Кошарка: Србија – Литванија 66:62

Женска У20 репрезентација Србије, играчице рођене 1999. године и млађе, пласирала се у  четвртфинале Европског првенства које се одржава у Клатову (Чешка). Изабранице селектора Милоша Павловића у веома напетом и драматичном мечу 1/8 финала успеле су да савладају неугодну селкцију Литваније. Наш млади тим је одлично почео, али га је пореметила повреде Невене Наумчев која је после једног пада морала на клупу и више се није враћала у игру. Имале су српске репрезентативке успона и падова, али су најбоље одиграле у самом финишу кад се решавало питање победника: Србија У20 –Литванија У20 66:62 (18:13, 11:18: 16:12, 21:19). Противник репрезентација Србије у у 1/4 финалу које је на програму у четвртак биће селекција Русије.

Српске репрезентативке су шутерски одлично отвориле меч и са две тројке Невене Димитријевић на самом старту повеле са 8:0. Како је утакмица одмицала Литванке су све више долазиле до своје игре, поправиле су проценте шута и  у 12. минуту дошле до изједначења – 18:18, а већ у следећем нападу и до вођства. До краја првог полувремена играло се “кош за кош”,  а ривалке су успеле да задрже минималну предност после 20 минута сусрета – 31:29.

Скоро четири минута у наставку дуела наш млади тим није успео да поентира што је селекција Литваније искористила да први пут дође до осетније предности 36:29. Одлична Мина Ђорђевић покреће Србију која прави серију 8:0 и после тројке Иване Катанић после дужег времена долази у вођство – 37:36. Изабранице селектора Павловића имале су предност и на истеку 30. минута- 45:43.

Жестока борба водила се и у финалној деоници. Екипе су се често смењивале у вођству. Литвинија је повела са 55:51, али је Србија преко Мине Ђорђевић и Невене Димитријевић узвратила серијом 8:0 за вођство 59:55, да би ривал пред последња два минута повео са 60:59. Ипак, наш млади тим је имао последњу реч на овом мечу. Тројком Тијане Јелић и поенима Иване Катанић са линије слободних бацања успева да преокрене резултат (64:60), а онда са неколико одличних дефанзивних акција дође до коначног тирјумфа –  66:62.

СРБИЈА У20: Катанић 9,  Јелић 3,  Димитријевић 11, Вуловић, Зукановић 4, Турудић 5, Јаковљевић, Јанковић 4, Стојић 4, Олић 4, Ђорђевић 22, Наумчев .