Кошарка: Србија сјајна против Италије, у другу фазу са првог места!

ИТАЛИЈА – СРБИЈА 77:92 (23:28, 19:22, 15:20, 20:22)

У последњој утакмици прве фазе Светског првенства у Кини, репрезентација Србије је забележила и трећу победу у Д групи пошто је декласирала Италију – 92:77.

Наш тим се као првопласирани у групи сутра сели у Вухан, где ће заједно са Италијом формирати нову групу Ј са две првопласиране екипе из групе Ц – Шпанијом и Порториком, а мечеве са ова два тима игра у петак 6. и недељу 8. септембра.

Утакмица је почела прилично изједначено, а после друге треојке Богдановића у 3. минуту је било 8:8. Нервоза је била присутна у обе екипе, а Богдан је погодио и трећу тројку у 5. минуту – 13:10. Уследила је тројка Јовића, па поени Јокића за 20:14 у 7. минуту, а после два слободна бацања Марјановића и „плус седам“ минут пре краја деонице – 26:19. На прву паузу Србија је отишла са пет поена предности – 28:23.

И у другој четвртини су изабраници селектора Александра Ђорђевића били бољи и контролисали ситуацију на терену, док су Италијани држали прикључак шутевима за три поена. После две одличне акције и тројки Јовића и Богдановића, Србија је у 14. минуту први пут стигла до двоцифрене предности – 39:29. Међутим, уследила је мини серија Италије 5:0, али су наши момци имали одговор и после полагања Мицића три минута пре краја првог полувремена пооново је било десет поена предности – 48:38, док се на велики одмор отишло са 50:42.

Италијани су се на старту треће четвртине серијом тројки поново потпуно вратили у меч и пришли на 53:55. Ипак, Бјелица, Радуљица и остали су их спречили да потпуно преокрену резултат са неколико добрих одбрана, али нас у нападу није служио шут па се пренпост Србије кретала од два до шест поена. Иницијативу је у тим моментима преузео искусни Радуљица, кога су ривали у три напада заредом фаулирали, а затим и Богдана, па је наш тим са линије пенала поново повећао предност на 64:54. Сјајни Бјелица донео нам је у самом финишу треће деонице и највећих 70:57.

Још једном се Италија вратила у живот на почетку последњег периода игре мини серијом 5:0, али су Богдановић тројком и Радуљица са линије пенала одбили тај напад – 76:62, 33. минут. Галинари је затим неспортски фаулирао Радуљицу, који је поново био непогрешив са линије пенала (13-12 слободна бацања), а Богдан је украо лопту и поентирао за 80:65 на шест минута пре краја меча. Бјелица је минут касније погодио тројку, па Богдановић украо још једну лопту и проследио је Лучићу који је „закуцао“ Италијане четири и по минута пре последње сирене – 85:67. Феноменални Богдановић је тројком подигао и на „плус 23“ (90:67) и само потврдио моћ нашег тима..