Кошарка: Србија – Италија 73:69

Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1999. године и млађи, завршила је групну фазу на Европском првенству у Тел Авиву са скором од две победе и једним поразом. Изабраници селектора Оливера Поповића су у оквиру трећег кола групе “Б” после велике борбе савладали неугодну и чврсту селекцију Италије. Имао је наш млади тим неколико прилика да преломи утакмицу, али се ривал по правилу враћао у игри. Ипак, три везане тројке српских репрезентатавица средином последње четвртине, уз одличну игру Марка Пецарског, биле су пресудне за коначан резултат: Србија У20 – Италија У20 73:69 (20:19, 21:17, 17:19, 15:14). Пласман репрезенације Србије у групи “Б” и противник у 1/8 финала биће познат после утакмица Израел – Украјина и Турска – Француска.

Веома добро почео је наш млади тим и повео са 6:0 на самом старту меча. Италијани су узвратили тројкама Сетафанија и прешли у вођство (13:14) средином прве четртине која је ипак припала Србији – 20:19 захваљујући расположемом Марку Пецарском. Појачали су српски репрезентативци интензитет игре у одбрани што се одмах одразило на резултат – 29:21. Наставио је ривал да одлично шутира иза линије 6,75 што је изабранике селектора Поповића спречило да имају већу предност на полувремену – 41:36.
Италијански тим је спустио ритам на почетку другог полувремена и тако дошао до жељене игре и вођства 49:47 у 26. минуту. Успео је наш млади тим серијом 11:4 да преокрене резултат на 58:53 и поново преузме иницијативу. Ривал је још једном да се вратио у меч, али је Србија овај атак одбила тројкама одличног Момирова, Вуликића и капитена Ускоковића. Вођство 71:62 био је завидан капитал у 37. минуту. Покушали су Италијани све како би дошли до преокрета у самом финишу, али је наш тим рутински привео утакмицу крају и славио са -73:69
СРБИЈА У20: Мишковић 8, Ускоковић 10 (9 ск 4 ас), Марјановић, Вуликић 10, Тадић, Симовић 5, Јовичић 2, Пецарски 25 (13 ск), Стајчић 2, Ђорђевић, Матић, Момиров 11 (7 ск, 4 ас, 3-4 за 3п).