Одбојка: Србиjа у Б групи са Босном и Херцеговином, Црном Гором и Румуниjом

JУНИОРИ – БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО 2019.

 

 

juniori-srbije-u-bijeljini-4-8-jula-na-balkanskom-prvenstvu-juniori-2018-i_5b34d010750ac.jpeg

 

Мушка jуниорска репрезентациjа Србиjе играће у Б групи Балканског првенства 2019. са Босном и Херцеговином, Црном Гором и Румуниjом. Првенство ће се одиграти 24 – 28. jуна у Тирани, у Албаниjи.

Србиjа ће у 1. колу, у понедељак, 24. jуна играти против Румуниjе од 16.30 часова. У 2. колу, у уторак, 25. jуна, ривал jуниорима Србиjе биће Босна и Херцеговина од 21.30 часова, а у последњем, 3. колу, у среду, 26. jуна, Црна Гора од 21.30 часова.

У А групи ће играти Албаниjа, Грчка, Северна Македониjа и такозвано Косово.

Пласман у полуфинале избориће по две селекциjе из обе групе.

 

JУНИОРИ – БС 2019. – ДО 20 ГОДИНА (1999. И МЛАЂИ) –ТИРАНА (ДВОРАНА ОЛИМПИJСКОГ ПАРКА ТИРАНА), АЛБАНИJА (24 – 28. jун):

Б ГРУПА: СРБИJА, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА, ЦРНА ГОРА, РУМУНИJА

А ГРУПА: АЛБАНИJА, СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА, ГРЧКА, ТАКОЗВАНО КОСОВО

 

Б ГРУПА (СРБИJА, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА, ЦРНА ГОРА, РУМУНИJА):

  1. КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 24. JУН:

СРБИJА – РУМУНИJА                       16.30

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА – ЦРНА ГОРА                  21.30

 

  1. КОЛО – УТОРАК, 25. JУН:

СРБИJА – БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА             21.30

РУМУНИJА – ЦРНА ГОРА                           16.30

 

  1. КОЛО – СРЕДА, 26. JУН:

СРБИJА – ЦРНА ГОРА                     21.30

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА – РУМУНИJА    16.30

 

А ГРУПА (АЛБАНИJА, СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА, ГРЧКА, ТАКОЗВАНО КОСОВО):

  1. КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 24. JУН:

АЛБАНИJА – ТЗВ. КОСОВО                                           14.00

ГРЧКА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА             19.00

  1. КОЛО – УТОРАК, 25. JУН:

СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА – ТЗВ. КОСОВО               14.00

ГРЧКА – АЛБАНИJА                         19.00

  1. КОЛО – СРЕДА, 26. JУН:

ГРЧКА – ТЗВ. КОСОВО                 14.00

СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА – АЛБАНИJА       19.00

 

ЧЕТВРТАК, 27. JУН:

ПОЛУФИНАЛЕ:

А 1 – Б 2                               16.30

Б 1 – А 2                               19.00

 

РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН 5 – 8. МЕСТА:

А 3 – Б 4                               12.30

Б 3 – А 4                               14.00

 

ПЕТАК, 28. JУН:

ФИНАЛЕ:                                                                19.00

МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:                  16.30

МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО:                    14.00

МЕЧ ЗА СЕДМО МЕСТО:               12.30

 

JУНИОРИ – БАЛКАНСКА ПРВЕНСТВА – ПЛАСМАНИ:

 

На 17. до сада одиграних Балканских првенстава (закључно са 2018.), Србиjа jе освоjила 14 медаља – 7 златних, 6 сребрних и 1 бронзану.

 

2002. ПРЕВЕЗА, ГРЧКА

  1. ТУРСКА
  2. ГРЧКА
  3. РУМУНИJА
  4. JУГОСЛАВИJА

2003. БЕОГРАД, СРБИJА И ЦРНА ГОРА:

  1. БУГАРСКА
  2. СРБИJА И ЦРНА ГОРА
  3. ГРЧКА

 

2004. САКАРИJА, ТУРСКА:

  1. БУГАРСКА
  2. СРБИJА И ЦРНА ГОРА
  3. ТУРСКА

 

2005. БУЗАУ, РУМУНИJА:

  1. СРБИJА И ЦРНА ГОРА
  2. РУМУНИJА
  3. ГРЧКА

 

2006. СТРУМИЦА, БJР МАКЕДОНИJА:

  1. ТУРСКА
  2. СРБИJА И ЦРНА ГОРА
  3. БУГАРСКА 

2007. ШАРКОJ, ТУРСКА:

  1. БУГАРСКА
  2. ЦРНА ГОРА
  3. ТУРСКА
  4. СРБИJА

 

2008. АНКАРА, ТУРСКА:

  1. СРБИJА
  2. ГРЧКА
  3. ТУРСКА

 

2009. ДАНИЛОВГРАД, ЦРНА ГОРА:

  1. ЦРНА ГОРА
  2. ГРЧКА
  3. СРБИJА

 2010. НОВИ ДОJРАН, БJР МАКЕДОНИJА:

  1. СРБИJА
  2. ГРЧКА
  3. ТУРСКА

2011. КРУШЕВО, БJР МАКЕДОНИJА:

  1. СРБИJА
  2. БУГАРСКА
  3. ЦРНА ГОРА   

2012. ЗРЕЊАНИН, СРБИJА:

  1. СРБИJА
  2. ГРЧКА
  3. ТУРСКА

 

2013. КЛАДОВО, СРБИJА:

  1. СРБИJА
  2. ТУРСКА
  3. РУМУНИJА

 

2014.  ВИНИЦА, БJР МАКЕДОНИJА:

  1. ТУРСКА
  2. СРБИJА
  3. БУГАРСКА

 

2015. АНКАРА, ТУРСКА:

  1. ТУРСКА
  2. СРБИJА
  3. РУМУНИJА

 

2016. ВРЊАЧКА БАЊА, СРБИJА:

  1. ТУРСКА
  2. СРБИJА
  3. БУГАРСКА

 

2017. ПРИШТИНА, ТАКОЗВАНО КОСОВО:

  1. ТУРСКА
  2. АЛБАНИJА
  3. ЦРНА ГОРА

 

2018. БИJЕЉИНА, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА:

  1. СРБИJА
  2. РУМУНИJА
  3. ТУРСКА

 

 

Новица Сарић

Портпарол

 

Tagovi

Komentari (0)