Кошарка: Србија победила Грчку за тријумф на Акрополис купу

ГРЧКА – СРБИЈА 80:85 (19:17, 19:14, 19:21, 15:20, 8:13)

ГРЧКА: Ларенцакис 5, Коњарис 2, Атинау, Калатис 15, Бурусис 10, Папајанис 4, Принтезис 4, Василопулос 3, Ј. Адетокумбо 20, Т, Атедокумбо 17, Митроглу.

СРБИЈА: Симоновић 6, Богдановић 28, Бјелица 18, Радуљица 2, Бирчевић, Милутинов 14, Мицић 5, Гудурић 7, Јовић 5, Марјановић.

Репрезентација Србија победила је после продужетка, у препуној дворани ОАКА у Атини, селекцију Грчке са 85:80 и на тај начин тријумфовала на 29. издању Акрополис купа. Већим делом меча наши репрезентативци су били у резултататском заостатку, али су сјајном игром у финишу стигли надомак победе. Ипак, отпор Грка дефинитивно је сломљен у додатних пет минута. На овом мечу у саставу нашег тима није било Николе Јокића који је још од раније имао договор са селектором Александром Ђорђевићем да се дан раније врати у Београд због приватних обавеза.

Прву четвртину обележила је изједначена игра у којој су се екипе смењивале у вођству. Оба тима су на самом почетку прилично добро шутирале за три поена и форсирале нешто бржу игру. На старту друге четвртине Грци праве серију 6:0, Србија је више од четири минута била без поена из игре што је домаћи тим преко браћа Адетокумбо искористио да се резултатски одлепи – 31:23. До краја првог полувремена, које је обележила повреда грчког плеја Атинауа, наши кошаркаши нису успели да смање заостатак – 38:31.

Селекција Грчке боље започиње и друго полувреме и у 23. минуту долази до двоцифрене предности – 45:35. Тројкама Богдановића и Бјелице, Србија је убрзо преполовила дефицит – 48:43. Поправио је наш тим одбрану и ухватио резултатски прикључак у 28. минуту – 54:52, али су Грци новом тројком Танасиса Адетокумба поново успели да се одлепе на крјау трећег периода. Није одустајала Србија. Борбеном и стрпљивом игром изабраници селектора Ђорђевића после дужег времена преко тандема Богдановић – Бјелица долазе у вођство у 37.минуту – 64:63. Уследила је тројка Богдановића, закуцавање Милутинова, па тројка Бјелице са скоро девет метара за 72:64. Међутим, преко браће Адетокумбо Грци праве серију 8:0 и 12 секунди пре краја изједначују – 72:72. Шут за победу са звуком сирене имао је Богдановић, али је из тешке позиције био непрецизан, тако да одлука о победнику одложена за продужетак.

И у додатних пет минута водила се жестока борба. Србија је успела да поведе 80:75, али је за разлику од финиша четврте деонице, овога пута стечену предност знала да сачува и претвори у тријумф – 85:80.