Кошарка: Србија победила Чешку и освојила пето место на СП у Кини

СРБИЈА – ЧЕШКА 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 21:19)

Репрезентација Србије победила је Чешку у Пекингу 90:81 и освојила пето место на Светском првенству у Кини.

Србија је доста добро отворила меч, брзо повела са 7:2, али су Чеси одмах показали да су спремни да дају максимум. У 8. минуту било је 20:15 за наш тим, али су противници погодили за три и на прву поузу се отишло у егалу – 20:20.

Повели су Чеси на старту друге деонице, после пете погођене тројке, 27:21, онда и 38:28 у 16. минуту. Није изабраницима селектора Александра Ђорђевића у тим моментима ништа ишло од руке, а после тројке Бохачика Чеси су имали и „плус 13“ – 43:30. Међутим, тргла се Србија и серијом 8:0 пришла на пет поена заостатка – 38:43. Одлични Саторански обезбедио је Чесима девет поена предности на полувремену – 50:41.

Трећа деоница почела је са пет везаних поена сјајног Богдановића (46:50)

и тројком Лучића (49:51). Јовић је тројком у 25. минуту изједначио на 58:58, а Симоновић полагањем поново донео предност Србији – 60:58. Додали су наши момци гас и повели 64:58 у 27. минуту, а на последњу паузу отишли смо са 69:62.

Одлично је Србија отворила последњу деоницу, погодили су Богдановић и Јовић за три, Симоновић и Јокић за два, па је после два и по минута било „плус 15“ – 79:64. Наставили су наши у јаком ритму и повећали предност на 18 поена у 35. минуту – 84:66. У завршници меча Јокић и Милутинов су имали атрактивне акције и закуцавања, а предност Србије је константно била између 12 и 18 поена. Смањио је тројком Балвин на 89:79 минут пре краја, а наш тим је рутински привео меч крају.

Комплетну статистику можете видети овде

Богдан Богдановић

– Сада се осећам боље. Честитам Чешкој на сјајном турниру и одличној утакмици против нас. Честитам мојим саиграчима на добром турниру. Нисмо ишли до краја, нисмо исписали нову страницу историје, али знам да ћемо следећи пут само бити још мотивисанији.

Олимпијске квалификације?

– Имали смо лакше искуство, јер смо прошли пут ми организовали. Биће тешко, много добрих екипа су разочаране после овог турнира, али ће бити мотивисане за пласман на ОИ. Далеко је то сада, али када дође време поново ћемо да размишљамо о томе.