Кошарка: Србија – Хрватска 99:81

Кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2003. године и млађи, заузела је  седмо место на Европском првенству које се данас завршава у Удинама (Италија). Изабраници селектора Саше Никитовића у последњем мечу на шампионату одиграли су веома добро и убедљиво савладали селекцију Хрватске. После изједначеног првог полуврмеена, српски кадети су зиграли фуриозно у трећој четвртини коју су добили са 20 поена разлике и на тај начин решили све дилеме око коначног исхода: Србија У16 – Хрватска У16 99:81 (16:23, 26:19, 33:13, 24:26).

Прилично изједначена борба водила се на самом почетку утакмице. У осмом минуту резултат је био 14:14, али је хрватски тим серијом 9:2 стекао осетнију предност – 23:16 на крају прве четвртине. У наставку сусрета српски кадети су заиграли далеко боље у прецизније у нападу. Резултат такве игре одразио се на резултат и вођство нашег тима од 36:30 у 17. минуту. Међутим, финиш првог полувремена припао је селекцији Хрватске која стиже до изједначења – 42:42.

До правог ритма репрезентативци Србије дошли су на почетку другог полувремена. Почели су да материјализују офанзивне скокове, погађају тројке, што им је омогућило да у 25. минуту дођу до двоцифреног вођства – 57:47. Разиграли су се српски кадети. Сјајном Белићу, придружили су се  Бранковић, Радовановић и Петровић тако да је до краја треће четвртине све било решено –  75:55. До завршетка сусрета није било опуштања, наш млади тим одиграо је максимално концентрисано и остварио убедљиву победу – 99:81.

СРБИЈА У16: Ђуришић 6,  Радовановић 16, Бошковић, Милијашевић 8, Стефановић, Марковић 3, Шарановић, Петровић 10, Белић 34, Бранковић 14, Обрадовић, Дабовић.