Одбојка: Сениорке Србиjе у Токиjу!!!

СЕНИОРКЕ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ

 

SRB 1.jpg

 

Женска сениорска репрезентациjа Србиjе, светски првак, вицешампион Олимпиjских игара и првак Европе, пласирала се на Оликмпиjске игре у Токиjу, пошто jе са максималним учинком завршила турнир А групе  Интерконтиненталних квалификациjа за ОИ 2020. у Вроцлаву. Србиjа jе вечерас у дворани Орбита, у последњем, 3. колу, савладала Пољску са 3:1, по сетовима 21:25, 25:3, 25:16 и 25:23, после 115 минута игре.

Изваредно су одиграле одбоjкашице Србиjе одлучуjући меч у Вроцлаву. Повела jе Пољска са 1:0 и имала предност у другом сету, а затим и у четвртом (18:12), али су изабранице Зорана Терзића показале зашто су наjбоље на свету. Било jе стресно за све њих, али када jе било наjпотребниjе биле су наjбоље и заслужено оствариле четврти узастопни пласман на Олимпиjске игре.

Србиjа, Кина, САД, Бразил, Русиjа и Италиjа, победници 6 квалификационих група изборили су пласман на ОИ 2020 (24. jул – 9. август).

Сениорке Србиjе се из Пољске враћаjу сутра (понедељак, 5. август) после подне. 

 SRB 2.jpg

СЕНИОРКЕ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ (1 – 4. август):

А ГРУПА – ВРОЦЛАВ (ДВОРАНА ОРБИТА, 3000), ПОЉСКА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

СРБИJА – ТАJЛАНД                           3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

ПОЉСКА – ПОРТОРИКО                                 3:0 (25:18, 30:28, 25:15)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

СРБИJА – ПОРТОРИКО     3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

ПОЉСКА – ТАJЛАНД       3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

ТАJЛАНД – ПОРТОРИКО                                 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:18)

СРБИJА – ПОЉСКА                            3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23)

ТАБЕЛА:

  1. СРБ                    3              3              0              9:1                          9
  2. ПОЛ                   3              2              1              7:5                          5
  3. ТХА                   3              1              2              5:7                          4
  4. ПУР                   3              0              3              1:9                          0

 

Б ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН, 8000), КИНА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

КИНА – ЧЕШКА                                    3:0 (25:18, 25:23, 25:19)

ТУРСКА – НЕМАЧКА      3:1 (27:25, 25:20, 17:25, 25:20)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ТУРСКА – ЧЕШКА                              3:1 (25:15, 25:22, 21:25, 25:17)

КИНА – НЕМАЧКА                            3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:15)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

НЕМАЧКА – ЧЕШКА                         3:0 (25:18, 25:22, 25:16)

КИНА – ТУРСКА                                 3:0 (25:18, 25:12, 25:18)

ТАБЕЛА:

  1. ЦХН                  3              3              0              9:1                          9
  2. ТУР                   3              2              1              6:5                          6
  3. ГЕР                   3              1              2              5:6                          3
  4. ЦЗЕ                    3              0              3              1:9                          0

 

Ц ГРУПА – ШРИВПОРТ – БОСИJЕР СИТИ (СЕНЧЕРИ ЛИНК ЦЕНТАР, 14 000), ЛУЗИJАНА, САД:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

БУГАРСКА – АРГЕНТИНА                            3:1 (24:26, 25:9, 25:18, 25:20)

САД – КАЗАХСТАН                          3:0 (25:17, 25:10, 25:10)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

САД – БУГАРСКА                            3:2 (21:25, 25:18, 21:25, 25:20, 15:10)

АРГЕНТИНА – КАЗАХСТАН                          3:1 (22:25, 25:8, 25:20, 25:16)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

САД – АРГЕНТИНА                          3:0 (25:22, 25:17, 25:13)

БУГАРСКА – КАЗАХСТАН           16.00 (23.00)

ТАБЕЛА:

  1. УСА                   3              3              0              9:2                          8
  2. БУЛ                   2              1              1              5:4                          4
  3. АРГ                  3              1              2              4:7                          3
  4. КАЗ                   2              0              2              1:6                          0

 

Д ГРУПА – УБЕРЛАНДИJА, БРАЗИЛ:

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 1. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – КАМЕРУН        3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – АЗЕРБЕJЏАН                     3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – АЗЕРБЕJЏАН                 3:2 (25:13, 23:25, 21:25, 25:19, 15:12)

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – КАМЕРУН            3:0 (25:20, 25:19, 25:14)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА    3:2 (25:22, 25:19, 23:25, 18:25, 15:10)

АЗЕРБЕJЏАН – КАМЕРУН                         3:0 (25:17, 25:14, 25:20)

ТАБЕЛА:

  1. БРА                   3              3              0              9:4                          7
  2. ДОМ                 3              2              1              8:3                          7
  3. АЗЕ                    3              1              2              5:6                          4
  4. ЦМР                  3              0              3              0:9                          0

 

Е ГРУПА – КАЛИЊИНГРАД (ДВОРАНА JАНТАРЊИ, 7000), РУСИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

КОРЕJА – КАНАДА                          3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22)

РУСИJА – МЕКСИКО                          3:0 (25:13, 25:8, 26:24)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

КОРЕJА – МЕКСИКО         3:0 (25:21, 25:15, 26:24)

РУСИJА – КАНАДА                           3:0 (25:13, 25:21, 25:22)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

КАНАДА – МЕКСИКО      3:0 (25:22, 25:15, 25:17)

РУСИJА – КОРЕJА                             3:2 (21:25, 20:25, 25:22, 25:16, 15:11)

ТАБЕЛА:

  1. РУС                   3              3              0              9:2                          8
  2. КОР                   3              2              1              8:4                          7
  3. ЦАН                  3              1              2              4:6                          3
  4. МЕX                  3              0              3              0:9                          0

 

Ф ГРУПА – КАТАНИJА (ПАЛА КАТАНИJА, 5000), ИТАЛИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – БЕЛГИJА   3:0 (25:20, 25:15, 25:22)

ИТАЛИJА – КЕНИJА                              3:0 (25:17, 25:10, 25:14)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – КЕНИJА     3:0 (25:17, 25:10, 25:10)

ИТАЛИJА – БЕЛГИJА                            3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

БЕЛГИJА – КЕНИJА                             3:0 (25:15, 25:14, 25:7)

ИТАЛИJА – ХОЛАНДИJА     3:0 (25:23, 25:17, 25:22) 

ТАБЕЛА:

  1. ИТА                     3              3              0              9:0                          9
  2. НЕД                   3              2              1              6:3                          6
  3. БЕЛ                    3              1              2              3:6                          3
  4. КЕН                   3              0              3              0:9                          0

 

Србиjа, Кина, САД, Бразил, Русиjа и Италиjа, победници 6 квалификационих група изборили су пласман на ОИ 2020 (24. jул – 9. август).

ФИВБ jе обjавио да ће се 5 Континенталних турнира у конкуренциjи одбоjкашица одиграти у jануару 2020, као и да ће на њима играти минимум по 4 селекциjе коjе се нису квалификовале на Олимпиjске игре, а пласман ће изборити само победници турнира.

 

 

    Новица Сарић

 

 

Tagovi

Komentari (0)