Кошарка: Србија сјајна против Анголе на старту СП!

АНГОЛА – СРБИЈА 59:105 (20:29, 12:21, 15:28, 12:27)

Репрезентација Србије је отворила Светско првенство у Кини више него убедљивом победом против Анголе са чак 46 поена разлике – 105:59! Наш тим је блистао у првом мечу Д групе на СП у Фошану, а Богдановић, Јокић, Радуљица и другови имали су у пуној дворани у Фошану подршку великог броја навијача из Србије.

Наш тим је добро почео меч, Ангола је само у уводним минутима пружала солидан отпор. У 4. минуту после друге тројке Богдановића и полагања Симоновића било је 12:7. Уследиле су нове тројке, Јокића, па поново Богдановића, онда и Гудурића за 24:13 четири минута пре краја прве четвртине. На први паузу, Србија је отишла са девет поена вишка – 29:20.

И у другој деоници изабраници селектора Александра Ђорђевића контролисали су резултат и држали двоцифрену предност. Богдан је у 15. минуту погодио и четврту тројку из четвртог покушаја за 38:23. Уследила је мини серија Анголе 5:0 (38:28), али су Јовић и Јокић имали одговор и подигли на „плус 16“ (44:28, 18. минут). У последњем минуту првог полувремена, после одличне асистенције Јокића и атрактивног закуцавања Милутинова, било је до тада највећих 50:30 за наш тим.

Меч је настављен у истом ритму, а преност Србије је расла, па је после два минута треће четвртине било 56:32. После тројке Симоновића, полагања Јовића и новог закуцавања Милутинова, исход је већ могао да се наговести – 65:34. Наш тим је играо врло сигурно и атрактивно, а предност се кретала око „плус 30“ све до краја треће четвртине.

На старту последњег периода Гудурић је везао две тројке, па Марјановић четири поена за „плус 41“ – 88:47. Предност је наставила да расте, а после сјајне акције Богдановић-Јокић-Марјановић, а онда нове тројке и „2+1“ Богдана, било је и највећих 98:49 пет минута пре краја. До истека 40. минута, Србија је наставила сигурно и атрактивно, па је на задовољство наших навијача рутинки привела меч крају и више него убедљиво славила – 105:59.

Србија следећи меч на СП игра у понедељак 2. септембра од 13.30 часова против Филипина.