Кошарка: Србија – Шведска 61:54

Женска јуниорска репрезентација Србије, играчице рођене 2000. године и млађе, остварила је веома важну победу на Европском првенству које се одржава у Италији. Изабранице селектора Богдана Буља су у Удинама савладеле селекцију Шведске и обезбедиле опстанак у „А“ дивизији. После изједначеног почетка српске јуниорке су преузеле контролу игре и све време биле у вођству које у појединим тренуцима било и 20 поена разлике. У самом финишу Швеђанке су опасно запретиле, али је наш тим успео да одбије њихов атак и потврди заслужени тријумф: Србија У18 – Шведска У18 61:54 (16:8, 14:9, 19:11, 12:26). У наставку шампионата репрезентација Србије играће за пласман од 9. до 12. места, а следећи противник у мечу који је на програму у суботу биће јој победник дуела Италија – Ирска.

Важност меча условила је нервозу обе екипа на самом старту меча. Боље су почеле Швеђанке, повеле са 4:0 али је Србија брзо узвратила. У седмом минуту последњи пут резултат је био изједначен – 8:8. До краја прве четвртине наш млади тим преко Софије Олић и Јелене Митровић прави серију 8:0 и успева да се резултатски одлепи – 16:8. Стрпљиво у нападу и снажно у одбрани су и у наставку меча играле српске јуниорке и средином другог периода дошле до двоцифрене предности – 21:10. Тројком разигране Надежде Недељков, изабранице селектора Буља дошле су у финишу првог полувремена и до капиталног вођства – 28:12.

Почетак другог полувремена припао је селекцији Шведске која је поправила игру у нападу и успела да драстично смањи заостатак – 32:27. Уследио је тајм-аут селеткора Буља и преокрет у игри Србије. Неколико добрих одбрана и пресечених лопти, донели су Србији најпре серију 15:1 коју су иницирале Надежда Недељков и Катарина Јаковљевић, а окончала тројком Софија Олић. Максимална предност до које је дошла наше екипа била је 51:28 у 31. минуту. Међутим, дошло је до опуштања и пада концентрације у последњој четвртини што су Швеђанке искористиле да смање на 52:44 у 36. минуту. Ривал није одустајао, тако да је 55 секунди пре краја пришао на 57:54. Ипак, до краја сусрета Лена Радуловић погађа тежак шут, а Софија Олић са линије слободних бацања потврђује победу Србије – 61:54.

СРБИЈА У18: Јаковљевић 10, Олић 12, Стефановић 4, Недељков 10, Деурић 4, Радуловић 4, Вуловић, Мужевић 2, Митровић 10, Смаилбеговић, Селаковић 5, Перић.

ШВЕДСКА У18: Алберг 3, Доурва 4, Ерландсон 6, Сиди Баба 10, Сабел 7, Екстром, Елиас 2, Џонсон 19, Карлслон, Лундквист,  Тејлор, Персон 3.