Кошарка: Србија – Португалија 58:54

Женска У20 репрезентација Србије, играчице рођене 1999. године и млађе, завршила је победом против селекције Португалије групну фазу такмичења на Европском првенству које се одржава у Клатову (Чешка). Изабранице селектора Милоша Павловића у оквиру трећег кола групе “А” дошле су до важног тријумфа после сјајне игре у другом полувремену у коме су направиле велики проекрет. Наш млади тим је после прве две четвртине имао 13 поена заостатка, али је у наставку заиграо далеко боље и храбром и  борбеном, а пре свега колктивном игром, дошао до значајне победе: Србија У20 – Португалија У20 58:54 (14:18, 11:20: 19:4, 14:12). Репрезентација Србије заузела је друго место у групи “А” и у мечу осмине финала који је на програму у среду (15:45) играће против трећепласиране екипе из групе “Б” селекције Литваније

У прилично изједначеној и тврдој првој четвртини, Србија је од самог почетка била у минималном вођству. Ипак, после првих десет минута Португалке су имале предност 18:14 захваљујући добром шуту за три поена. Наставак игре прошао је у знаку ривалки које су  биле знатно прецизније тако да су у 18. минуту дошле до 12 поена предности 35:23. До краја првог полувремена наш млади тим није успео да смањи заостатак – 38:25.

Са много више енергије и самопоуздања заиграле су српске репрезентативке у другом полувремену и у 27. минуту преко Мине Ђорђевић и Теодоре Турудић смањиле на 42:38. Наставио је наш тим у сјајном ритму, играо жестоко у одбрани, а поенима Невене Наумчев прешао у вођство на истеку треће четвртине –  44:42. Сјајна Теодора Тудрудић погодила је тројку у 35. минуту за 49:44 и још више подигла морал на екипе. Нису се ни Португалке предавале, већ су успеле да дођу до вођства 52:51 на 80 секунди пре краја. Србија је међутим одиграла одлично саму завршницу и стигла до коначног тијумфа 58:54 – који ће јој много значити у наставку шампионата.

СРБИЈА У20: Катанић  4,  Јелић 2,  Димитријевић, Вуловић 1, Зукановић, Турудић 27, Јаковљевић, Јанковић 3, Стојић 1, Олић, Ђорђевић 14, Наумчев 6.