Одбојка: Светске првакиње сигурне против Таjланда

Женска сениорска репрезентациjа Србиjе, светски првак, вицешампион Олимпиjских игара и првак Европе, забележила jе максималну победу на турниру А групе  Интерконтиненталних квалификациjа за ОИ 2020. у Вроцлаву. Србиjа jе данас у дворани Орбита, у 1. колу, савладала Таjланд са 3:0, по сетовима 25:15, 25:22 и 25:18, после минута игре.

 

GalleryPic2.jpg

Србиjа jе оправдала улогу фаворите и убедљиво савладала Таjланд. Одлично су изабранице Зорана Терзића почеле меч и веома брзо и лако повеле са 1:0. У другом сету се водила изjедначена борба до завршнице, када су светске првакиње преломиле сет и повеле са 2:0. И поред жестоког отпора Таjланђанки, одбоjкашице Србиjе су рутинском игром стигле до максималног триjумфа. Бриљирала jе Тиjана Бошковић са 29 освоjених поена за три сета, уз 6 асова, 2 блока и напад 31 – 21, односно фантастичних 68 одсто!

Србиjа ће сутра, у 2. колу, играти против Порторика од 17.00 часова, а у последњем, 3. колу, у недељу, 4. августа, против Пољске од 20.30 часова.

Победници 6 квалификационих група ће изборити пласман на ОИ 2020 (24. jул – 9. август).

Све утакмице Србиjе из Вроцлава директно преносе РТС 1 и ТВ СК 1. Преостале утакмице квалификациjа (све групе укључуjући и Вроцлав) директно преноси ТВ Спорт Клуб.

 

СЕНИОРКЕ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ (1 – 4. август):

А ГРУПА – ВРОЦЛАВ (ДВОРАНА ОРБИТА, 3000), ПОЉСКА:

Судиjе: Сусана Мариjа Хатива Родригрес из Шпаниjе, Даниjеле Раписарда из Италиjе, Нурпер Озбар из Турске и Андерсон Касадор из Бразила. Судиjа за “видео проверу поена”: Хаjке Крафт из Немачке. Резервни судиjа: Агњешка Михлик из Пољске. 

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

СРБИJА – ТАJЛАНД                           3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

ПОЉСКА – ПОРТОРИКО                 20.30

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

СРБИJА – ПОРТОРИКО     17.00

ПОЉСКА – ТАJЛАНД       20.30

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

ТАJЛАНД – ПОРТОРИКО                 17.00

СРБИJА – ПОЉСКА                                            20.30

 

Б ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН, 8000), КИНА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

КИНА – ЧЕШКА                                    3:0 (25:18, 25:23, 25:19)

ТУРСКА – НЕМАЧКА      3:1 (27:25, 25:20, 17:25, 25:20)

ТАБЕЛА:

  1. ЦХН                  1              1              0              3:0                          3
  2. ТУР                   1              1              0              3:1                          3
  3. ГЕР                   1              0              1              1:3                          0
  4. ЦЗЕ                    1              0              1              0:3                          0

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ТУРСКА – ЧЕШКА                              15.00 (9.00)

КИНА – НЕМАЧКА                            20.00 (14.00)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

НЕМАЧКА – ЧЕШКА                         15.00 (9.00)

КИНА – ТУРСКА                                 20.00 (14.00)

 

Ц ГРУПА – ШРИВПОРТ – БОСИJЕР СИТИ (СЕНЧЕРИ ЛИНК ЦЕНТАР, 14 000), ЛУЗИJАНА, САД:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

АРГЕНТИНА – БУГАРСКА            15.00 (22.00)

САД – КАЗАХСТАН                                          18.00 (СУБОТА У 1.00)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

САД – БУГАРСКА                                            17.00 (0.00)

АРГЕНТИНА – КАЗАХСТАН          20.00 (НЕДЕЉА У 3.00)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

САД – АРГЕНТИНА                                          13.00 (20.00)

БУГАРСКА – КАЗАХСТАН           16.00 (23.00)

 

Д ГРУПА – УБЕРЛАНДИJА, БРАЗИЛ:

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 1. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – КАМЕРУН        3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – АЗЕРБЕJЏАН                     3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

ТАБЕЛА:

  1. БРА                   1              1              0              3:0                          3
  2. ДОМ                 1              1              0              3:0                          3
  3. АЗЕ                    1              0              1              0:3                          0
  4. ЦМР                  1              0              1              0:3                          0

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – АЗЕРБЕJЏАН 14.15 (19.15)

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – КАМЕРУН            16.45 (21.45)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА    10.00 (15.00)

АЗЕРБЕJЏАН – КАМЕРУН                         12.30 (17.30)

 

Е ГРУПА – КАЛИЊИНГРАД (ДВОРАНА JАНТАРЊИ, 7000), РУСИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

КОРЕJА – КАНАДА                          3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22)

РУСИJА – МЕКСИКО                          19.00

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

КОРЕJА – МЕКСИКО         16.00

РУСИJА – КАНАДА                           19.00

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

КАНАДА – МЕКСИКО      16.00

РУСИJА – КОРЕJА                             19.00

 

Ф ГРУПА – КАТАНИJА (ПАЛА КАТАНИJА, 5000), ИТАЛИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – БЕЛГИJА   18.00

ИТАЛИJА – КЕНИJА                              21.15

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – КЕНИJА     18.00

ИТАЛИJА – БЕЛГИJА                            21.15

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

БЕЛГИJА – КЕНИJА                             18.00

ХОЛАНДИJА – ИТАЛИJА     21.15 

 

ФИВБ jе обjавио да ће се 5 Континенталних турнира у конкуренциjи одбоjкашица одиграти у jануару 2020, као и да ће на њима играти минимум по 4 селекциjе коjе се нису квалификовале на Олимпиjске игре, а пласман ће изборити само победници турнира.

 

 

    Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)