Одбојка: Уторак слободан дан за сениоре

СЕНИОРИ – XXXI ЕП 2019.

 

 ep23.jpg

 

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе остварила jе максималан учинак после три одиграна кола на XXXI ЕП 2019. Србиjа jе савалдала Немачку, Словачку и Шпаниjу, а чекаjу jе дуели против Белгиjе и Аустриjе. Меч против Белгиjе одлучиће о победнику Б групе, а одиграће се сутра (среда, 18. септембар) у Антверпену од 20.30 часова, уз директне преносе на РТС 2 и ТВ Арена Спорт 3.

Све утакмице Србиjе са ЕП 2019. директно преносе на РТС и ТВ Арена Спорт, а ТВ Арена Спорт преноси и остале мечеве са првенства Европе.

 

СЕНИОРИ – XXXI ЕП 2019. (12 – 29. СЕПТЕМБАР) – ФРАНЦУСКА (ПАРИЗ, НАНТ, МОНПЕЉЕ), БЕЛГИJА (БРИСЕЛ, АНТВЕРПЕН), СЛОВЕНИJА (ЉУБЉАНА), ХОЛАНДИJА (РОТЕРДАМ, АМСТЕРДАМ, АПЕЛДОРН):

Б ГРУПА – БЕЛГИJА (БРИСЕЛ И АНТВЕРПЕН):

БРИСЕЛ (дворана 12) – ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – НЕМАЧКА          3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

СЛОВАЧКА – ШПАНИJА      3:2 (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16)

БЕЛГИJА – АУСТРИJА         3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

БРИСЕЛ (дворана 12) – СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

БЕЛГИJА – НЕМАЧКА       3:2 (25:23, 25:17, 22:25, 15:25, 15:13)

СЛОВАЧКА – АУСТРИJА              3:1 (19:25, 25:20, 25:21, 25:15)

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – СЛОВАЧКА          3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

БЕЛГИJА – ШПАНИJА            3:0 (25:17, 25:21, 25:14)

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – ШПАНИJА              3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:20)

НЕМАЧКА – АУСТРИJА    3:0 (25:23, 25:15, 25:16)

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

ШПАНИJА – АУСТРИJА         17.30

БЕЛГИJА – СЛОВАЧКА       20.30

ТАБЕЛА:

  1. СРБ                 3       3       0       9:1             9
  2. БЕЛ                 3       3       0       9:2             8
  3. СВК                 3       2       1       6:6             5
  4. ГЕР                3       1       2       5:6             4
  5. ЕСП                 3       0       3       3:9             1
  6. АУТ                3       0       3       1:9             0

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – БЕЛГИJА                         20.30

НЕМАЧКА – СЛОВАЧКА            17.30

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – ЧЕТВРТАК, 19. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – АУСТРИJА            20.30

НЕМАЧКА – ШПАНИJА       17.30

 

Пласман у осмину финала избориће по 4 селекциjе из сваке групе и у осмини финала играти селекциjе из А и Ц групе, односно Б и Д групе.

У осмини финала ће играти селекциjе из А и Ц групе (А 1 – Ц 4, А 2 – Ц 3, Ц 1 – А 4, Ц 2 – А 3), односно Б и Д групе (Б 1 – Д 4, Б 2 – Д 3, Д 1 – Б 4, Д 2 – Б 3).

 

Д ГРУПА – ХОЛАНДИJА (РОТЕРДАМ И АМСТЕРДАМ):

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

УКРАJИНА – ЧЕШКА           3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:22)

ПОЉСКА – ЕСТОНИJА        3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17)

ХОЛАНДИJА – ЦРНА ГОРА                3:0 (25:13, 25:17, 25:15)

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

ХОЛАНДИJА – УКРАJИНА           3:0 (28:26, 29:27, 25:21)

ЦРНА ГОРА – ЕСТОНИJА          3:0 (25:23, 30:28, 25:23)

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

ПОЉСКА – ХОЛАНДИJА    3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

ЧЕШКА – ЕСТОНИJА            3:0 (25:18, 34:32, 28:26)

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

УКРАJИНА – ЦРНА ГОРА                   3:1 (19:25, 25:18, 25:15, 25:19)

