 60:59. Уследио је тајм-аут селектора Јовановића и договор за последњи напад. Лопту је испод самог коша добио Душан Беслаћ који је очигледно био фаулиран, али се уместо судијске пиштаљке чуо звук сирене за крај утакмице.

СРБИЈА У20: Марјановић, Вуликић 2, Аранитовић 5, Мусић 9, Беслаћ 2, Тадић, Раданов 20, Степановић, Симанић 2, Глишић 6, Ђорђевић 9, Момиров 4.

ФРАНЦУСКА У20: Н Доје 2, Вогир, Рамбо 4, Базиле 2, Гулми, Чофи 13, Году Сина, Десине 5, Вотијер 6, Дијавара 7, Феври 20, Блан 1.