Одбојка: Сjаjна Србиjа у Бриселу

СЕНИОРИ – XXXI ЕП 2019.

 

GER 2.jpg 

 

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе сjаjно jе стартовала на XXXI ЕП 2019. у Бриселу. Србиjа jе данас, у првом мечу у Б групи, савладала Немачку са 3:0, по сетовима 25:21, 25:17 и 25:15, после 74 минута игре.

Репрезентативци Србиjе су у „дворани 12“ на наjлепши начин Слободану Ковачу честитали 52. рођендан. Од прво до последњег поена Србиjа jе знала шта хоће и то jе демонстрирала на наjбољи могући начин. Приjем, одбрана, сервис и блок уз пословично квалитетан напад били су нерешива енгима за изабранике Андрее Ђаниjа. Одличан меч на старту сигурно охрабруjе пред мечеве коjи Србиjу очекуjу у Антверпену.

Србиjа jе имала два поена предности од почетка меча, а затим jе повећала предност на 11:7. После вођства Србиjе од 12:8, Немачка jе сериjом 3:0 смањила на 12:11. У финишу Србиjа jе повела са 18:15, па 20:16, када jе Ђани затражио други таjм – аут у првом сету. После 21:17, Немци су смањили на 21:19, а Србиjа одмах повећала на 23:19, после аса Ковачевића. На краjу jе било 25:21 за вођство Србиjе од 1:0.

На почетку другог сета Србиjа jе повела са 3:1, па 5:2 и 7:3. Немачка jе, након вођства Србиjе од 8:4, смањила на 8:7, да би потом Србиjа повела са 14:10 средином сета. Сjаjном игром Србиjа стиже до 20:13, па 21:13 после другог таjм – аута Ђаниjа, после укупне сериjе 5:0. Србиjа jе други сет добила са 25:17 и повела са 2:0 у сетовима.

Србиjа jе у трећем сету повела са 4:1, па 7:3, а затим успешно одржавала разлику до средине сета, када jе повела са 12:7, па су Немци затражили таjм – аут. Смањила jе Немачка одмах на 12:9, а потом и на 16:14. Србиjа jе у завршници повела са 23:14 после сjаjне сериjе од 7:0. На краjу jе било 25:15 за максималан триjумф на старту ЕП.

Сениори Србиjе ће други меч у Б групи одиграти у Антверпену у недељу, 15. септембра против Словачке од 18.30 часова, уз директне преносе на РТС 1 и ТВ Арена Спорт 1.

Све утакмице Србиjе са ЕП 2019. директно преносе на РТС и ТВ Арена Спорт, а ТВ Арена Спорт преноси и остале мечеве са првенства Европе.

 

СЕНИОРИ – XXXI ЕП 2019. (12 – 29. СЕПТЕМБАР) – ФРАНЦУСКА (ПАРИЗ, НАНТ, МОНПЕЉЕ), БЕЛГИJА (БРИСЕЛ, АНТВЕРПЕН), СЛОВЕНИJА (ЉУБЉАНА), ХОЛАНДИJА (РОТЕРДАМ, АМСТЕРДАМ, АПЕЛДОРН):

Б ГРУПА – БЕЛГИJА (БРИСЕЛ И АНТВЕРПЕН):

БРИСЕЛ (дворана 12) – ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – НЕМАЧКА          3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

СЛОВАЧКА – ШПАНИJА                17.30

БЕЛГИJА – АУСТРИJА                   20.30

 

БРИСЕЛ (дворана 12) – СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

СЛОВАЧКА – АУСТРИJА              17.30

НЕМАЧКА – БЕЛГИJА                 20.30

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – СЛОВАЧКА          18.30

БЕЛГИJА – ШПАНИJА            15.30

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – ШПАНИJА              20.30

НЕМАЧКА – АУСТРИJА    17.30

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

ШПАНИJА – АУСТРИJА         17.30

БЕЛГИJА – СЛОВАЧКА       20.30

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – БЕЛГИJА                         20.30

НЕМАЧКА – СЛОВАЧКА            17.30

 

АНТВЕРПЕН (Лото Арена) – ЧЕТВРТАК, 19. СЕПТЕМБАР:

СРБИJА – АУСТРИJА            20.30

НЕМАЧКА – ШПАНИJА       17.30

 

Пласман у осмину финала избориће по 4 селекциjе из сваке групе и у осмини финала играти селекциjе из А и Ц групе, односно Б и Д групе.

