Бадминтон: ОСНОВЦИ ИЗ КРУШЕВЦА НАJУСПЕШНИJИ НА АДИ ЦИГАНЛИJИ

МЕЂУШКОЛСКИ БАДМИНТОН ТУРНИР – БЕОГРАД 2019 ОДРЖАН У НЕДЕЉУ, 13. ОКТОБРА 2019, У НАЦИОНАЛНОМ БАДМИНТОН ЦЕНТРУ УЗ УЧЕШЋЕ ШКОЛАРАЦА ИЗ БЕОГРАДА, ПАНЧЕВА, ПЕТРОВЦА НА МЛАВИ, КРУШЕВЦА И ЧАЧКА -

Medjuskolski badminton turnir - Beograd 2019_Krusevljani.JPG 

У недељу, 13. октобра 2019, у Националном бадминтон центру на Ади Циганлиjи, у организациjи Бадминтон клуба Београд, а под покровитељством Министарства омладине и спорта Републике Србиjе, Секретариjата за спорт и омладину града Београда, Бадминтон савеза Србиjе и Бадминтон савез Београда, одржан jе Међушколски бадминтон турнир – Београд 2019. Представнике на такмичењу, коjе су подржали приjатељи БАСС, компаниjе ”Тин шпед“, ”Yonex“, ”Кока Плус”, ”Ледени Квас”, ”Integraltechnic”, ”Minaqva” и ”Сибоаси”, имале су школе из Београда, Панчева, Петровца на Млави, Крушевца и Чачка.

Наjвише успеха остварили су ученици Основне школе “Jован Jовановић Змаj” из Крушевца коjи су освоjили злата у три категориjе, и то Михаjло Симић (конкуренциjа дечака од I до IV разреда), Миа Величковић (конкуренциjа девоjчица III и IV разреда) и Марко Михаjловић (конкуренциjа дечака VII и VIII разреда). Вера Ђорђевић из ОШ “Уjедињене нациjе“ из Београда била jе без премца у конкуренциjи девоjчица V и VI разреда, Милица Вртикапа из ОШ “Радоjе Домановић“ из Београда триjумфовала jе у конкуренциjи девоjчица VII и VIII разреда, док jе Лазар Босиљчић из Спортске гимназиjе у Београду био наjбољи у конкуренциjи дечака од I до IV разреда средњих школа.

 

Медаље су освоjили –

I-IV разред основних школаДечаци: 1. Михаjло Симић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац), 2. Алекса Радовановић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац), 3. Петар Смиљковић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац), Данило Стевановић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац);

III - IV разред основних школаДевоjчице: 1. Миа Величковић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац), 2. Ђина Челар (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац), 3. Елена Вељковић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац);

V - VI разред основних школаДевоjчице: 1. Вера Ђорђевић (ОШ “Уjедињене нациjе“, Београд), 2. Горана Jаковљевић (ОШ “Бранко Радичевић“, Панчево);

 

VII - VIII разред основних школа

Дечаци: 1. Марко Михаjловић (ОШ “Jован Jовановић Змаj” Крушевац), 2. Сава Jанкуцић (ОШ “Бата Булић“, Петровац на Млави), 3. Бранислав Кокотовић (ОШ “Бата Булић“, Петровац на Млави), Андреj Прокић (ОШ “Бата Булић“, Петровац на Млави);

Девоjчице: 1. Милица Вртикапа (ОШ “Радоjе Домановић“, Београд), 2. Катарина Ракић (ОШ “Бранко Радичевић“, Мелница), 3. Тамара Угарак (ОШ “Филип Кљаjић Фића“, Београд), Катарина Виг (ОШ “Исидора Секулић“, Панчево);

 

I - IV разред средњих школаДечаци: 1. Лазар Босиљчић (Спортска гимназиjа, Београд), 2. Сава Степановић (Економска школа “Нада Димић“, Београд), 3. Давид Даниловић (Економска школа, Чачак).

 

Београд, 13. октобар 2019.                                                                          Бадминтон савез Србиjе

Tagovi

Komentari (0)