Кошарка: Србија – Француска 67:69

Кадетска репрезентација Србије,  играчи рођени 2003. године и млађи, претрпела је први пораз на Европском првенству које се одржава у Удинама (Италија). Изабраници селектора Саше Никитовића у оквиру другог кола групе “Д” изгубили од снажне и физички импресивне селекеције Фрабцсуке после праве драме и неизвесне завршнице. Упркос поразу српски кладети су одиграли веома добар меч, скоро све време дуела били у вођству, средином треће деонице имали и 12 поена предности, али не и среће у последњим секундама кад се решавало питање победника: Србија У16 – Француска У16 67:69 (24:22, 16:11, 13:15, 14:21).

Уводни минути протекли су у прилично изједначеној игри. Али, како је дуел одмицао српски репрезентативци су први успели да наметну жељени ритам и преко расположених Бранковића, Белића и Манојловића дођу до вођства 21:14 у седмом минуту. Французи су успели да узврате у финишу прве четвртине и смање на 24:22. После ефикасног почетка уследио је период од четири минута у којима ниједна од екипа није поентирала. Жестока борба водила се и до краја првог полувремена које ипак наш млади тим успео после одличне завршнице да реши у своју корист – 40:33.

Иако су рано у трећој четвртини испунили бонус српски кадети су зналачки одржавали стечену предност. После тројки Милијашевића и Радовановића у 26. минуту први пут су стигли до двоцифреног вођства 51:39. Неколико пропуста у одбрани нашег тима Французи су знали да казне и на истеку 30. минута смање на 53:48. Притисак ривала који је у 37. минуту дошао до изједначења 62:62 постајао је све већи. Уследила је узбудљива завршница у којој су млади “Триколори” имали више среће и дошли до минималног тријумфа – 69:67.

СРБИЈА У16: Ђуришић 1,  Радовановић 20, Бошковић 2, Милијашевић 11, Стефановић, Марковић, Шарановић 2, Петровић 4, Белић 14, Бранковић 11, Обрадовић,  Дабовић 2.

У оквиру трећег кола групе “Д” репрезентација Србије се у недељу од 14:15 часова састаје са селекцијом Босне и Херцеговине.