Кошарка: Кораћ и Визура у финалу Беобаскет мини купа

Пионирке Радивоја Кораћа и Визуре обезбедиле су пласман у финале Беобаскет мини купа које је на програму у недељу од 14.30 сати у Сурдулици. У мечу за треће место у недељу у 12.30 састаће се селекција Јужне и Источне Србије и Краљева.

У првом полуфиналном мечу екипа Радивоја Кораћа је савладала селекцију Јужне и Источне Србије – 80:58 (20:17, 23:10, 14:25, 21:6). Иако је селекција региона боље отворила меч и повела са 10:3, Београђанке су брзо ухватиле прикључак и серијом 17:7 на крају прве деонице повеле 20:17. Појачао је Кораћ ритам и на старту друге четвртине и повео 29:17, а током овог дела игре имао је и „плус 16“ – 41:25, 19. минут. На стару треће четвртине селекција Јужне Србије је заиграла боље и смањила на 39:45, али је Кораћ брзо поново дошао до двоцифрене предности. Још једном се селекција региона вратрила у игру и у самом финиђу треће деонице пришла на 52:55. У на почетку потпуно изједначеној последњој четвртини, Београђанске су имале пет поена предности, али су вешто користиле бројне грешке и промашаје ривалки, брзо подигле предност на двоцифрену и на крају заслужено обезбедиле пласман у финале.

У другом полуфиналу, пионирке Визуре су у изузетно неизвесном мечу биле боље од вршњакиња из Краљева – 49:43 (14:12, 11:14, 9:10, 15:7).
Старт утакмице прошао је у егалу, да би Визура у 6. минуту повела 10:6. У другој четвртини Београђанске су имале 18:12, али су Краљевчанке мини серијом 6:0 у 15. минуту изједначиле – 18:18, да би на полувремену имале минималних 26:25. Трећа четвртина почела је у истом ритму, обе екипе су тешко долазиле до поена, а на последњу паузу отишло се са 36:34 за Краљево. У последњој деониоци водила се жестока борба, играло се практично кош за кош, али је Визура у последња два минута била ефикаснија у изузетно неизвесној завршници, па је на крају славила.