Кошарка: Србија – Летонија 61:51

Женска У20 репрезентација Србије, играчице рођене 1999. године и млађе, успешно је стартовала на Европском првенству које је данас почело у Клатову (Чешка). Изабранице селектора Милоша Павловића у оквиру првог кола групе “А” после велике борбе савладале су селекцију Летоније. Иако је наш млади тим од почетка друге четвртине био у констатном вођству тек у самом финишу одличном одбраном и колективном игром успео је да сломи отпор ривала и осигура тријумф који ће му пуно значити у наставку шампионата : Србија У20 – Летонија У20 61:51 (16:16, 20:11, 9:15, 16:9).

Селекција Летоније била је прецизнија на самом старту меча и прва дошла од осетније предности – 9:5. Српске репрезентативке су полако долазиле до жељеног ритма и преко борбене Мине Ђорђевић долазе до изједначења до краја прве четвртине – 16:16. У наставку дуела, наш млади тим је успоставио контролу и диктирао темпо. Прорадио је шут, настављена доминација у скок игри што се аутоматски одразило на резултат на крају првог полувремена – 36:27.

Скоро шест минута у наставку сусрета репрезентација Србије није успела да поентира из игре. Летонке то користе и серијом 8:1 долазе на корак од изједначења – 37:35. Међутим, убрзо Невена Наумчев и Мина Ђорђевић постижу тројке и враћају предност и самопоуздање нашем тиму – 43:35. Ипак, ривалке до краја трећег периода успевају да узврате и смање на 45:42. Резултат 52:49 стајао је на семафору од 34. до 37. минута. Уследиле су две одличне акције после којих је Србија дошла до “+7” – 56:49 пред сам финиш меча. Летонке су све покушале како би у пенал завршници направиле преокрет, али су изабранице селектора Павловића биле сигурне са линије слободних бацања и рутински потврдиле тријумф – 61:51.

СРБИЈА У20: Катанић 8,  Јелић 10,  Димитријевић 2, Вуловић 2, Зукановић 2, Турудић 3, Јаковљевић, Јанковић 1, Стојић, Олић, Ђорђевић 20, Наумчев 13.

У другом колу групе “А” репрезентација Србије се недељу од 13:00 часова састаје са селекцијом Шпаније.