У осмини финала ће играти селекциjе из А и Ц групе (А 1 – Ц 4, А 2 – Ц 3, Ц 1 – А 4, Ц 2 – А 3), односно Б и Д групе (Б 1 – Д 4, Б 2 – Д 3, Д 1 – Б 4, Д 2 – Б 3).

 

Д ГРУПА – ХОЛАНДИJА (РОТЕРДАМ И АМСТЕРДАМ):

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

УКРАJИНА – ЧЕШКА           3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:22)

ПОЉСКА – ЕСТОНИJА                           17.00

ХОЛАНДИJА – ЦРНА ГОРА                20.00

 

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

ХОЛАНДИJА – УКРАJИНА 16.00

ЕСТОНИJА – ЦРНА ГОРА 19.00

 

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

ПОЉСКА – ХОЛАНДИJА              16.00

ЧЕШКА – ЕСТОНИJА                      19.00

 

РОТЕРДАМ (дворана Ахоj) – ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

ЦРНА ГОРА – УКРАJИНА          17.00

ПОЉСКА – ЧЕШКА                        20.00

 

АМСТЕРДАМ (дворана Jуг) – УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

ПОЉСКА – ЦРНА ГОРА             17.00

ХОЛАНДИJА – ЕСТОНИJА  20.00

 

АМСТЕРДАМ (дворана Jуг) – СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

ЕСТОНИJА – УКРАJИНА              16.00

ХОЛАНДИJА – ЧЕШКА                  20.00

 

АМСТЕРДАМ (дворана Jуг) – ЧЕТВРТАК, 19. СЕПТЕМБАР:

ЦРНА ГОРА – ЧЕШКА                 17.00

ПОЉСКА – УКРАJИНА                 20.00

 

А ГРУПА – ФРАНЦУСКА (МОНПЕЉЕ, МОНПЕЉЕ АРЕНА):

ЧЕТВРТАК, 12. СЕПТЕМБАР:

БУГАРСКА – ГРЧКА        3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

ИТАЛИJА – ПОРТУГАЛИJА            3:0 (25:21, 25:10, 25:22)

ФРАНЦУСКА – РУМУНИJА                 3:0 (25:19, 25:14, 25:16)

ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

БУГАРСКА – РУМУНИJА 17.15

ИТАЛИJА – ГРЧКА                          20.45

ТАБЕЛА:

  1. ФРА                 1       1       0       3:0             3
  2. ИТА                  1       1       0       3:0             3
  3. БУЛ                  1       1       0       3:0             3
  4. ГРЕ                   1       0       1       0:3             0
  5. ПОР                 1       0       1       0:3             0
  6. РОУ                 1       0       1       0:3             0

 

СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

ФРАНЦУСКА – ГРЧКА                         17.15

БУГАРСКА – ПОРТУГАЛИJА              20.45

 

НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

ИТАЛИJА – РУМУНИJА                           14.00

ФРАНЦУСКА – ПОРТУГАЛИJА  17.30

 

ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

ГРЧКА – РУМУНИJА                  17.15

ФРАНЦУСКА – БУГАРСКА        20.45

 

УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

ГРЧКА – ПОРТУГАЛИJА             14.00

ИТАЛИJА – БУГАРСКА                  19.30

 

СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

ПОРТУГАЛИJА – РУМУНИJА              14.00

ФРАНЦУСКА – ИТАЛИJА                         20.45

 

Ц ГРУПА – СЛОВЕНИJА (ЉУБЉАНА, ДВОРАНА СТОЖИЦЕ):

ЧЕТВРТАК, 12. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – ТУРСКА               3:1 (25:13, 23:25, 25:17, 25:15)

ФИНСКА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА            3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 25:21)

СЛОВЕНИJА – БЕЛОРУСИJА                  3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

ПЕТАК, 13. СЕПТЕМБАР:

СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА – ТУРСКА 17.30

РУСИJА – БЕЛОРУСИJА                                   20.30

ТАБЕЛА:

  1. СЛО                 1       1       0       3:0             3
  2. РУС                  1       1       0       3:1             3
  3. ФИН                 1       1       0       3:1             3
  4. МКД                 1       0       1       1:3             0
  5. ТУР                  1       0       1       1:3             0
  6. БЛР                  1       0       1       0:3             0

 

СУБОТА, 14. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА   17.30

СЛОВЕНИJА – ФИНСКА                                     20.30

 

НЕДЕЉА, 15. СЕПТЕМБАР:

ФИНСКА – БЕЛОРУСИJА               17.30

СЛОВЕНИJА – ТУРСКА                20.30

 

ПОНЕДЕЉАК, 16. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – ФИНСКА                                         17.30

СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА – БЕЛОРУСИJА  20.30

 

УТОРАК, 17. СЕПТЕМБАР:

СЛОВЕНИJА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА     17.30

БЕЛОРУСИJА – ТУРСКА                                20.30

 

СРЕДА, 18. СЕПТЕМБАР:

РУСИJА – СЛОВЕНИJА         17.30

ФИНСКА – ТУРСКА              20.30

 

Пласман у осмину финала избориће по 4 селекциjе из сваке групе и у осмини финала играти селекциjе из А и Ц групе, односно Б и Д групе.

