Кошарка: Србија – Филипини 87:60

Репрезентација Србије до 19 година пласирала се у 1/4 финале Светског првенства које се одржава на Криту. Изабраници селектораАлександра Бућана у првом мечу нокаут фазе лако су изашли на крај се борбеном селекцијом Филипина. После нешто споријег почетка, наш млади тим је додао гас и стигао до очекиваног тријумфа који га води међу осам набољих на шампионату: Србија У19 – Филипини У19 87:60 (19:14, 24:14, 21:14, 23:18). Противник репрезентације Србије у четвртфиналном дуелу који је на програму у петак биће селекција Литваније која је данас савлдала Аустралију са 91:74.

Меч у коме су били апсолутни фаворити српски репрезентативци почели су у лaганом ритму, тако да су до првог вођства стигли тек у деветом минуту. Борбени Филипинци су одолевали још који минут у другој четвртини, а онда су капитен Илић и другови за тили час почели да праве недостижну предност. Експресно је направљена серија 17:1 за вођство 39:19 после које је све било решено.

И на страту другог полувремена селекција Филипина се боље снашла. Успели су да наметну свој стил и смање у 25. минуту на 48:36. Била је то довољна опомена српском  тиму да се тргне и појача интензитет игре у одбрани. Колико су били успешни најбоље је говорио поглед на семафор после завршетка треће четвртине – 64:42. До краја сусрета остао је исти однос снага на терену, селектор Бућан пружио је прилику и иргачима са мањом минутажом који су такође дали свој допринос уверљивој победи – 87:60.

Селектор Александар Бућан:

-Очигледа разлика у квалитету је реализована у данашњој утакмици. Захваљујући тешко стеченом учинку унутар групе довели смо себе у ситуацију да имамо слабијег противника у осмини финала. Сутра нас очекује припрема за Литванију од које смо претрпели једини пораз на прошлогодишњем Европском првенству. Честитам момцима на победи и постигнутом у досадшњем делу првенства. Припремићемо се добро, пружити максимум у наредне три најтеже утакмице на такмичењу

СРБИЈА У19:  Петрушев 17 (8 ск), Мићовић 3, Исламовић, Пауновић 8 (5 ск, 8 ас), Трифуновић 9 (5 ас), Церовина, Васиљевић 8 (7 ск), Пецарски 21 (6 ск), Грбовић 2, Ћубић 4, Илић 13 (10 ск, 6 ас)  Кузмановић 2.