Кошарка: Србија изгубила од Шпаније, у четвртфиналу на Аргентину

ШПАНИЈА – СРБИЈА 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13)

Наша репрезентација је доживела први пораз на Светском првенству у Кини, пошто је у последњем мечу Ј групе у Вухану изгубила од Шпаније – 81:69. Србија ће у четвртфиналу играти у уторак 10. септембра од 13.00 часова у Донгуану против првопласираног тима И групе Аргентине.

Утакмица је почела веома тврдо, са јаким одбранама на обе стране. Тешко се долазило до поена, па је после четири и по минута игре и сјајног закуцавања Милутинова било 8:6 за наш тим. Уследила је серија одличних напада Србије, па је селетор Шпаније Скариоло морао да тражи тајм-аут – 6. минут – 13:6. Наставили су наши момци да појачавају ритам, па је после сјајних акција Богдановића и Јовића у 9. минуту било и 20:11.

Шпанци су сјајно отворили другу четвртину и серијом 13:2 за само два и по минута повели 26:22. Био је то лош период игре нашег тима, ништа није ишло како треба, а противник је повео 35:27 у 17. минуту, а онда и са „плус десет“ – 41:31 на 1:15 пре полувремена. У нешто више од шест минута од почетка друге деонице постигли смо само два поена са линије пенала… До одласка на велики одмор, Србија је успела да смањи минус захваљујући поенима Богдановића, али је Љуљ у последњим секиндама погодио тројку за 45:37 на полувремену за Шпанију.

И трећу четвртину су Шпанци отворили боље, све им је ишло од руке, па су у 22. минуту имали и „плус 14“ – 51:37. У 24. минуту, после једне досуђене сумњиве мртве лопте Јокић је протествовао пошто је био фаулиран, судија му је дао техничку, а затим и искључујућу грешку. Два минута касније, Шпанци су после тројке Клавера и по два пенала Гасола и Рубија подигли предност на највећих 21 поен – 63:42. Покушавао је наш тим да ухвати прикључак, а после два закуцавања Богдановића минус је пао на 12 минут пре краја трећег периода игре – 53:65. Мицић је у последњем нападу треће четвртине фаулиран на шуту за три поена, погодио је сва три пута па је Србија на последњу паузу отишла са 11 поена заостатка – 56:67.

Закуцао је Радуљица на почетку четврте деонице за једноцифрени минус (58:67), али је после тројке Љуља у 33. минуту Шпанија опет имала „плус 14“ – 72:58. Затим је Богдановић погодио пет слободних бацања пошто је два пута фаулиран и поново смањио заостатак на девет поена – 63:72, 34. минут. Поентирао је Мицић, па Јовић блокирао Рубија, али је Радуљица промашио са дистанце, да би на другој страни Клавер поентирао уз фаул – 77:65, 36. минут. Богдановић је погодио тројку и вратио наду на 3:22 пре краја (68:77), али наша репрезентација у завршници није имала концентрације и снаге да стигне до преокрета.