Кошарка: Србија – Словенија 67:64

Кадетска репрезентација Србије,  играчи рођени 2003. године и млађи, пласирала се у четвртфинале на Европском првенству које се одржава у Удинама (Италија). Изабраници селектора Саше Никитовића после велике борбе и драмтаичне завршнице савладали су чврсту и упрону селекцију Словеније. Српски кадети су се дуго мучили да сломе отпор ривала, а кад су средином последње четвртине повели са 10 поена разлике чинило се да су трасирали пут према победи. Међутим, Словенци експресно стижу до изједначења, тако да је наш млади тим тек у самом финишу успео да обезбеди пласман међу осам најбољих на шампионату: Србија У16 – Словенија У16 67:64 (17:20, 16:15, 16:13, 18:16). Репрезентација Србије ће се у четвртфиналу које је на програму у среду састати са победником дуела Немачка – Шпанија.

Селекција Словеније је боље почела сусерет, наметнули жељени ритам и константно током прве четвртине била у вођству (8:3, 12:9, 20:17).  У наставку сусерта српски репрезентативци су појачали интензитет игре у одрбани, али осим Матије Белића није било више расположених појединаца у нападсчким акцијама, Ипак, наш млади тим средином друге деонице долази до првог вођства – 30:28. Финиш првог полувремена припао је Словенцима који на предах одлазе са минималном предношћу – 35:33.

Нису српски кадети добро започели друго полувреме. Неколико пропуста у одрбани и лоших решења у нападу словеначки тим је искористио да дође до рекордне предности у 26. минуту – 48:40. У тим моментима млади српски кошаркаши показали су снагу воље и карактера. Успевају да до истека треће деонице направе серију 9:0 и пређу у вођство. Када су израбраници селектора Никитовића повели са 62:52 средином последње деонице чинило се да је све готово. Међутим, Словенци узвраћају серијом 10:0 и у 38. минуту долазе до изједначења. После више од четири минута коначно сјајни Матија Белић постиже поене за Србију после офанзивног скока, да би Никола Радовановић ефектним закуцавањем 33 секунде пре краја повисио на 66:62. У самој завршници Словенци су имали напад за продужетак, али је наш млади тим успео да се одбрани, потврди тријумф и пласман у четвртфинале.

СРБИЈА У16: Ђуришић,  Радовановић 16, Бошковић, Милијашевић 5, Стефановић 2, Марковић, Шарановић 8, Петровић 4, Белић 22, Бранковић 4, Обрадовић, Дабовић 6.