Кошарка: Србија – Украјина 63:68

Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1999. године и млађи, претрпела је први пораз на Европском првенству у Тел Авиву. Изабраници селектора Оливера Поповића су у оквиру другог кола групе “Б” изгубили од селекције Украјине. Наш млади тим није поновио добру игру са старта шампионата против Израела, готово свих 40 минута био је у резултатском заостатку што је атипични ривал предвођенин одличним Исуфом Саноном знао да искористи и дође до изненађујуће победе: Србија У20 – Украјина У20 63:68 (15:20, 19:17, 10:15, 19:16).

Премијерни, исцрпљујући меч са селекцијом Израела, оставио је трага на српским репрезентативцима било је видљиво од самог страта меча. Селектор Поповић већ у првој четвртини послао је на паркет 11 од својих 12 изабраника. До седмог минута резултат је био углавном изједначен, а онда Украјинци серијом 7:0 праве осетније вођство 19:12. Није било довољно енергије и правог ритма у редовима нашег тима, што је ривал кога је кренуо шут за три поена искористио да поведе са 30:20 у 14. минуту. До краја првог полувремена наш млади тим је поправио игру у одбрани и успео да смањи заостатак – 37:34.

Оба тима нису блистала у офанзивним акцијама на почетку другог полувремена, тако да је резултат у 26. минуту био 43:38 за Украјинце. Ништа се није променило до краја треће четвртине, осим што је ривал још више повећао предност – 52:44. Покушавали су репрезентативци Србије на све начине да ухвате прикључак, али су Украјинци предвођени сјајним Исуфом Саноном (30 поена) одолевали. Трачак нада се појавио у 38. минуту кад је Симовић смањио на 61:58. Међутим, веома брзо Санон постиже пет везаних поена и трасира пут својој репрезентацији ка првом тријумфу на шампионату –  68:63.

СРБИЈА У20: Мишковић 10, Ускоковић 3, Марјановић 7, Вуликић 5, Тадић, Симовић 12, Јовичић 7, Пецарски 11, Стајчић 2, Ђорђевић, Матић, Момиров 6.

У трећем колу групе “Б” репрезентација Србије се у понедељак од 17:15 часова састаје са селекцијом Италије.