Кошарка: Србија убедљива против Италије

ИТАЛИЈА – СРБИЈА 64:96 (15:14, 17:31, 17:24, 15:27)

ИТАЛИЈА: Дела Вале 9, Белинели 16, Ђентиле 11, Билига 6, Витали 6, Филој, Брукс 3, Теситори 2, Ричи, Абас 9, Сакети 2, Датоме

СРБИЈА: Симоновић 8 (5 ск), Богдановић 15 (5 ск), Бјелица 13 (7 ск), Радуљица, Бирчевић, Јокић 20 (4 ск, 4 ас), Милутинов 3, Мицић 11 (4 ск, 5 ас), Гудурић 13 (4 ск, 4 ас), Јовић (5 ск, 4 ас), Марјановић 13 (7 ск)

У другом колу Акрополис купа који се игра у Атини, репрезентација Србије убедљиво је победила Италију резултатом 96:64 Србија у недељу од 19:30 сати игра последњу утакмицу турнира са домаћином Грчком. Овај меч ће и одлучити победника турнира.

Италијани су били резултатски равноправан ривал само у првој четвртини, када су наши кошаркаши уз лош шут (1-9 тројке, 1-4 слободна бацања), изгубили и неколико лопти, што је ривалу донело тек минималну предност после првих 10 минута (15:14).

Од почетка друге деонице Србија потпуно преузима контролу над утакмицом. Италијани нису имали решења за унутрашњу игру нашег тима, па су рано искористили бонус, а Србија је била готово непогрешива са линије пенала (13-14 у другој четвртини). Јокић је доминирао под обручима, а када су наши спољни играчи погодили неколико тројки, у завршници полувремена, Србија је већ стекла двоцифрену предност, па је на велики одмор отишла са плус 13 (45:32).

Друго полувреме протекло је у потпуној доминацији екипе Александра Ђорђевића. Разлика је, захваљујући доброј одбрани и поенима у серијама, из минута у минут расла до најубедљивијих 32 поена. Чак шест наших играча имало је двоцифрени поентерски учинак, а 45 скокова (14 више од ривала) и 24 асистенције (Италијани 10 мање). Довољно говори колико је Србија била бољи ривал.

Kомплетну статистику можете видети овде:

Селектор Србије Александар Ђорђевић: “Из одбране смо кренули у утакмицу, одбраном смо је завршили. Задовољан сам, има назнака добрих ствари. Још морамо да боље препознајемо предности када имамо наше високе играче у игри и те ситуације треба још боље да користимо. Добар турнир за нас, али и велики пех што је “дух” ове екипе, играч који је пример понашања и односа према игри и тиму, Драган Милосављевић доживео повреду због које ће пропустити Светски шампионат. Имамо још 13 дана до почетка Првенства, у Београду су два играча на које рачунамо. Лучићев опоравак напредује добро и очекујемо да ће он за пет-шест дана бити спреман да нам се придружи, а Теодосићу следи нова магнетна резонанца и анализе и ситуацију са њим пратимо из дана у дан.”