Одбојка: Србиjа на Европском првенству

ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019.

 

Пионирке Србиjе пласирале су се на Европско првенство 2019 после освоjеног првог сета против селекциjе Мађарске. До краjа меча виђена jе лепа игра оба тима а на краjу победа jе заслужено припала домаћем тиму, по сетовима 25:21, 16:25, 25:16 и 25:20. 

 grcka_-_srbija___28429.JPG

Као што се и очекивали, екипе су у меч ушле мотивисано и од самог старта кренуле силовито. Игра поен за поен траjала jе до 12:12, када су Српкиње ухватиле залет и одвоjиле се на 20:15. Мађарице су пружале отпор, бориле се, Србиjе jе узвраћала и после пропуштене прве шансе, Ксениjа Томић jе Србиjи донела пласман на Европско првенство осваjањем сета 25:21. Све остало jе била чиста формалност и велико славље наших пионирки jе могло да почне.

Пионирке Грчке завршиле су квалификациони турнир у Убу максималном победом над Кипром (25:19, 25:14, 25:16) после нешто више од сат времена игре а после меча приjатељске екипе одиграле су сиртаки и одушевиле све присутне.

 

 

ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019. – ИИ РУНДА КВАЛИФИКАЦИJА (24 – 28. АПРИЛ):

А ГРУПА – УБ (ДВОРАНА УБ), СРБИJА (25 – 27. април):

Супервизор ЦЕВ: Игор Долиншек (Словениjа). Судиjски делегат: Умит Сокулу (Турска). Судиjе: Фернандо Серато Гонсалес (Шпаниjа), Тиран Шаино (Израел), Ирина Сакс (Естониjа), Борислав Jорданов (Бугарска).

 

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СРБИJА – КИПАР      3:0 (25:10, 25:11, 25:8)

ГРЧКА – МАЂАРСКА    3:1 (21:25, 25:10, 25:15, 25:15)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

СРБИJА – ГРЧКА           3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

МАЂАРСКА – КИПАР      3:0 (25:10, 25:11, 25:20)

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

СРБИJА – МАЂАРСКА    3:1 (25:21, 16:25, 25:16, 25:20)

ГРЧКА – КИПАР              3:0 (25:19, 25:14, 25:16)

ТАБЕЛА:

  1. СРБ        3    3    0    9:1       9
  2. ГРЕ        3    2    1    6:4       6
  3. ХУН       3    1    2    5:9       3
  4. ЦYП        3    0    3    0:9       0

 

Б ГРУПА – ТВАРДОГОРА, ПОЉСКА (26 – 28. април):

Судиjе: Томислав Поповић (Србиjа), Максим Бердников (Русиjа), Николаос Фрагакис (Грчка), Симеон Иванов (Бугарска).

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

НЕМАЧКА – ШПАНИJА     3:0 (25:19, 25:9, 26:24)

ПОЉСКА – ШВЕДСКА    3:0 (25:5, 25:6, 25:6)

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

НЕМАЧКА – ШВЕДСКА   3:0 (25:7, 25:9, 25:17)

ПОЉСКА – ШПАНИJА      3:1 (25:12, 24:26, 25:13, 25:18)

ТАБЕЛА:

  1. ГЕР        2    2    0    6:0       6
  2. ПОЛ        2    2    0    6:1       6
  3. ЕСП        2    0    2    1:6       0
  4. СWЕ       2    0    2    0:6       0

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

ШПАНИJА – ШВЕДСКА     16.00

ПОЉСКА – НЕМАЧКА    18.30

 

Ц ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИJА (24 – 27. април):

СРЕДА, 24. АПРИЛ:

РУМУНИJА – ЛЕТОНИJА  3:1 (25:10, 25:12, 23:25, 25:19)

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СЛОВАЧКА – ЛЕТОНИJА 3:0 (25:11, 25:12, 25:14)

РУМУНИJА – ЧЕШКА      3:2 (25:18, 15:25, 19:25, 25:22, 15:10)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЧЕШКА – СЛОВАЧКА      3:1 (23:25, 25:14, 25:19, 25:20)

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ЧЕШКА – ЛЕТОНИJА       3:1 (25:8, 25:10, 19:25, 25:20)

РУМУНИJА – СЛОВАЧКА      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

ТАБЕЛА:

  1. РОУ       3    3    0    9:4       8
  2. ЦЗЕ        3    2    1    8:5       7
  3. СВК        3    1    2    5:8       3
  4. ЛАТ         3    0    3    2:9       0

 

Д ГРУПА – ЗАПОРОЖJЕ, УКРАJИНА (25 – 28. април):

Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка). Судиjски делегат: проф. др Владимир Ћук (Србиjа).

 

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

УКРАJИНА – ЕСТОНИJА  3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 25:16, 15:13)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЕСТОНИJА – АУСТРИJА  3:2 (19:25, 13:25, 25:17, 31:29, 15:13)

ФРАНЦУСКА – УКРАJИНА          3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ФРАНЦУСКА – АУСТРИJА           3:0 (25:16, 26:24, 25:15)

ТАБЕЛА:

  1. ФРА        2    2    0    6:0       6
  2. ЕСТ        2    1    1    5:5       3
  3. УКР        2    1    1    3:5       2
  4. АУТ        2    0    2    2:6       1

 

НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

ФРАНЦУСКА – ЕСТОНИJА     15.00 (14.00)

УКРАJИНА – АУСТРИJА        17.30 (16.30)

 

Е ГРУПА – СТАРА ЗАГОРА, БУГАРСКА (25 – 27. април):

Супервизор ЦЕВ: Слободан Милошевић (Србиjа).

 

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – БЕЛОРУСИJА        3:0 (25:18, 25:14, 25:18)

БУГАРСКА – ДАНСКА   3:1 (25:12, 25:!3, 19:25, 25:11)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

БЕЛОРУСИJА – ДАНСКА             3:0 (25:14, 25:14, 25:23)

ХОЛАНДИJА – БУГАРСКА          3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – ДАНСКА  3:0 (25:10, 25:12, 25:20)

БУГАРСКА – БЕЛОРУСИJА  3:2 (22:25, 25:18, 25:22, 16:25, 15:9)

ТАБЕЛА:

  1. НЕД        3    3    0    9:0       9
  2. БУЛ        3    2    1    6:6       5
  3. БЛР        3    1    2    5:6       4
  4. ДЕН        3    0    3    1:9       0

 

Пласман на ЕП изборили су победници група, за сада су то Србиjа, Холандиjа, Француска и Румуниjа, последњи учесник ће бити познат после сутрашњих мечева у Б групи. На II ЕП 2019. у конкуренциjи пионирки коjе ће се одиграти 13 – 21. jула у Италиjи и Хрватскоj (Загреб), поред домаћина Италиjе и Хрватске, изборили су jош и Турска, Русиjа, Словениjа, Финска и Белгиjа.

 

Tagovi

Komentari (0)