Кошарка: Србија – Летонија 71:50

Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1999. године и млађи, последњег дана Европског првенства у Тел Авиву победила је селекцију Летоније у мечу за 15. место на шампионата.  Слаба је то утеха изабраницима селектора Оливера Поповића, који су јучерашњим поразом од Италије испали из “А” дивизије. Наш млади тим је после неубедљивог првог полувремена заиграо много боље и агресивније у наставку сусрета и лако дошао до сигурног тријумфа: Србија У20 – Летонија У20 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 14:16).

Као и већину мечева у Тел Авиву репрезентативци Србије су и прво полувреме против Летонаца одиграли су са доста осцилација. После солидне игре у првој четвртини и сигруног вођства, у другој деоници су за осам минута постигли само четири поена, што је ривал искористио да дође до изједначења – 26:26. Ипак, у финишу првог полувремена наш млади тим је успео да поврати предност – 35:30.

Србија је све дилеме око победника решила у трећој четвртини. Расположени Вук Ђорђевић и Стефан Момиров иницирали су серију 22:4, после које је наш тим дошао до недостижног вођства –  57:34. До краја утакмице водила се равноправна без икаковог утицаја на коначни резултат – 71:50.

СРБИЈА У20: Мишковић 5, Ускоковић 4, Марјановић 11, Вуликић 5, Тадић, Симовић 8, Јовичић 2, Пецарски, Стајчић 1, Ђорђевић 19, Матић 4, Момиров 12.