ПОЉСКА – ЧЕШКА              3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

АМСТЕРДАМ (дворана Jуг) – УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

ПОЉСКА – ЦРНА ГОРА             17.00

ХОЛАНДИJА – ЕСТОНИJА  20.00

ТАБЕЛА:

  1. ПОЛ                 3       3       0       9:1             9
  2. НЕД                3       2       1       6:3             6
  3. УКР                3       2       1       6:5             6
  4. ЦЗЕ                 3       1       2       4:6             3
  5. МНЕ              3       1       2       4:6             3
  6. ЕСТ                 3       0       3       1:9             0

 

АМСТЕРДАМ (дворана Jуг) – СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

ЕСТОНИJА – УКРАJИНА              16.00

ХОЛАНДИJА – ЧЕШКА                  20.00

 

АМСТЕРДАМ (дворана Jуг) – ЧЕТВРТАК, 19. СЕПТЕМБАР:

ЦРНА ГОРА – ЧЕШКА                 17.00

ПОЉСКА – УКРАJИНА                 20.00

 

А ГРУПА – ФРАНЦУСКА (МОНПЕЉЕ, МОНПЕЉЕ АРЕНА):

ЧЕТВРТАК, 12. СЕПТЕМБАР:

БУГАРСКА – ГРЧКА        3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

ИТАЛИJА – ПОРТУГАЛИJА            3:0 (25:21, 25:10, 25:22)

ФРАНЦУСКА – РУМУНИJА                 3:0 (25:19, 25:14, 25:16)

ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

БУГАРСКА – РУМУНИJА          3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

ИТАЛИJА – ГРЧКА                3:1 (17:25, 25:23, 25:19, 25:18)

СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

ФРАНЦУСКА – ГРЧКА      3:0 (25:14, 25:18, 26:24)

БУГАРСКА – ПОРТУГАЛИJА              3:1 (25:23, 28:30, 25:23, 25:22)

НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

ИТАЛИJА – РУМУНИJА        3:1 (25:15, 25:14, 23:25, 25:14)

ФРАНЦУСКА – ПОРТУГАЛИJА  3:0 (25:11, 25:20, 25:23)

ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

ГРЧКА – РУМУНИJА        3:1 (23:25, 26:24, 27:25, 25:21)

ФРАНЦУСКА – БУГАРСКА                 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)

УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

ГРЧКА – ПОРТУГАЛИJА             14.00

ИТАЛИJА – БУГАРСКА                  19.30

ТАБЕЛА:

  1. ФРА                 4       4       0       12:0 12
  2. БУЛ                 4       3       1         9:4    9
  3. ИТА                  3       3       0         9:2    9
  4. ГРЕ                4       1       3         4:10           3
  5. ПОР                3       0       3         1:9    0
  6. РОУ               4       0       4         2:12           0

 

СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

ПОРТУГАЛИJА – РУМУНИJА              14.00

ФРАНЦУСКА – ИТАЛИJА                         20.45

 

Ц ГРУПА – СЛОВЕНИJА (ЉУБЉАНА, ДВОРАНА СТОЖИЦЕ):

ЧЕТВРТАК, 12. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – ТУРСКА               3:1 (25:13, 23:25, 25:17, 25:15)

ФИНСКА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА            3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 25:21)

СЛОВЕНИJА – БЕЛОРУСИJА                  3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

ТУРСКА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА          3:0 (25:20, 25:23, 25:13)

РУСИJА – БЕЛОРУСИJА       3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:10)

СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА             3:0 (25:15, 25:16, 30:28)

СЛОВЕНИJА – ФИНСКА        3:1 (25:18, 26:24, 24:26, 25:15)

НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

БЕЛОРУСИJА – ФИНСКА      3:2 (13:25, 17:25, 30:28, 25:22, 15:13)

СЛОВЕНИJА – ТУРСКА       3:0 (30:28, 25:16, 25:23)

ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – ФИНСКА                3:0 (25:17, 26:24, 25:22)

СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА – БЕЛОРУСИJА  3:1 (23:25, 25:19, 29:27, 25:20)

УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

СЛОВЕНИJА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА     17.30

БЕЛОРУСИJА – ТУРСКА                                           20.30

ТАБЕЛА:

  1. РУС                4       4       0       12:2 12
  2. СЛО                 3       3       0         9:1    9
  3. ФИН                  4       1       3         6:10           4
  4. ТУР                3       1       2         4:6    3
  5. МКД              4       1       3         4:10           3
  6. БЛР                 4       1       3         5:11           2

 

СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – СЛОВЕНИJА         17.30

ФИНСКА – ТУРСКА              20.30

 

Пласман у осмину финала избориће по 4 селекциjе из сваке групе и у осмини финала играти селекциjе из А и Ц групе, односно Б и Д групе.