У осмини финала ће играти селекциjе из А и Ц групе (А 1 – Ц 4, А 2 – Ц 3, Ц 1 – А 4, Ц 2 – А 3), односно Б и Д групе (Б 1 – Д 4, Б 2 – Д 3, Д 1 – Б 4, Д 2 – Б 3).

Све селекциjе организатори (Француска, Белгиjа, Словениjа и Холандиjа) уколико се пласираjу у осмину финала играће код куће, без обзира на позициjу коjу су заузели.

У случаjу да у осмини финала треба да се састану два организатора, на пример А 1 – Ц 4, доћи ће до промене пара осмине финала и замене места, па ће се у осмини финала састати Ц 4 (организатор) – А 2 и А 1 (организатор) – Ц 3.

 

ОСМИНА ФИНАЛА:

НАНТ, ФРАНЦУСКА:

СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(1) А 1 – Ц 4

 

У случаjу да Фрацнуска игра у суботу, меч ће почети у 19.30 часова.

 

НЕДЕЉА, 22. СЕПТЕМБАР:

(2) А 2 – Ц 3                17.00

 

ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА – СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(3) Ц 1 – А 4

(4) Ц 2 – А 3


АНТВЕРПЕН, БЕЛГИJА – СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(5) Б 1 – Д 4

(6) Б 2 – Д 3

 

АПЕЛДОРН, ХОЛАНДИJА – СУБОТА, 21. СЕПТЕМБАР:

(7) Д 1 – Б 4

(8) Д 2 – Б 3

 

Све селекциjе организатори (Француска, Белгиjа, Словениjа и Холандиjа) уколико се пласираjу у осмину финала играће код куће, без обзира на позициjу коjу су заузели.

У случаjу да у осмини финала треба да се састану два организатора, на пример А 1 – Ц 4, доћи ће до промене пара осмине финала и замене места, па ће се у осмини финала састати Ц 4 (организатор) – А 2 и А 1 (организатор) – Ц 3.

 

ЧЕТВРТФИНАЛЕ:

ПОНЕДЕЉАК, 23. СЕПТЕМБАР:

ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА:

(2) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 3 И 4

 

АПЕЛДОРН, ХОЛАНДИJА:

(4) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 7 И 8

 

УТОРАК, 24. СЕПТЕМБАР:

НАНТ, ФРАНЦУСКА:

(1) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 1 И 2                           20.45

 

АНТВЕРПЕН, БЕЛГИJА:

(3) ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ОСМИНЕ ФИНАЛА 5 И 6                           20.30

 

Четвртфинални мечеви ће се одиграти у свакоj од земаља организатора између победника осмине финала коjи су играли у истоj земљи. Победник четвртфинала из Белгиjе играће у Францускоj меч полуфинала, а победник четвртфинала из Холандиjе у Словениjи.

 

ПОЛУФИНАЛЕ:

ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА – ЧЕТВРТАК, 26. СЕПТЕМБАР:

ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ЧЕТВРТФИНАЛА 2 И 4

 

ПАРИЗ, ФРАНЦУСКА – ПЕТАК, 27. СЕПТЕМБАР:

ПОБЕДНИЦИ МЕЧЕВА ЧЕТВРТФИНАЛА 2 И 4                          20.45

 

Финале и меч за треће место одиграће се у Паризу, у Францускоj.

 

ПАРИЗ, ФРАНЦУСКА:

СУБОТА, 28. СЕПТЕМБАР:

МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:            18.00

 

НЕДЕЉА, 29 СЕПТЕМБАР:

ФИНАЛЕ:                       17.30

 

Сениори Србиjе су до сада на ЕП освоjили 11 медаља: 2 златне (2001. и 2011.), 1 сребрну (1997.) и 8 бронзаних (1975, 1979, 1995, 1999, 2005, 2007, 2013. и 2017.).

 

 

    Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)