Финале Купа Београда: Квартет клубова поделио златне медаље

БЕОГРАД, 26. април (ССС) – Куп Стрељачког савеза Београда стандардним ваздушним оружjем завршен jе финалним турниром, одржаним на стрелишту Новог Београда – Ушће.

Kup-Beograda-arhiva.jpg 

На финалном такмичењу учествовали су наjуспешниjи стрелци млађеjуниорског и кадетског узраста по бодовима из пет квалификационих кола.

 

Подељено jе осам комплета медаља, а наjвише наjсjаjниjих одличjа – три освоjили су стрелци Новог Београда – Ушће. По две златне медаље припале су надама Полицаjца и лазаревачке Колубаре, а jедна jе отишла Партизану.

 

Златне медаље за Нови Београд освоjили су Александар Николић (млађи jуниори, пушка), Димитриjе Фатић (кадети, пушка) и Jована Тодоровић (млађе jуниорке, пиштољ). Полицаjацу су наjсjаjниjа одличjа донели Мина Радоjковић (млађе jуниорке, пушка) и Дарко Илић (млађи jуниори, пиштољ). Са златним медаљама у Лазаревац су се вратили стрелци Колубаре Елена Стевановић (кадеткиње, пушка) и Саво Матић (кадети, пиштољ), а Нађа Мартиновић (Партизан) jе била наjбоља међу кадеткињама пиштољем.

 

Ваздушна пушка

 

Млађи jуниори и кадети:1. Александар Николић 245,4, 2. Димитриjе Фатић 243,3 (обоjица Нови Београд – Ушће), 3. Стоjан Стевановић (Полицаjац) 221,8... Квалификациjе: 1. Стевановић 582, 2. Николић 581, 3. Фатић 579...

Кадети (према резултатима у квалификациjама): 1. Димитриjе Фатић 579, 2. Лазар Лужиjа 567, 3. Немања Богданов 559 (сви Нови Београд – Ушће)...

 

Млађе jуниорке и кадеткиње: 1. Мина Радоjковић (Полицаjац) 247,0, 2. Ања Кнежевић 246,3, 3. Кристина Лазаревић 225,7 (обе Нови Београд – Ушће)... Квалификациjе:1. Елена Стевановић (Колубара) 397, 2. Кнежевић 395, 3. Jелена Зарковић (Црвена звезда) 394…

Кадеткиње: 1.Елена Стевановић (Колубара) 397, 2. Ања Кнежевић (Нови Београд – Ушче) 395, 3. Jелена Зарковић (Црвена звезда) 394…

 

Ваздушни пиштољ

 

Млађе jуниорке и кадеткиње: 1. Jована Тодоровић (Нови Београд-Ушће) 222,6, 2. Милица Обрадовић (Колубара) 216,6, 3. Jана Милинчевић (Нови Београд – Ушће) 196,0… Квалификациjе: 1. Обрадовић 362, 2. Нађа Мартиновић (Партизан) 360, 3. Тодоровић 358…

Кадеткиње: 1. Нађа Мартиновић (Партизан) 360, 2. Jана Милинчевић (Нови Београд – Ушће) 350, 3. Анђела Стоjановић (Црвена звезда) 347…

 

Млађи jуниори и кадети: 1. Дарко Илић  218,7, 2. Стефан Миjаљевић 216,7 (обоjица Полицаjац), 3. Саво Матић (Колубара) 192,7… Квалификациjе: 1. Илић 544, 2. Миjаљевић 528, 3.Матић525…

Кадети:1. Саво Матић (Колубара) 525, 2. Стефан Срећковић (“Филип Кљаjић”) 505, 3. Виктор Димоски (Нови Београд – Ушће) 484…

 

Tagovi

Komentari (0)