У осмини финала ће играти селекциjе из А и Ц групе (А 1 – Ц 4, А 2 – Ц 3, Ц 1 – А 4, Ц 2 – А 3), односно Б и Д групе (Б 1 – Д 4, Б 2 – Д 3, Д 1 – Б 4, Д 2 – Б 3).

Све селекциjе организатори (Француска, Белгиjа, Словениjа и Холандиjа) уколико се пласираjу у осмину финала играће код куће, без обзира на позициjу коjу су заузели.

У случаjу да у осмини финала треба да се састану два организатора, на пример А 1 – Ц 4, доћи ће до промене пара осмине финала и замене места, па ће се у осмини финала састати Ц 4 (организатор) – А 2 и А 1 (организатор) – Ц 3.

 

ОСМИНА ФИНАЛА:

НАНТ, ФРАНЦУСКА:

СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(1) А 1 – Ц 4                19.30

 

НЕДЕЉА, 22. СЕПТЕМБАР:

(2) А 2 – Ц 3                17.00

 

ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА – СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(3) Ц 1 – А 4

(4) Ц 2 – А 3


АНТВЕРПЕН, БЕЛГИJА – СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(5) Б 1 – Д 4

(6) Б 2 – Д 3

 

АПЕЛДОРН, ХОЛАНДИJА – СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(7) Д 1 – Б 4

(8) Д 2 – Б 3

 

Све селекциjе организатори (Француска, Белгиjа, Словениjа и Холандиjа) уколико се пласираjу у осмину финала играће код куће, без обзира на позициjу коjу су заузели.

У случаjу да у осмини финала треба да се састану два организатора, на пример А 1 – Ц 4, доћи ће до промене пара осмине финала и замене места, па ће се у осмини финала састати Ц 4 (организатор) – А 2 и А 1 (организатор) – Ц 3.

 

ЧЕТВРТФИНАЛЕ:

ПОНЕДЕЉАК, 23. СЕПТЕМБАР:

ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА:

(2) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 3 И 4                  20.30

 

АПЕЛДОРН, ХОЛАНДИJА:

(4) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 7 И 8                  20.00

 

УТОРАК, 24. СЕПТЕМБАР:

НАНТ, ФРАНЦУСКА:

(1) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 1 И 2                           20.45

 

АНТВЕРПЕН, БЕЛГИJА:

(3) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 5 И 6                           20.30

 

Четвртфинални мечеви ће се одиграти у свакоj од земаља организатора између победника осмине финала коjи су играли у истоj земљи. Победник четвртфинала из Белгиjе играће у Францускоj меч полуфинала, а победник четвртфинала из Холандиjе у Словениjи.

 

ПОЛУФИНАЛЕ:

ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА – ЧЕТВРТАК, 26. СЕПТЕМБАР:

ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ЧЕТВРТФИНАЛА 2 И 4       20.30

 

ПАРИЗ, ФРАНЦУСКА – ПЕТАК, 27. СЕПТЕМБАР:

ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ЧЕТВРТФИНАЛА 1 И 3                          20.45

 

Финале и меч за треће место одиграће се у Паризу, у Францускоj.

 

ПАРИЗ, ФРАНЦУСКА:

СУБОТА, 28. СЕПТЕМБАР:

МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:            18.00

 

НЕДЕЉА, 29 СЕПТЕМБАР:

ФИНАЛЕ:                       17.30

 

Сениори Србиjе су до сада на ЕП освоjили 11 медаља: 2 златне (2001. и 2011.), 1 сребрну (1997.) и 8 бронзаних (1975, 1979, 1995, 1999, 2005, 2007, 2013. и 2017.).

 

 

    Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)