Кошарка: Србија – Грчка 77:55

Кадетска репрезентација Србије,  играчи рођени 2003. године и млађи, на сјајан начин је стартовала на Европском првенству које је данас почело у Удинама (Италија).  Изабраници селектора Саше Никитовића у првом колу групе “Д” убедљиво су савладали селекцију Грчке. Осим у првој четвртини српски кадети су били далеко бољи ривал, доминантни у свим сегментима игре тако да се њихов тријумф ниједног тренутка није доводио у питање: Србија У16 – Грчка У16 77:55 (9:16, 28:8, 23:19, 17:12).

Трема је била јача од српских кадета на самом старту меча. У првих шест минута били су прецизни само једном, што су Грци искористили да поведу 6:2 и стечену предност увећају до краја прве четвртине – 16:9.  Далеко боље и ефикасније заиграо је наш млади тим у наставку сусрета и тројком одличног Николе Радовановића стигао до изједначења у 14. минуту – 20:20. До краја првог полувремена разиграни изабраници селектора Никитовића праве серију 17:4 и већ после првих 20 минута игре трасирају пут ка победи – 37:24.

Нешто спорији ритам обележио је почетак другог полувремена. Међутим, средином треће четвртине српски кадети су поново почели да доминирају тереном што се аутоматски одразило на резултат – 50:31  (27. минут). Убрзо долази до опуштања и пада концентрације што Грци користе да смање на 52:40.  Било је то довољно упозорење нашем младом тиму. Разиграо се Илија Милијашевић, уз Радовановића наш најбољи играч на овом мечу, тако да је ривалу брзо било јасно да нема никаквих шанси. Србија је рутински привела меч крају и славила уверљиву победу 77:55.

СРБИЈА У16: Ђуришић 6,  Радовановић 26, Бошковић 4, Милијашевић 14, Стефановић 4, Марковић, Шарановић 4, Петровић 3, Белић 8, Бранковић 6, Обрадовић,  Дабовић 2.

У оквиру другог кола групе “Д” репрезентација Србије се у суботу од 18:45 часова састаје са селекцијом Француске која је у првом колу савладала Босну и Херцеговину са 103:38.